Po pewnej kilkuset kilometrowej trasie zauważyłem, że kiedy depnę auto na 2ce(czasem 1 i 3) to przy 4500-5500 obrotów zaczyna coś grzechotać w przednim prawym kole.
Dzieje się tak:
-na prostej
-z gazem do dechy(przy mniejszym gazie nie grzechocze nawet przy tych obrotach)
-nie jest to ciągłe grzechotanie ale co jakiś czas podczas długiej dwójki zagrzechocze 2-3 razy
-czasami też przy ruszaniu z 1.
Pierwsze co przyszło mi do głowy to przegub wewnętrzny, więc wczoraj podniosłem auto na lewarku i ruszam ręką przegubami góra dól i nic zero luzu w tej płaszczyźnie.
Kręcąc kołem prawym czuć tylko luz na wewnętrznym przegubie, ale to chyba OK.
Kręcąc kołem lewym czuć też luz na przegubie zewnętrznym (pi razy drzwi 1mm).
Osłony na nich piękne, ładne i w całości. Jedna polana olejem co szybko poprawię(wymieniali olej w skrzyni).
Droga była dość dziurawa więc szansa jest że zwyczajnie coś sobie wybiłem. Kombinując ręką nie udało mi się zobaczyć żadnych ruchów. Kop w koło i też dobrze brzmi.
I teraz pytanie, przegub zewnętrzny wyłby mi raczej na łukach no i z lewej a mi grzechocze zawsze i z prawej.
Jak myślicie, co jeszcze mogę sprawdzić zanim zacznę kluczyć po mechanikach?
Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
Grzechotanie przy mocnym przyspieszaniu
Witam.
Podnieś przód auta do góry, skręć koła w prawo i włącz napęd (odpal silnik włącz 2 bieg i puść sprzęgło), ta sama historia z kołami skręconymi w lewo. Jeśli strzela z kolami w lewo to przegub prawy, jeśli w prawo to lewy. Można też tak zrobić nie podnosząc auta. Jadąc ze skręconą kierownica na maxa. Jeśli to przeguby to będziesz je słyszał. Taka sama zależność jazda w prawo strzela lewy, jazda w lewo strzela prawy.
Pozdrawiam
Podnieś przód auta do góry, skręć koła w prawo i włącz napęd (odpal silnik włącz 2 bieg i puść sprzęgło), ta sama historia z kołami skręconymi w lewo. Jeśli strzela z kolami w lewo to przegub prawy, jeśli w prawo to lewy. Można też tak zrobić nie podnosząc auta. Jadąc ze skręconą kierownica na maxa. Jeśli to przeguby to będziesz je słyszał. Taka sama zależność jazda w prawo strzela lewy, jazda w lewo strzela prawy.
Pozdrawiam
Przy skręceniu na maxa w lewo i w prawo nie grzechocze:/ Zewnętrzne przeguby raczej to nie będą.
Zauważyłem za to, że kiedy naglę puszcze gaz to też słychać grzechot, wygląda mi to coraz bardziej na przeguby wewnętrzne. Przy przeglądzie rzucę okiem spod spodu na nie i mocniej pociągnę czy nie mają luzów.
Może coś z poduszkami pod silnikiem, albo kolumna kierownicy stuka?
Zauważyłem za to, że kiedy naglę puszcze gaz to też słychać grzechot, wygląda mi to coraz bardziej na przeguby wewnętrzne. Przy przeglądzie rzucę okiem spod spodu na nie i mocniej pociągnę czy nie mają luzów.
Może coś z poduszkami pod silnikiem, albo kolumna kierownicy stuka?
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych