Elektryka i elektronika » [V8 D11] Różnice pomiędzy starym panelem klimy(4) a nowym(8)
Odpowiedz do tematu
 
k0niu86 napisał/a:
Adi202 napisał/a:
k0niu86 napisał/a:
Kupiłem już za 95 razem z przesyłką, klimatronika od A3 :) będę końbinować jak tylko przyjdzie i dam sprawozdanie :) może jakieś fotki pstryknę :)

Z niego wykorzystasz tylko LCD. Panel jak i elektronika sterownika jest zupełnie inna.



Czekaj ale mówisz o samych wyświetlaczach czy o całym przednim plastiku sterownika wraz z przyciskami i podświetleniem?

Mówię (piszę) o samym wyświetlaczu. Audi A3 jest jedyne w swoim rodzaju - klawisze mają inny kształt, napisy są tylko białe i podświetlenie jest LED.
Reszta sterowników ma klawisze wyprofilowane i podświetlenie żarówkowe. Wyświetlacz LED jest ten sam - pisze wyświetlacz, bo jest tylko jeden w ramce plastikowej są dwa okienka i wygląda jak dwie sztuki, ale to tylko złudzenie.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
k0niu86 napisał/a:
Adi202 napisał/a:
k0niu86 napisał/a:
Kupiłem już za 95 razem z przesyłką, klimatronika od A3 :) będę końbinować jak tylko przyjdzie i dam sprawozdanie :) może jakieś fotki pstryknę :)

Z niego wykorzystasz tylko LCD. Panel jak i elektronika sterownika jest zupełnie inna.



Czekaj ale mówisz o samych wyświetlaczach czy o całym przednim plastiku sterownika wraz z przyciskami i podświetleniem?

Mówię (piszę) o samym wyświetlaczu. Audi A3 jest jedyne w swoim rodzaju - klawisze mają inny kształt, napisy są tylko białe i podświetlenie jest LED.
Reszta sterowników ma klawisze wyprofilowane i podświetlenie żarówkowe. Wyświetlacz LED jest ten sam - pisze wyświetlacz, bo jest tylko jeden w ramce plastikowej są dwa okienka i wygląda jak dwie sztuki, ale to tylko złudzenie.
pzdr



No tak tak, jeden wyświetlacz szeroki z dwoma okienkami :) i nie LED tylko LCD :P jak tylko uda mi się coś zdziałać to dam znać :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
k0niu86 napisał/a:
i nie LED tylko LCD

Pisałem pod wpływem "Kasztelana" :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
k0niu86 napisał/a:
i nie LED tylko LCD

Pisałem pod wpływem "Kasztelana" :-P


Zdarza się:) chociaż smakował? :P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
k0niu86 napisał/a:
Adi202 napisał/a:
k0niu86 napisał/a:
i nie LED tylko LCD

Pisałem pod wpływem "Kasztelana" :-P


Zdarza się:) chociaż smakował? :P

Zawsze smakuje. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No tak :) coś w tym jest :P

[ Dodano: Czw 11 Sie, 2011 21:23 ]
Udało się przełożyć wyświetlacz i efekt jest lepszy niż myślałem :)

Zostawiłem oryginalny czerwony filtr, ale zmiany wymagały gumy przewodzące i cała ramka więc praktycznie samo szkło z ciekłym kryształem wymagało przełożenia.

W starym panelu miałem założone ledy (o ile przyciski świeciły się super to samo podświetlenie okienek pozostawiało wiele do życzenia) i po zmianie filtru komponuje się to elegancko :) nie jest to taki krwisto czerwony bo ku mojej uciesze wyświetlacz jest w negatywie i świecą się segmenty a nie tło :)

Fotki jak zwykle wrzucę jak sobie przypomnę :) teraz bawię się z klimatronem od A3 i może uda mi się podstawowe piny rozkminić :) w każdym razie okazało się że u mnie w fałci jeździł klimatron od A6/C4 - stąd błąd czujnika G110. Czy może ktoś powiedzieć czy poza tym czujnikiem coś jeszcze było inne? szukać czujnika G110 od A6/C4 czy szukać klimatrona od V8?

Pozdrawiam

[ Dodano: Sro 17 Sie, 2011 11:31 ]
Korzystając z wolnej chwili przy komputerze postanowiłem rozpisać piny sterowników do V8 i C4 ze względów opisanych poprzednio.

Efekt jest poniższy. Bardzo proszę o weryfikację i ewentualne zmiany.

Opis złącz klimatronika - climatronic pinout audi V8 & audi 100/A6/C4

A

1-złącze diagnostyczne
2-sterownik silnika pin 41
3-czujnik G86
4-serwo V42
5-jakieś złącze (chyba plusowe, najprawdopodobniej różnica pomiędzy V8 i C4)
6-czujnik G109
7-czujnik G89
8-czujnik G17
9-masa czujnika G112
10-czujnik G56
11-sterownik panelu kontaktowego w V8/elektroniczny przełącznik termiczny w C4 (kolejna różnica)
12-masa czujnika G114


B

1-wyświetlacz temperatury
2
3-w V8 niepodłączony/białą kostka w C4 (kolejna różnica)
4
5
6
7-w V8 niepodłączony/nieszczęsny czujnik G110 w C4 (kolejna różnica)
8-czujnik G92
9-czujnik G112
10-czujnik G114
11
12
13
14
15
16
17-czujnik G113


C

1-sterownik automatycznej skrzyni biegów pin 13 w V8 /piny 16 lub 43 i 12 lub 27 w zależności od typu skrzyni
2-czujnik wysokiego ciśnienia F118
3-sprzęgło sprężarki
4-sygnał prędkości pojazdu
5-czujnik G111
6-sygnał obrotów silnika
7-oświetlenie
8-zasilanie 5V
9
10
11-pomair napięcia dmuchawy "-"
12-sterownik silnika
13-jakiś sterownik (najprawdopodobniej kolejna różnica)
14-pomair napięcia dmuchawy "+"
15
16-wyjście na sterownik dmuchawy

D

1
2-"+" serwa V68
3-"+" serwa V85
4-"+" serwa V70
5-"+" serwa V71
6-zawór klapy recyrkulacji
7-zawór czynnika
8-przekaźnik sprzęgła sprężarki
9-złącze 75al w V8 / złącze 75ak w C4 (najprawdopodobniej to samo, różnica wynika tylko z oznaczeń)
10-"-" serwa V68
11-"-" serwa V85
12-"-" serwa V70
13-"-" serwa V71
14-MASA
15-MASA
16-złącze T6g w V8 / T26b/7 jakiś sterownik w C4 (najprawdopodobniej kolejna różnica)



;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa