 |
Przesunięty przez: Astaroth Czw 12 Wrz, 2013 00:41 |
Wymuszony "test łosia" |
| Autor |
Wiadomość |
mmmkozak
MK

Model: A4 B9
Silnik: 2.0 DETA
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: awant
Dołączył: 27 Paź 2010 Wszystkie posty: 50
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Kaniów
|
Wysłany: Pon 31 Gru, 2012 09:33 Wymuszony "test łosia"
|
|
|
Witam koleżanki i kolegów. Problem który zauważyłem ujawnił się przez innego "kierowcę",musiałem wykonać ostry skręt w prawo i następnie w lewo-manewr testu łosia, i tu usłyszałem a nawet poczułem mocne stuknięcie - uderzenie w okolicy nóg. Odwiedziłem mechanika i przez godzinę szukaliśmy przyczyny, ale polegliśmy -zawieszenie bez luzów,poduszka skrzyni wizualnie ok, koła dokręcone, amorki suche.Zastanawiałem się nad poduszkami silnika (A4 B6 1,9 TDI 131KM) posiadają złącza elektryczne (nie wiem od czego są, ale podejrzewam kontrolę ciśnienia,lub stan zużycia?) jak mógłbym je sprawdzić? Dodam że auto jedzie jak po "sznurku" na dziurach nic nie stuka,przy łagodnym pokonywaniu zakrętów także cisza, podczas hamowania także cisza na razie pomysły się wyczerpały,może ktoś miał podobny problem? Z góry dziękuję za pomoc. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 31 Gru, 2012 13:53 Re: Wymuszony "test łosia"
|
|
|
| mmmkozak napisał/a: | Witam koleżanki i kolegów. Problem który zauważyłem ujawnił się przez innego "kierowcę",musiałem wykonać ostry skręt w prawo i następnie w lewo-manewr testu łosia, i tu usłyszałem a nawet poczułem mocne stuknięcie - uderzenie w okolicy nóg. Odwiedziłem mechanika i przez godzinę szukaliśmy przyczyny, ale polegliśmy -zawieszenie bez luzów,poduszka skrzyni wizualnie ok, koła dokręcone, amorki suche.Zastanawiałem się nad poduszkami silnika (A4 B6 1,9 TDI 131KM) posiadają złącza elektryczne (nie wiem od czego są, ale podejrzewam kontrolę ciśnienia,lub stan zużycia?) jak mógłbym je sprawdzić? Dodam że auto jedzie jak po "sznurku" na dziurach nic nie stuka,przy łagodnym pokonywaniu zakrętów także cisza, podczas hamowania także cisza na razie pomysły się wyczerpały,może ktoś miał podobny problem? Z góry dziękuję za pomoc. | mozliwe,że jakiś kamulec udeżył Ci w podłogę podczas "testu"... brałeś taką opcję pod uwagę? |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
adi93


Model: Q7
Silnik: 3,0
Zasilanie: disel
Nadwozie: suv
Pomógł: 1 raz Wiek: 33 Dołączył: 21 Mar 2011 Wszystkie posty: 267
     
Piwa: 11/1 Skąd: Brzeziny
|
Wysłany: Pon 31 Gru, 2012 15:16
|
|
|
na bank byl to kamien jeśli nawet bylo to na asfalcie to moze kawalek asfaltu |
_________________ Auto jest Bogiem, prędkość nałogiem, życie zabawą, a kobiety podstawą!
Audi Q7 3.0 (jest)
Audi A6 C5 sedan 2,8 (było)
Audi 100 C4 sedan 2,8 (było)
Audi 80 B3 sedan 1,8 (było) |
|
|
|
|
|
 |
Frankie

Model: 100 C4
Silnik: AAH
Zasilanie: Benzyna + Lpg
Nadwozie: sedan
Wiek: 41 Dołączył: 22 Wrz 2011 Wszystkie posty: 61
     
Piwa: 1/1 Skąd: okolice Krakowa
|
Wysłany: Pon 31 Gru, 2012 17:38
|
|
|
ja miałem podobny przypadek w pracy, w citroenie. Mianowicie po zjechaniu prawym kołem z wysokiego krawężnika przy prędkości 10-15 km na godzinę było straszne uderzenie. jakby się coś urywało. Po długich poszukiwaniach okazało się, że amortyzator wydawał taki dźwięk ... mianowicie przy oderwaniu sie koła od ziemi, tłoczysko musiało uderzać o dolną część amortyzatora czy jakoś tak ...
Wymiana amorów pomogła.
Może u Cibie jest podobny przypadek |
|
|
|
|
|
 |
mmmkozak
MK

Model: A4 B9
Silnik: 2.0 DETA
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: awant
Dołączył: 27 Paź 2010 Wszystkie posty: 50
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Kaniów
|
Wysłany: Pon 31 Gru, 2012 20:40
|
|
|
Kamień to raczej nie był,ponieważ stuk pojawia się przy każdym gwałtownym skręcie w prawo.A amortyzatory sprawdzone na stacji diagnostycznej miesiąc temu-80% sprawności.
[ Dodano: Pon 31 Gru, 2012 20:47 ]
Sprawdzę jeszcze mocowanie przekładni kierowniczej,ale nie podejrzewam żeby stuk pochodził z niej, ponieważ jest u góry a to słychać pod nogami-chyba że tak się przenosi |
|
|
|
|
|
 |
grze-mar
audi-maniak


Model: A4 B6
Silnik: 2.0 ALT
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Pomógł: 4 razy Wiek: 46 Dołączył: 25 Maj 2011 Wszystkie posty: 158
     
Piwa: 3/2 Skąd: Holandia, Ter Aar
|
Wysłany: Wto 01 Sty, 2013 01:58
|
|
|
Problem tej konstrukcji to 4 wahacze po jednej stronie plus końcówka drążka kierownicy i drążek kierownicy. Pośredni problem to amortyzatory i ich mocowanie górne oraz przekładnia kierownicza. Plusy i minusy można mnożyć. Może być tak że jedna z gum któregoś z wahaczy dostała luzu i stuka i możemy tutaj książkę napisać o tym. Myślę że musisz z tym troszkę pojeździć i wtedy coś wyczaić. Jeśli jesteś bardziej niecierpliwy to wymieniaj wszystko, geometrię rób i ogień. Pozdrawiam GM |
_________________ "...nie ma takiego gó***a, z którego nie dało by się wyjść..." |
|
|
|
|
|
 |
mmmkozak
MK

Model: A4 B9
Silnik: 2.0 DETA
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: awant
Dołączył: 27 Paź 2010 Wszystkie posty: 50
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Kaniów
|
Wysłany: Wto 01 Sty, 2013 11:46
|
|
|
Myślę że wymiana poszczególnych elementów zawieszenia itd. bez wcześniejszego zlokalizowania przyczyny mija się z celem ,ponieważ wymiana dobrego elementu na dobry zapewne będzie kosztowna a ja niestety nie jestem milionerem. A geometria? -auto prowadzi się idealnie, jak napisałem wyżej "jedzie jak po sznurku". Dodam że nie spotkało się z żadnym krawężnikiem ani inną "nierównością" na drodze. |
|
|
|
|
|
 |
grze-mar
audi-maniak


Model: A4 B6
Silnik: 2.0 ALT
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Pomógł: 4 razy Wiek: 46 Dołączył: 25 Maj 2011 Wszystkie posty: 158
     
Piwa: 3/2 Skąd: Holandia, Ter Aar
|
Wysłany: Wto 01 Sty, 2013 17:52
|
|
|
| mmmkozak napisał/a: | Myślę że wymiana poszczególnych elementów zawieszenia itd. bez wcześniejszego zlokalizowania przyczyny mija się z celem ,ponieważ wymiana dobrego elementu na dobry zapewne będzie kosztowna a ja niestety nie jestem milionerem. A geometria? -auto prowadzi się idealnie, jak napisałem wyżej "jedzie jak po sznurku". Dodam że nie spotkało się z żadnym krawężnikiem ani inną "nierównością" na drodze. |
Pisząc o geometrii miałem na myśli to że jak powymienia się elementy zawieszenia to trzeba ją sprawdzić i ustawić. Nie miałem na myśli żebyś ją teraz robił. Po prostu jeździj i obserwuj auto a wtedy coś być może wyczaisz co nie tak z nim jest. Pozdro Grzesiek |
_________________ "...nie ma takiego gó***a, z którego nie dało by się wyjść..." |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Układ kierowniczy |
|
[ Twoje IP to: 216.73.216.241, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |