Skrzynie automatyczne » [V8 4,2 ABH] Holowanie automatu
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [V8 4,2 ABH] Holowanie automatu
Jak wiadomo automat jest bardzo wybredny jeśli chodzi o holowanie na lince ;-) to wszystko wiem. Ale wpadłem na pewien pomysł, mianowicie, czy jeśli auto będzie odpalone, i będzie ciągnięte na odpalonym silniku na Neutralu, a co za tym idzie skrzynia będzie miała odpowiednie smarowanie i chłodzenie , to czy na odcinku ok. 100 km stanie się jej krzywda?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie jestem biegły w te klocki , ale myślę ,że ten numer nie przejdzie , ktoś juz by na ten pomysł wpadł , a nie słyszałem , o czymś takim. Sądzę ,że na biegu są inne ciśnienia i obciążenia niż na "neutral"`u . Ale niech wypowie sie , ktoś kompetentny, ta tylko " spekuluję ".

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Piotrek........... jak masz kłopot z dowiezieniem autka do Łodzi , jak masz kanał ( garaż) może skrzynie rozpiąć...........

Postaw piwo autorowi tego posta
 
co mi wiadomo,,jeżeli silnik jest odpalony,,możesz śmialo holować automata.
pompa chodzi, olej cyrkuluje,,jest smarowanie.....można holować

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
co mi wiadomo,,jeżeli silnik jest odpalony,,możesz śmialo holować automata.
pompa chodzi, olej cyrkuluje,,jest smarowanie.....można holować
tez mi się tak wydaje , ale nie mam pewności dlatego chce zasięgnąć Waszej opini

Postaw piwo autorowi tego posta
 
http://automat.pl/readarticle.php?article_id=9

tutaj jest wszystko opisane ale ja osobiscie bym sie nigdy nie zdecydowal na holowanie automata.. :!:
:arrow:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
sleepwalker napisał/a:
http://automat.pl/readarticle.php?article_id=9

tutaj jest wszystko opisane ale ja osobiscie bym sie nigdy nie zdecydowal na holowanie automata.. :!:
:arrow:
tylko,że ja nie mam awarii , ani silnika, ani skrzyni, wszystko pracuje. coś jest nie tak z jakimiś czujnikamii auto jedzie i nagle przestaje, z tąd moje pytanie :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Piotrek, jedź na raty , jak Ci stanie ( samochód ;) ) 40 czy 50 km. od Łodzi tyle , na spokojnie doholujemy , zawsze to mniej niż 120 km. Jak coś masz do mnie telefon......

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
sleepwalker napisał/a:
http://automat.pl/readarticle.php?article_id=9

tutaj jest wszystko opisane ale ja osobiscie bym sie nigdy nie zdecydowal na holowanie automata.. :!:
:arrow:
tylko,że ja nie mam awarii , ani silnika, ani skrzyni, wszystko pracuje. coś jest nie tak z jakimiś czujnikamii auto jedzie i nagle przestaje, z tąd moje pytanie :roll:



nadal masz ten problem?? no to tobie nie zazdroszcze...:(
jak tobie stanie w drodze,,to i tak nie będziesz mógł holować z tego co rozumiem...bo i tak nieodpali

3 opcje -

1.laweta
2.odpiąć wały napędowe i holować
3.jechać planując cały dzien i cieszyć się ładnym krajobrazem podczas czekania aż odpali

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ma byc dosc zimna noc takze polecam opcje nr 3 i wyjechac o 4 rano 8-)
poza tym jak Ci nagle zdechnie to nie bedziesz stanowc zagrozenie dla siebie i innych.. bez hamulcow, bez serva.. :-?
:arrow:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cóż mogę powiedzieć w tej sprawie? NIE WAŻ SIĘ! Zajedziesz skrzynię na śmierć. Zaoszczędzisz na jednym i odbije się to podwójnie na drugim - nie ma sensu. Jak dla mnie powinieneś spróbować przejechać na załączonym wentylatorze. Silnik i tak do wymiany więc nic nie tracisz tylko trochę więcej paliwa. Przyznam, że nie jestem znawcą od skrzyń biegów, ale z tego co wiem na biegu N pompa nie pompuje oleju i nie jest nawet wskazane w trakcie jazdy przełączanie na ta pozycję. Tak więc przed wyjazdem spróbuj podłączyć na krótko czujnik wentylatora który nie pozwoli na dogrzanie silnika.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja bym radził zrobić jak to się robi w ciężarówkach, i odpiąć napęd, czyli odpiąć półosie, i śmigać na holu, a jak będzie potrzeba to spokojnie będzie można załączyć silnik.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pawcio napisał/a:
Ja bym radził zrobić jak to się robi w ciężarówkach, i odpiąć napęd, czyli odpiąć półosie, i śmigać na holu, a jak będzie potrzeba to spokojnie będzie można załączyć silnik.

Musiałby nie odpiąć, a całkowicie zdemontować półosie i wał. Ja swoją Vkę bez skrzyni i silnika przepchałem 2m i półosie tłukły się jak wściekłe. Dodatkowo musiałby być to sztywny hol, ponieważ Vka przy wyłączonym silniku nie będzie hamować - no chyba że cały ten odcinek jechać będzie 20km/h. Ja uważam, że powinien jechać o własnych siłach.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
lub laweta,,,nie znasz kogoś w pobliżu co by się z tobą wybrał??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
uważam, że powinien jechać o własnych siłach.
I tak jak pisał sleepwalker, powolutku ....... a jak już , te 40 km/h dociągniemy się.

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie automatyczne 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa