[B4]Głośnik w tylnych drzwiach uszkodzony
Jak juz pisałam w innym temacie nie gral mi prawy głośnik w tylnych drzwiach, dziś właśnie teraz rozebrałam te drzwi i opadly mi ręce... qr** nie ograniam, tam ktos cos masakrycznie narzeźbil
zobaczcie
do tej kostki po prawo do chodzi prad, podpiety na krótko tam inny głosnik gra
a tak wyglada oryginalny głosnik, dolutowane jakies czarne kable sterczace w kosmos, dwa zielone obciete i zaklejone zwykła taśmą, głosnik oczywiscie nie gra ani ten mały syczek co tez jest w drzwiach (od tego syczka wtyczka jest cała, byla wpieta w swoje miejscer, ja teraz rozpiełam)
nie wiem co robicbo nie chce mi sie tych drzwi składac jak zjebane jhest, czy jechac po jakies głosniki, czy cos z tym da sie zrobiv, jak chociaz sprawdzic, czy on sie odezwie i da sie cos zrobic
sory, ze tak post pod postem, ale ODEZWAŁ SIE, po zetknieciu tych czarnych sterczacych w kosmos kabli tak
http://www.audi-tech-team...a6-4a-vt619.htm
i to juz z górki, bo go teraz ogarne
powiedzcie tylko, od czego sa te dwa zielone obciete kable zaizolowane ta tasma
| Astaroth napisał/a: |
powiedzcie tylko, od czego sa te dwa zielone obciete kable zaizolowane ta tasma |
Ktoś zrobił rzeźbę na "krótko". Wytnij chwasty i zaizoluj.
właśnie tak zrobiłam, ze porządnie je zaizolowałam, poskladalam drzwi, specjalnie nimi trzaskałam, wszystko gra, nie przerywa
został jeszcze jeden problem, na tym głośniku brakuje maskownicy, cała membrana jest odsłonieta, z tego co wiem maskownica na takim orgyginalnym głosniku jest z nim zintegrowana, no i niestety, jakis mędrzec ją oberwał, bo dookoła ta ślady po kołeczkach są pelne i te zaczepki od maskownicy w niej siedza, nie sa do ruszenia, bo próbowalam, to całosc jest, musze dorobic/dobrac teraz jakąs maskownice, doradźcie jaką
Używka (szrot) albo coś nieoryginalnego ale już w komplecie 2szt
to bym musiała z tamtego urywac, az szkoda, a taki siatkowy wciskany poszukac narazie na 13 cm? czy on wejdzie jakos na to taki zwykły uniwersalny (cos taki w stylu jak sa pod przednia szyba maskownice) ? bo ta membrana jest delikatna, ktos kopnie, czy pies łape wbije i po głosniku
ps. a jakby ktos z klubowiczów miał taki uszkodzony głośnik 13cm, to ja maskownice chetnie przygarne - tak sciagnietą na chama (bo jej nie da się inaczej, zeby te kołeczki w głośniku nie zostały bo to całosc), to ją wtedy przykleje u siebie na jakis mocny klej
Jak sobie przypominam, to te kołki maskownicy które przechodzą przez głośnik są zgrzewane i wystarczy tylko rozwiercić łebki kołków i maskownica wyjdzie w całości. Później trochę kleju i jest nówka.
mam jeszcze pytanie, od czego jest ta środkowa wtyczka q głosniku
nie ma nic w instalacji auta w tych drzwiach co mozna tam wpiac i dlaczego w kostce idacej z drzwi sa tylko kable dwa go głosnika a we wtyczce głosnika wiecej kabli, do których nie ma połaczen w instalacji auta
to nie są chyba te głosniki z wbudowqanym wzmacniaczem - mimo ze to Nokia i OOOO
WTF?
Środkowe gniazdo jest wolne. W dolnym masz zasilanie do wzmacniacza i wygnał Audio, górna oczywiście do głośnika wysokotonowego.
muszę Wam napisac, ze nieraz pierdzi mi ten głośnik i nie gra tweeter... trafiłam wczoraj na allegro to:
http://allegro.pl/show_item.php?item=4396148144
ELE są, no ale te moje w sdrzwiach nokie tez aktywne nie sa, wymienie na te co kupiłam ten jeden, chyba ze beda lepiej grały to oba