Elektryka i elektronika » Zamek centralny nie reaguje na pilota
Odpowiedz do tematu
 Zamek centralny nie reaguje na pilota
Po rozwiązaniu problemu z xenonami pojawił się problem z zamkiem centralnym, a mianowicie, nie reaguje na pilota ( pilot w kluczyku- scyzoryk). Otwierając drzwi kluczykiem jest ok, zamyka, otwiera normalnie, tak samo z szybami, po przytrzymaniu kluczyka dłużej w pozycji otwórz/zamknij szyby otwierają i zamykają się normalnie, również po wciśnięciu przycisku od otwierania/zamykania na drzwiach kierowcy jest ok. Pilot wysyła sygnał prawidłowo, był już sprawdzany. Od czego zacząć, gdzie szukać przyczyny? Czy wina leży po stronie pompki w bagażniku czy jest jeszcze jakiś sterownik od zamka osobno który odbiera sygnał z pilota? Dużo o tym w necie szukałem ale nie mogę nic znaleźć


Uwagi obslugi forum:
Nie ma potrzeby krzyczeć, widzimy Twój post Kolego :)
szynszylek


Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sygnał pilota odbierany jest przez pompkę centralnego zamka. Spróbuj zaprogramować na nowo pilota.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Próbowałem już i nic to nie daje, kombinowałem metoda z drugim kluczykiem. Wyczytałem sporo na temat programowania kluczyków ale u mnie niestety nic się nie sprawdza :-(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Rozbierz pompkę cz i sprawdź czy nie była gdzieś zalana.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rozebrana, sprawdzona i cała sucha. Żadnego śladu wody i wilgoci

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie wiem w jaki sposób sprawdzany był klucz, ale sądzę, że w takim razie on robi problem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bylem u faceta który dorabia klucze, transpondery i wszystko co z tym związane, wziął swój kluczyk ( taki sam jak mój, tez scyzoryk) i próbował go zaprogramować do mojego auta, niestety problem taki sam jak z moim kluczykiem, sygnał z pilota wysyłany a auto go nie widzi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A jakie masz zamontowane radio?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Radio oryginalne bose, bez odtwarzacza cd, na kasetę, zmieniarka na 6 cd w bagażniku. A czy to może mieć coś wspólnego z zamkiem? radio działa bez problemu

Postaw piwo autorowi tego posta
 
MAREK90 napisał/a:
A czy to może mieć coś wspólnego z zamkiem? radio działa bez problemu

Nieoryginalne radio może mieć.
Gdy wyciągniesz kluczyk ze stacyjki i masz zapalone światła, to słychać dźwięk z zegarów (przypomnienie o wyłączeniu świateł)?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tak słychać dźwięk przypominający o włączonych światłach. Kiedys zamek działał bez problemu, potem co jakiś czas nie chciał otwierać/zamykać z pilota, usterka zaczeła sie nasilać aż przestał działać całkowicie, wszystko inne działa bez problemu

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W takim razie zostaje tylko pompka centralnego zamka.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Oznaczenie mojej pompki to 8DO 862 257 B, ona odbiera chyba częstotliwość z pilota 433,92 jak dobrze pamiętam. Przynajmniej tak pokazał miernik podczas sprawdzania pilota. Teraz pytanie: czy musi być taka sama, czy ewentualnie może być inna? Chodzi mi o ostatnia literę w oznaczeniu. Wiem ze jest ich wiele i wiem ze najlepiej taka sama, ale pytam tak na wszelki wypadek gdybym nie mógł znaleźć identycznej. Nie mam nikogo znajomego kto by mi pożyczył tak na zamianę w celu sprawdzenia wiec bedę musiał poprostu kupić, a nie chce wyrzucać pieniędzy w błoto

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pompka z odbiornikiem ma od spodu biały dekiel na którym jest znaczek homologacji. Przed kupnem takiej pompki napisz jaki ma nr i się sprawdzi.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa