Elektryka i elektronika » [80, 90 - B3, B4 ALL] Naprawa prędkościomierza
Odpowiedz do tematu
 [80, 90 - B3, B4 ALL] Naprawa prędkościomierza
Potrzebuje instrukcje, jak wymienic w prędkościomierzu taki trybik odpowiedzialny za naliczanie kilometrow
Tak krok po kroku, bo nie rozbierałam jeszcze prędkościomierza na części pierwsze

Bo narazie to tylko wiem jak go wyjać

Najpierw srubki oznaczone zóltymi strzalkami na tym obrazku, a potem niebieskie i prędkościomierz wyłazi


Postaw piwo autorowi tego posta
 
Teraz wyciągnij wskazówkę
Odkręć tarcze i pod tarczą dwa chyba wkręty od pleksi
odepnij przewody i odkręć , albo odepnij płytkę , nie pamiętam
Masz wszystko rozłożone

Wystawiono 1 piw(a):
Astaroth
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wystarczy odkręcić te 4 śruby oznaczone niebieską strzałką. Jak go wykręcisz, to z tyłu po prawej stronie prędkościomierza masz płytkę z elektroniką oraz silnikiem krokowym przykręconym dwoma śrubami. Zębatka jest dokładnie pod tym silnikiem. Aby go zdemontować trzeba będzie również zdemontować cyferblat czyli również wskazówkę. Wskazówka to poważny problem - musisz ją najlepiej podważyć.

Wystawiono 1 piw(a):
Astaroth
Postaw piwo autorowi tego posta
 
czyli z tą wskazówka moze byc problem, ze mozna uszkodzic czy cos?
no bo ja tak sie zastanawiam, ten sam trybik na allegro kosztuje 20 zeta + wysyłka, a mozna trafic czasem albo sam predkosciomierz albo jakies zegary z uszkodzonym obrotkiem za 50, to sie teraz zastanawiam czy jest sens sie meczyc

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bez przesady , można zdjąć wskazówkę , byle z "czuciem" .Trzeba ją wyciągać pionowo ,żeby trzpienia nie skrzywić . Prędkościomierz czy zegary możesz trafić też uszkodzone , ja wymieniałem , można to ogarnąć to nie jest jakoś skomplikowane ani męczące ;-) , a co zrobić ... :roll: Twój wybór

Zadzwoń sobie w poniedziałek do tych sklepów i zapytaj czy mająi po ile
606605760
42 682 04 26
W tym drugim ja kupowałem , bodaj 15 zł płaciłem , tyle że w jakoś na wiosne to było

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a mam jeszcze jedno pytanie tyczace tego prędkosciomierza, a mianowicie on sie czasem zawiesza a to czasem, to jest przynajmniej raz na kazde odpalenie samochodu i przejechanie nim

to zawieszanie wyglada tak, wskazówka opada i przestaje pokazywac, zeby on ruszył trzeba wcisnac ten bolec do resetu kilometrow albo ten obok przy paliwie, zalezy, albo puknac w plekse licznika

no i czy to ma związek z tym nienaliczaniem kilometrów (ten trybik uszkodzony) czy to kolejna usterka tego prędkościomierza

jestem wiecej niz pewna, ze poprzedni własciciele tego auta w tych zegarach grzebali - urwany jeden zaczep mocujący i zadzwiająco niski przebieg - czyli cofał ktos ten licznik

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To raczej wina elektroniki w liczniku , chyba ,że ułamany ząbek z koła gdzieś blokuje , ale pewniej elektronika . Może nie zawsze zwierają kabelki od płytki , one są odpinane , więc...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wczoraj sie poddalam... kiedy zglupial wskaznik paliwa
kupilam wlasnie na allegro calosc: http://allegro.pl/show_item.php?item=3477330694

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No to luz ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wydaje mi sie ze w moim liczniku jest chyba plyta glowna uszkodzona albo jeszcze cos, bo on tez ma tak, ze jak sie wlacza prawy kierunek, to on na zwenatrz miga a na zegarach raz jest raz nie, jak mu sie chce, to chyba zregenerowanie tego wszystkiego ponad moje sily

mam takie wrazenie, ze jak ktos po chamsku taki licznik cofa, to potem on sie zacznie psuc, a moj cofany byl na 100% bo to dzici by nie uwierzyly w taki przebieg, jak on ze 400 to ma bankowo naklepane, mimo ze ma drugi silnik, ale tego drugiego niemiec pod kocem nie trzymal ;D musial tezna czyms jezdzic iles lat ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bardzo możliwe , że folia jest poprzypalana :-?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rozebrałam stary prędkościomierz i... wszystkie zebatki są całe, nie widzę zadnej co by wyglądała na uszkodzoną
chyba ze ta trefna zębatka jest w innym miejscu, wklejam zdjęcia tego prędkosciomierza, który zawiesza sie i nie działa naliczanie kilometrów









na tych zdjęciach elektroniki nie widac, ale jest płytka bardzo ładna, wszystkie kondensatory OK, nie ma zadnych tez sladów przypaleń ściezek itd, wygląda wzorcowo, przy rozkręcaniu nic z tego licznika nie wypadło i jak się go przyłozy do ucha i lekko potrząśnie, to nie słychac tez zeby cokolwiek w środku latało

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przeważnie uszkodzona jest ta zębatka , co jest na płytce z elektroniką.Ona "wchodzi" w ten otwór widoczny na drugim zdjęciu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
to ta zebatka, która po wyjęciu elektroniki wyszła luzem, tez jest cała :roll:
tam są takie dwa kółka nałozone duże i mniejsze - oba całe

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyli morał taki ,że elektronika , bo pisałaś wcześniej ,że i prędkościomierz szwankował , tak ? :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa