 |
|
Montaż AC/BC |
| Autor |
Wiadomość |
Oofol


Model: C5
Silnik: AVF
Zasilanie: nafta
Nadwozie: Avant
Pomógł: 2 razy Wiek: 41 Dołączył: 10 Cze 2009 Wszystkie posty: 160
     
Piwa: 7/7 Skąd: Munster/Karkonosze
|
Wysłany: Sro 03 Mar, 2010 18:16 Montaż AC/BC
|
|
|
Witam wszystkich,
jestem na początku montażu ACBC w setce ojca.
Dokładniej rzecz biorąc jest to C3 typ44 2.0 (RT) '88 Avant
Myślałem że montaż będzie taki jak w A80 ale AC ma inną ilość pinów a sygnał spalania nie jest wyprowadzony i trzeba go zaczerpnąć z ECU.
Nie mam żadnych schematów...
Potrzebuję pomocy... |
_________________ C5 Avant 1.9TDI AVF
8P 3D 1.6 BGU
B3 Sedan 1.8 PMo |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 03 Mar, 2010 18:23 Re: Montaż AC/BC
|
|
|
| Oofol napisał/a: | Witam wszystkich,
jestem na początku montażu ACBC w setce ojca.
Dokładniej rzecz biorąc jest to C3 typ44 2.0 (RT) '88 Avant
Myślałem że montaż będzie taki jak w A80 ale AC ma inną ilość pinów a sygnał spalania nie jest wyprowadzony i trzeba go zaczerpnąć z ECU.
Nie mam żadnych schematów...
Potrzebuję pomocy... |
Będziesz mieć trochę rezania. Na początek załatw sobie te dwie wtyczki 10cio i 14to pinową aby nie lutować się do gniazd.
Sygnał spalania masz w złaczu 10cio pinowym na pinie nr 5. W nim również jest sterowanie manetką. Drugie 14to pinowe złącze, to wejścia czujników tj czujnik ciśnienia oleju, poziomu płynu dla spryskiwaczy, kontrola oświetlenia itd.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Oofol


Model: C5
Silnik: AVF
Zasilanie: nafta
Nadwozie: Avant
Pomógł: 2 razy Wiek: 41 Dołączył: 10 Cze 2009 Wszystkie posty: 160
     
Piwa: 7/7 Skąd: Munster/Karkonosze
|
Wysłany: Sro 03 Mar, 2010 18:47
|
|
|
Jak połączyć BC z manetką to wiem i gdzie ma być sygnał.
Czego nie wiem to kolejności pinów w gnieździe ac i skąd wziąć sygnał spalania... |
_________________ C5 Avant 1.9TDI AVF
8P 3D 1.6 BGU
B3 Sedan 1.8 PMo |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 03 Mar, 2010 19:46
|
|
|
| Oofol napisał/a: | Jak połączyć BC z manetką to wiem i gdzie ma być sygnał.
Czego nie wiem to kolejności pinów w gnieździe ac i skąd wziąć sygnał spalania... |
Złącze 14 pin
1 kontrola żarówek pozycyjnych
2 kontrola żarówek stopu
3 CLK tylko radio Gamma
4 DATA radio Gamma
5 -----
6-----
7-----
8 Enable radio Gamma
9 -----
10 czujnik ciśnienia układ hamulcowy
11 czujnik spryskiwacze
12 czujnik ciśnienia oleju
13-----
14-----
To jest rozpiska złącza czujników. Na pinie 5 jest w sumie kontrola żarzenia świec, ale to silnik RT więc nie pisałem
Co do podłączenia sygnału spalania, to silnik RT nie posiada sterownika który mógłby wysyłać informację tego typu do licznika. Przy tym silniku musisz podłączyć się 3 przewodami do potencjometru przepływki. Przepływka ma oznaczone piny w następujący sposób:
3/- 2/S oraz 1/+ Pin 3 musisz połączyć z pinem nr 6 w gnieździe 10cio pinowym, pin 2 przepływki z pinem nr 7 licznika i pin 1 przepływki z pinem nr 8 również w tym gnieździe.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
GP Jumbo
Mr.V


Model: C4
Silnik: AAR
Zasilanie: Pb+Lpg
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 1 raz Wiek: 59 Dołączył: 10 Lut 2010 Wszystkie posty: 29
     
Postawił 2 piw(a) Skąd: z Bielan
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 04 Mar, 2010 10:03
|
|
|
| GP Jumbo napisał/a: | http://www.24max.de/audi-documents/ki_belegung_A6_C4/C4-KI.htm
Może Ci się przyda.
A sygnał spalania hmm.Jeśli się nie mylę to 10 pin z komputera. |
Ten opis jest do zegarów Audi A6 C4, ale pinologia złącz do AC i BC jest identyczna.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Oofol


Model: C5
Silnik: AVF
Zasilanie: nafta
Nadwozie: Avant
Pomógł: 2 razy Wiek: 41 Dołączył: 10 Cze 2009 Wszystkie posty: 160
     
Piwa: 7/7 Skąd: Munster/Karkonosze
|
Wysłany: Czw 22 Kwi, 2010 10:34
|
|
|
Adi - pisząc | Cytat: | | pin 2 przepływki z pinem nr 7 licznika i pin 1 przepływki z pinem nr 8 również w tym gnieździe. | masz tu na myśłi gniazdo 14pin z AC?
[ Dodano: Czw 22 Kwi, 2010 11:11 ]
Qurcze...
jest problem... Manetka nie chce działać.
Podpiąłem ją w dwóch konfigach:
1. (A80) styki manetka --> BC
1-6
2-3
3-2
4-4
Nie działała...
2. (wedle rozpiski C4) styki manetka --> BC
1-3
2-1
3-2
4-4
Dalej nic..
Po podłączeniu manetki na obydwa sposoby i przekręceniu kluczyka na BC pojawiają się cyfry na całym wyświetlaczu, a strzałka funkcyjna stoi środku (km->) i nie da się ani zresetować ani przesunąć funkcji...
[ Dodano: Czw 22 Kwi, 2010 11:23 ]
Kolejna sprawa, pin 10 w kostce 14 pin ma być podłączony pod czujnik w zbiorniczku czy pod wzmacniacz hamulca? |
_________________ C5 Avant 1.9TDI AVF
8P 3D 1.6 BGU
B3 Sedan 1.8 PMo |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 22 Kwi, 2010 22:24
|
|
|
| Oofol napisał/a: | Adi - pisząc | Cytat: | | pin 2 przepływki z pinem nr 7 licznika i pin 1 przepływki z pinem nr 8 również w tym gnieździe. | masz tu na myśłi gniazdo 14pin z AC?
[ Dodano: Czw 22 Kwi, 2010 11:11 ]
Qurcze...
jest problem... Manetka nie chce działać.
Podpiąłem ją w dwóch konfigach:
1. (A80) styki manetka --> BC
1-6
2-3
3-2
4-4
Nie działała...
2. (wedle rozpiski C4) styki manetka --> BC
1-3
2-1
3-2
4-4
Dalej nic..
Po podłączeniu manetki na obydwa sposoby i przekręceniu kluczyka na BC pojawiają się cyfry na całym wyświetlaczu, a strzałka funkcyjna stoi środku (km->) i nie da się ani zresetować ani przesunąć funkcji...
[ Dodano: Czw 22 Kwi, 2010 11:23 ]
Kolejna sprawa, pin 10 w kostce 14 pin ma być podłączony pod czujnik w zbiorniczku czy pod wzmacniacz hamulca? |
To jest obojętne, bo i tak czujnik zbiornika i ciśnienia są połączone ze sobą. Odnośnie wyświetlania BC co rozumiesz przez cyfry na całym wyświetlaczu? Podłącz według tego schematu tak powinno działać.
BC manetka
1 2
2 4
3 1
4 3
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
rtoip_2004


Model: 100 C4 Quattro
Silnik: AAH
Zasilanie: BP + LPG
Nadwozie: Avant
Pomógł: 5 razy Wiek: 45 Dołączył: 06 Cze 2010 Wszystkie posty: 137
     
Skąd: Hrubieszów
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 17 Cze, 2010 09:13
|
|
|
| rtoip_2004 napisał/a: |
Czy manetka z Audi A4 (do 1998) będzie pasować do 100 C3 ??? (wygląda podobnie) |
Ramie jest identyczne, ale przełącznik wycieraczek jest inny. W A4 brakuje świateł awaryjnych oraz jest różnica między Avantem i sedanem. Ramie jednak można przełożyć do oryginalnego przełącznika i będzie oryginał.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
rtoip_2004


Model: 100 C4 Quattro
Silnik: AAH
Zasilanie: BP + LPG
Nadwozie: Avant
Pomógł: 5 razy Wiek: 45 Dołączył: 06 Cze 2010 Wszystkie posty: 137
     
Skąd: Hrubieszów
|
Wysłany: Wto 27 Lip, 2010 21:29
|
|
|
Ciekawi mnie czy licznik z Audi A6 C4 z BoardComputer da się podłączyć w C3 do silnika RT, pytam bo mogę tanio kupić a nie wiem na 100 % czy ten komputer pokazywał by spalanie paliwa bazując na podłączeniu go pod potencjometr w przepływomierzu. Czy może komputer na dokładanej płytce do C3 jest inny zupełnie od tego w A6 wlutowanego na stałe ??? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 27 Lip, 2010 22:47
|
|
|
| rtoip_2004 napisał/a: | | Ciekawi mnie czy licznik z Audi A6 C4 z BoardComputer da się podłączyć w C3 do silnika RT, pytam bo mogę tanio kupić a nie wiem na 100 % czy ten komputer pokazywał by spalanie paliwa bazując na podłączeniu go pod potencjometr w przepływomierzu. Czy może komputer na dokładanej płytce do C3 jest inny zupełnie od tego w A6 wlutowanego na stałe ??? | jestem zdania,ze wszystko jest mozliwe, poniewaz w mojej bylej 90-tce z silnikiem 2.3 NG na mechanicznym wtrysku smigaly zegary z pelnym FISem z A4 |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 27 Lip, 2010 22:48
|
|
|
| rtoip_2004 napisał/a: | | Ciekawi mnie czy licznik z Audi A6 C4 z BoardComputer da się podłączyć w C3 do silnika RT, pytam bo mogę tanio kupić a nie wiem na 100 % czy ten komputer pokazywał by spalanie paliwa bazując na podłączeniu go pod potencjometr w przepływomierzu. Czy może komputer na dokładanej płytce do C3 jest inny zupełnie od tego w A6 wlutowanego na stałe ??? |
AC/BC w A6 różni się od tego w Audi 100, ale bazuje na identycznych sygnałach. Kiedyś zacząłem taki temat adaptacji zegarów S6 do mojej 100ki, ale nic z tego nie wyszło bo.... kupiłem eSe.
Sprawa wygląda następująco: obudowa zegarów C4 jest dłuższa o kilka cm od tych w C3, ale elektronika ma za to identyczne rozmiary czyli całą elektronikę z C4 można zainstalować w obudowie od C3. Są tylko dwa szczegóły które trzeba przerobić. Wyświetlacz AC jest minimalnie większy i trzeba mu zrobić trochę miejsca przez wycięcie przegród między prędkościomierzem i obrotomierzem oraz miejsce kasowania km dziennych. Dodatkowo przy ABS trzeba zrobić inwersję sygnału i umieścić kontrolkę świateł awaryjnych np przez zmianę filtru z C3. W C3 przełożyłem światła awaryjne tak jak jest już w C4 więc ten problem znikł. Na koniec wyprowadzenie diagnozy licznika na zewnątrz i przekodowanie na właściwy silnik.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
rtoip_2004


Model: 100 C4 Quattro
Silnik: AAH
Zasilanie: BP + LPG
Nadwozie: Avant
Pomógł: 5 razy Wiek: 45 Dołączył: 06 Cze 2010 Wszystkie posty: 137
     
Skąd: Hrubieszów
|
Wysłany: Sro 28 Lip, 2010 07:21
|
|
|
| Pasiak napisał/a: | | rtoip_2004 napisał/a: | | Ciekawi mnie czy licznik z Audi A6 C4 z BoardComputer da się podłączyć w C3 do silnika RT, pytam bo mogę tanio kupić a nie wiem na 100 % czy ten komputer pokazywał by spalanie paliwa bazując na podłączeniu go pod potencjometr w przepływomierzu. Czy może komputer na dokładanej płytce do C3 jest inny zupełnie od tego w A6 wlutowanego na stałe ??? | jestem zdania,ze wszystko jest mozliwe, poniewaz w mojej bylej 90-tce z silnikiem 2.3 NG na mechanicznym wtrysku smigaly zegary z pelnym FISem z A4 |
No tak, ale na NG podejrzewam, że był KE III Jetronic a on miał na 10 pinie wyjście spalania na 5 pin do kompa a ja w swoim mam KE Jetronic.
[ Dodano: Sro 28 Lip, 2010 07:28 ]
| Adi202 napisał/a: | | rtoip_2004 napisał/a: | | Ciekawi mnie czy licznik z Audi A6 C4 z BoardComputer da się podłączyć w C3 do silnika RT, pytam bo mogę tanio kupić a nie wiem na 100 % czy ten komputer pokazywał by spalanie paliwa bazując na podłączeniu go pod potencjometr w przepływomierzu. Czy może komputer na dokładanej płytce do C3 jest inny zupełnie od tego w A6 wlutowanego na stałe ??? |
AC/BC w A6 różni się od tego w Audi 100, ale bazuje na identycznych sygnałach. Kiedyś zacząłem taki temat adaptacji zegarów S6 do mojej 100ki, ale nic z tego nie wyszło bo.... kupiłem eSe.
Sprawa wygląda następująco: obudowa zegarów C4 jest dłuższa o kilka cm od tych w C3, ale elektronika ma za to identyczne rozmiary czyli całą elektronikę z C4 można zainstalować w obudowie od C3. Są tylko dwa szczegóły które trzeba przerobić. Wyświetlacz AC jest minimalnie większy i trzeba mu zrobić trochę miejsca przez wycięcie przegród między prędkościomierzem i obrotomierzem oraz miejsce kasowania km dziennych. Dodatkowo przy ABS trzeba zrobić inwersję sygnału i umieścić kontrolkę świateł awaryjnych np przez zmianę filtru z C3. W C3 przełożyłem światła awaryjne tak jak jest już w C4 więc ten problem znikł. Na koniec wyprowadzenie diagnozy licznika na zewnątrz i przekodowanie na właściwy silnik.
pzdr |
Te techniczne rzeczy są już dla mnie wiadome (dłuższe zegary, ta sama płyta głowna jeśli chodzi o wymiar) ciekawi mnie natomiast sama budowa komputera a dokładnie czy można podłączyć spalanie bez sygnału na 5 pin a stosując podłączenie do przepływki na 3 kabelkach na piny 6,7,8 do wtyki T10 kompa???
[ Dodano: Sro 28 Lip, 2010 07:30 ]
| Adi202 napisał/a: | | Dodatkowo przy ABS trzeba zrobić inwersję sygnału |
to chyba wystarczy zwykły przekaźnik (odpowiednio podłączony) i sygnał odwrócony ??? |
| Ostatnio zmieniony przez rtoip_2004 Sro 28 Lip, 2010 07:30, w całości zmieniany 1 raz |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 28 Lip, 2010 09:09
|
|
|
| rtoip_2004 napisał/a: |
to chyba wystarczy zwykły przekaźnik (odpowiednio podłączony) i sygnał odwrócony ??? |
Dokładnie to miałem na myśli.
Wracając do samej budowy elektroniki BC, to w nowszych zegarach wykorzystywany był tylko sygnał z ECU. Piny od 6 do 8 były puste. W Twoim przypadku jedyną możliwością byłoby wykorzystanie podciśnieniowego czujnika spalania.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elektryka i elektronika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |