Elektryka i elektronika » przegrzewanie silnika v8
Odpowiedz do tematu
 przegrzewanie silnika v8
Mam problem z przegrzewaniem się silnika a konkretnie z wentylatorem elektrycznym przy chłodnicy który nie załącza się.Temperatura płynu latem dochodzi do 130C i spada dopiero po załączeniu klimatyzacji.Po zdjęciu wtyczki z czujnika w chłodnicy i zwarciu w niej pinów wentylator nie załacza się,natomiast po zdjęciu wtyczki z czujnika temperatury w silniku przy wężu wodnym wskażnik od razu wskazuje temperaturę 110C i załącza sie wentylator chłodnicy.Gdzie mam szukać przyczyny takiego zachowania się wentylatora i wskażnika temperatury i jak to naprawić?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: przegrzewanie silnika v8
romkus napisał/a:
Mam problem z przegrzewaniem się silnika a konkretnie z wentylatorem elektrycznym przy chłodnicy który nie załącza się.Temperatura płynu latem dochodzi do 130C i spada dopiero po załączeniu klimatyzacji.Po zdjęciu wtyczki z czujnika w chłodnicy i zwarciu w niej pinów wentylator nie załacza się,natomiast po zdjęciu wtyczki z czujnika temperatury w silniku przy wężu wodnym wskażnik od razu wskazuje temperaturę 110C i załącza sie wentylator chłodnicy.Gdzie mam szukać przyczyny takiego zachowania się wentylatora i wskażnika temperatury i jak to naprawić?
po zwarciu pinów we wtyczce z czujnika chłodnicy wentylator powinien się załączyć, nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się,że masz problem w wiązce pomiędzy czujnikiem w chłodnicy a wentylatorem.pozdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: przegrzewanie silnika v8
romkus napisał/a:
Mam problem z przegrzewaniem się silnika a konkretnie z wentylatorem elektrycznym przy chłodnicy który nie załącza się.Temperatura płynu latem dochodzi do 130C i spada dopiero po załączeniu klimatyzacji.Po zdjęciu wtyczki z czujnika w chłodnicy i zwarciu w niej pinów wentylator nie załacza się,natomiast po zdjęciu wtyczki z czujnika temperatury w silniku przy wężu wodnym wskażnik od razu wskazuje temperaturę 110C i załącza sie wentylator chłodnicy.Gdzie mam szukać przyczyny takiego zachowania się wentylatora i wskażnika temperatury i jak to naprawić?

V8, to prawie jak nie Audi. Ten model oparty jest na częściach Audi, ale rozwiązania są inne. Wentylatorem silnika steruje licznik. Do sprawdzenia masz czujniki temperatury, przekaźniki, opornicę, wiązkę elektryczną i zegary. Zacząłbym od przekaźników i czujników temperatury.
130°C dla V8 to katastrofa. Są to dobre silniki, nawet bardzo dobre, ale jak pracują we właściwych warunkach. W najgorszej sytuacji możesz założyć trzeci czujnik na około 100°C i podłączyć go pod przekaźnik wolnych obrotów wentylatora.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
może jakaś mała podpowiedz który to przekaznik gdzie jest opornica i za co odpowiadają poszczególne czujniki temperatury 1 w bloku z tyłu po lewej stronie pod aparatem zapłonowym 2 z przodu silnika po prawej stronie z góry dzięki za pomoc

Postaw piwo autorowi tego posta
 
romkus napisał/a:
może jakaś mała podpowiedz który to przekaznik gdzie jest opornica i za co odpowiadają poszczególne czujniki temperatury 1 w bloku z tyłu po lewej stronie pod aparatem zapłonowym 2 z przodu silnika po prawej stronie z góry dzięki za pomoc

Przekaźniki znajdują się na głównej tablicy przekaźników na prawym słupku A (nogi pasażera) pozycja 3 i 6. Opornica jest przy lewym błotniku. Do kontroli chłodzenia służą 2 czujniki jeden przy chłodnicy (prawy dolny róg) i drugi przy wężu. Przy aparacie zapłonowym cylindrów 1 do 4 to przełącznik termiczny który ma swoje zastosowanie tylko przy sterowniku silnika więc on Cię nie interesuje. Tak jest prawie przy każdym silniku V8. W mojej eSie mam te czujniki na odwrót - przód silnik tył wskaźniki.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa