 |
|
Wentylator elektryczny Audi V8 D11 |
| Autor |
Wiadomość |
KWs

Model: D11
Silnik: 3,6 PT
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Wiek: 37 Dołączył: 10 Gru 2014 Wszystkie posty: 18
     
Skąd: Bydgoszcz
|
Wysłany: Pią 10 Kwi, 2015 20:41 Wentylator elektryczny Audi V8 D11
|
|
|
Cześć.
Prośba i pytanko za razem. Zaczęły się ciepłe dni i zauważyłem, że coś złego dzieje się z układem chłodzenia mojego V8.
Wiskoza - chodzi, ale wentylator elektryczny nie. Jeśli włącze klimę, elektryczny zaczyna się kręcić, ale gdy klima jest OFF, wentylator elektryczny nie odpala wcale, również nie rusza gdy zgaszę zagrzany silnik co powoduje gwałtowny wzrost temperatury.
Wnioski - sam wentylator działa, skoro wstaje przy włączeniu klimy,
Do sprawdzenia czujnik - jak rozumiem szukać go w okolicach chłodnicy?
Jeśli czujnik będzie w porządku, bezpiecznik, lub przekaźnik - tylko który - niestety, na mojej obudowie bezpieczników nie ma kartki z rozpiską i nie zgadne co sprawdzać.
Chciałbym się jutro tym zająć, co by auta nie katować w cieplejsze dni tak więc będę wdzięczny za waszą pomoc. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 11 Kwi, 2015 11:45 Re: Wentylator elektryczny Audi V8 D11
|
|
|
| KWs napisał/a: | Cześć.
Prośba i pytanko za razem. Zaczęły się ciepłe dni i zauważyłem, że coś złego dzieje się z układem chłodzenia mojego V8.
Wiskoza - chodzi, ale wentylator elektryczny nie. Jeśli włącze klimę, elektryczny zaczyna się kręcić, ale gdy klima jest OFF, wentylator elektryczny nie odpala wcale, również nie rusza gdy zgaszę zagrzany silnik co powoduje gwałtowny wzrost temperatury.
Wnioski - sam wentylator działa, skoro wstaje przy włączeniu klimy,
Do sprawdzenia czujnik - jak rozumiem szukać go w okolicach chłodnicy?
Jeśli czujnik będzie w porządku, bezpiecznik, lub przekaźnik - tylko który - niestety, na mojej obudowie bezpieczników nie ma kartki z rozpiską i nie zgadne co sprawdzać.
Chciałbym się jutro tym zająć, co by auta nie katować w cieplejsze dni tak więc będę wdzięczny za waszą pomoc. | a czy silnik przegrzewa się? |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
KWs

Model: D11
Silnik: 3,6 PT
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Wiek: 37 Dołączył: 10 Gru 2014 Wszystkie posty: 18
     
Skąd: Bydgoszcz
|
Wysłany: Sob 11 Kwi, 2015 12:49
|
|
|
Jak stanę po dłuższej jeździe, zgaszę silnik, i wrócę kluczykiem na zapłon, bez odpalania, to temp rośnie do około 110-115 stopni na wskaźniku. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 11 Kwi, 2015 15:09
|
|
|
| KWs napisał/a: | | Jak stanę po dłuższej jeździe, zgaszę silnik, i wrócę kluczykiem na zapłon, bez odpalania, to temp rośnie do około 110-115 stopni na wskaźniku. | ale zaraz po odpaleniu spada? i jak to wygląda w czasie jazdy? czujnik odpowiadający za włączanie się wiatraka powinien byc u dołu chłodnicy zaraz za wężem. proponuję odpiąć wtyczkę i zewrzeć w niej piny, wtedy wiatrak powinien ruszyć, co da jednoznaczne potwierdzenie winowajcy. |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
KWs

Model: D11
Silnik: 3,6 PT
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Wiek: 37 Dołączył: 10 Gru 2014 Wszystkie posty: 18
     
Skąd: Bydgoszcz
|
Wysłany: Sob 11 Kwi, 2015 15:52
|
|
|
W czasie jazdy nie przekracza 100 stopni, ale elektryczny chodzi ze względu na klimę.
Jeśli stanę na parkingu, bez włączonej klimy, elektryczny się nie uruchomi a auto nagrzeje się do do nieco ponad 100 stopni. Jeśli zgasze, to temperatura rośnie. Jeśli odpale to spadnie - ale bez użycia elektrycznego wiatraka (włączenie klimy) trwa to dosyć długo. Jutro sprawdzę czujnik w chłodnicy. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 12 Kwi, 2015 14:18
|
|
|
| KWs napisał/a: | W czasie jazdy nie przekracza 100 stopni, ale elektryczny chodzi ze względu na klimę.
Jeśli stanę na parkingu, bez włączonej klimy, elektryczny się nie uruchomi a auto nagrzeje się do do nieco ponad 100 stopni. Jeśli zgasze, to temperatura rośnie. Jeśli odpale to spadnie - ale bez użycia elektrycznego wiatraka (włączenie klimy) trwa to dosyć długo. Jutro sprawdzę czujnik w chłodnicy. | myslę,że wysiadło załączenie pierwszego biegu w czujniku, jak się do niego dobierzesz to będzie jasność. |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
KWs

Model: D11
Silnik: 3,6 PT
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Wiek: 37 Dołączył: 10 Gru 2014 Wszystkie posty: 18
     
Skąd: Bydgoszcz
|
Wysłany: Sro 15 Kwi, 2015 10:28
|
|
|
No i chyba klops - przeleciałem oczami jak i ręką całą chłodnicę, i nie widzę żadnego czujnika w niej. Stojąc przed autem po lewej stronie na dole jest jedynie "wyjście" zaślepione niebieskim korkiem - jak sądzę spust.
Wniosek - albo jestem ślepy i muszę prosić o wskazanie na jakimś zdjęciu w którym miejscu tego szukać, albo jakiś poprzednik wymienił chłodnicę na taką bez czujnika, ewentualnie zamiast czujnika jest ta niebieska zaślepka. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 15 Kwi, 2015 20:17
|
|
|
W Vce są 2 czujniki. Jeden jest w prawej głowicy obok aparatu zapłonowego, drugi z przodu silnika na lewej głowicy zaraz przy króćcu węża. Sprawa w Vce jest trochę skomplikowana ponieważ wentylatorem sterują zegary oraz 3 przekaźniki. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
KWs

Model: D11
Silnik: 3,6 PT
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Wiek: 37 Dołączył: 10 Gru 2014 Wszystkie posty: 18
     
Skąd: Bydgoszcz
|
Wysłany: Czw 16 Kwi, 2015 15:00
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | | W Vce są 2 czujniki. Jeden jest w prawej głowicy obok aparatu zapłonowego, drugi z przodu silnika na lewej głowicy zaraz przy króćcu węża. Sprawa w Vce jest trochę skomplikowana ponieważ wentylatorem sterują zegary oraz 3 przekaźniki. |
Jak temat ugryźć, masz pomysł? Może najpierw przekaźniki? Czujniki jakoś można sprawdzić, bo jeśli sterują tym wszystkim zegary, to chyba spinanie pinów nic nie da? Byłem u elektryka, niestety rozłożył ręce twierdząc, że on nie widzi sterowania i wg niego elektryczny jest tylko do klimy... |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 16 Kwi, 2015 15:20
|
|
|
Zacznij od końca czyli od przekaźników i bezpieczników. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
saqem

Model: C5
Silnik: AQJ
Zasilanie: PB+LPG
Nadwozie: Avant
Wiek: 35 Dołączył: 05 Kwi 2015 Wszystkie posty: 24
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: NO
|
Wysłany: Czw 16 Kwi, 2015 22:39
|
|
|
KWs, nie wiem co Ty masz tam porobione, lecz czujnik sterujący wentylatorem jest z chłodnicy z prawej strony ( stojąc przed autem z lewej ), chyba że w PT jest inaczej niż w ABH, ale właśnie mam na "stole" ten motor i czujnik jest tam gdzie powinien być.
Druga sprawa to to że temperatura w tym aucie nie stoi równo na 90 jak to jest w ówczesnych autach, mi w V8 jak chodzi na wolnych temperatura na wskaźniku oscyluje w granicach 100stopni, na wielu różnych czujnikach. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elektryka i elektronika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |