A4 B5 96r automat szarpie z 2 na 3 bieg
Witam.
Mam Audi A4 B5 Avant z 96r z automatyczną "tzw. pancerną" 4-ro biegową skrzynią biegów.
Problem w mojej skrzyni to szarpanie przy zmianie z 2 na 3 bieg, 4 bieg ma czasami delikatne szarpnięcia.
Gdy jadę na świeżo odpalonym silniku ( zwykle 5-10 min pracuje na luzie), to skrzynia zapina biegi "łagodniej", ale wystarczą przejechane 2-3km i dość mocno wyczuwalne szarpanie powraca
Panowie i tutaj jest do was pytanie, co może być problemem?
Wymieniałes filter i olej
Nie wymieniałem.
Poprzedni właściciel mówił że nie jest to teraz konieczne gdyż olej i filtr był przez niego wymieniony ale kiedy... niestety nie wiem.
Nie chcę się pachac w niepotrzebne koszty... wymienię olej i filtr a jeśli to nie pomoże?
Czy taka usterka może zostać sprawdzona przez VAG'a?
zanim skrzynia się rozgrzeje to olej jest geściejszy,datego nie szarpie jak jest zimna. Skoro nie chcesz sie pchać w niepotrzebne koszty to wymień filtr i wyczyśc kasete,lub jeździj tak dalej i za jakiś czas wymień skrzynie...
Pasiak dobrze piszę, podstawą jest wymiana oleju, filtra i czyszczenie kasety...
Po zaty to nie kosztuje majatek ten olej uszczelka pod miske i filter kaste wyczyscisz sam poprzedni własciciel mógł wszystko mówic tylko zeby auto sprzedac no chyba ze to twoi dobry znajomy
Wiem że poprzedni właściciel mógł mówić wszystko żeby sprzedać.
Autko jest 2 rok w Polsce sprowadzony przez sprzedającego od którego go kupiłem, po kilku miesiącach wysypała mu się skrzynia zatem ja wymienił - widziałem fakturę zakupu.
Podobno szarpie tak od samego początku i teraz się zastanawiam czy aby nie jest już podjechana przez tą usterkę?
Po zdjęciu michy na co zwracać uwagę?
Panowie ile wchodzi i jakim olejem zalać skrzynkę?
| Dather napisał/a: |
Wiem że poprzedni właściciel mógł mówić wszystko żeby sprzedać.
Autko jest 2 rok w Polsce sprowadzony przez sprzedającego od którego go kupiłem, po kilku miesiącach wysypała mu się skrzynia zatem ja wymienił - widziałem fakturę zakupu.
Podobno szarpie tak od samego początku i teraz się zastanawiam czy aby nie jest już podjechana przez tą usterkę?
Po zdjęciu michy na co zwracać uwagę?
Panowie ile wchodzi i jakim olejem zalać skrzynkę? |
skoro szarpie od samego poczatku, to uwazam,że popełniłes bład kupując auto z uszkodzoną skrzynią... zanim wymienisz olej odczytaj błedy ze sterownika. Skrzynia pracuje w trybie awaryjnym,czy normalnym?
Może i tak, ale kupiłem to auto za bardzo małe pieniądze i myślałem że jak szarpie tylko miedzy tymi biegami to jest to kwestia regulacji lub coś podobnego.
Gdybym był mechanikiem to wiedziałbym co w trawie piszczy, ale niestety nim nie jestem.
Dobra nie schodźmy z tematu, chodzi tutaj o szanse zrobienia tej skrzynki.
Działają wszystkie biegi, VAG'a mam lecz laptopa będę miał dopiero w sobotę, dlatego na diagnozę błędów będę musiał poczekać
Bratu kiedyś został mineralny olej AFT IID, czy ten olej nada się do tej skrzynki?
| Dather napisał/a: |
Może i tak, ale kupiłem to auto za bardzo małe pieniądze i myślałem że jak szarpie tylko miedzy tymi biegami to jest to kwestia regulacji lub coś podobnego.
Gdybym był mechanikiem to wiedziałbym co w trawie piszczy, ale niestety nim nie jestem.
Dobra nie schodźmy z tematu, chodzi tutaj o szanse zrobienia tej skrzynki.
Działają wszystkie biegi, VAG'a mam lecz laptopa będę miał dopiero w sobotę, dlatego na diagnozę błędów będę musiał poczekać
Bratu kiedyś został mineralny olej AFT IID, czy ten olej nada się do tej skrzynki? |
nie odpowiedziałeś na pytanie w jakim trybe pracuje skrzynia...
Skrzynia pracuje w trybie: normalnym
[ Dodano: Sob 08 Mar, 2014 10:57 ]
Podłączyłem Vag'a.
Na skrzyni jest taki błąd:
Address 02: Auto Trans Labels: None
Controller: 01N 927 733 BB
Component: AG4 Getriebe 01N 2781
Coding: 00000
Shop #: WSC 00000
VCID: 729759CB2DB7
1 Fault Found:
00300 - Transmission Fluid Temp. Sensor (G93)
34-10 - No Elaboration Available - Intermittent