Wyskakujace biegi
Tu chyba dobrze będzie

:
Moi Drodzy może po jaśni mi ktoś czemu w skrzyni manualnej w czasie jazdy sam wyskakuje bieg?
Powiedzmy ze chodzi o mojego żółtego potwora i w poprzednim autku tak miałem ze 1 wyskakiwała .
Pytanie powstało z czystej ciekawości:)
Ostatnio zmieniony przez Breda Sob 28 Sie, 2010 21:59, w całości zmieniany 1 raz
Re: Wyskakujace biegi
| Breda napisał/a: |
Tu chyba dobrze będzie :
Moi Drodzy może po jaśni mi ktoś czemu w skrzyni manualnej w czasie jazdy sam wyskakuje bieg?
Powiedzmy ze chodzi o mojego żółtego potwora i w poprzednim autku tak miałem ze 1 wyskakiwała .
Pytanie powstało z czystej ciekawości:) |
wodzik czyli "zatrzask" zuzywa sie , i nie trzyma trybów
Pasiak, Dziękuje imienniku za zaspokojenie mojej ciekawości:)
Nadal nie napisałeś w jakim autku , czy pojeździe to się dzieje , dla przykładu w citroenie ax to może być wina wodzików , mogła się skrzynia obluzować , łożysko oporowe źle włożone .............. konkret poprosimy
| roger110 napisał/a: |
Nadal nie napisałeś w jakim autku , czy pojeździe to się dzieje , dla przykładu w citroenie ax to może być wina wodzików , mogła się skrzynia obluzować , łożysko oporowe źle włożone .............. konkret poprosimy |
dokladnie, moga byc takze winne poduszki pod skrzynia, zle wyregulowany lewarek itp. wszystko zalezy od auta
[quote="Pasiak"]
| roger110 napisał/a: |
| wszystko zalezy od auta |
Panowie to nie o samochód chodzi,to jest sprawa większego kalibru.
Teraz będę wiedział by najmniej gdzie szukać rozwiązania problemu.
Witam.
Mam właśnie taki problem w mojej 80 b3 z silnikiem 1.8 JN. wymieniłem już drążek zmiany biegów oraz wybierak łączący drążek ze skrzynią. niestety problem dalej jest. biegi wyskakują podczas hamowania silnikiem. poduszki pod skrzynią są ok. podejrzewam że to wina wodzika bo według mnie powinien stawiać trochę oporu a chodzi bardzo luźno. poradźcie co zrobić.
z góry dziękuję za odpowiedź.
| xenon26 napisał/a: |
Witam.
Mam właśnie taki problem w mojej 80 b3 z silnikiem 1.8 JN. wymieniłem już drążek zmiany biegów oraz wybierak łączący drążek ze skrzynią. niestety problem dalej jest. biegi wyskakują podczas hamowania silnikiem. poduszki pod skrzynią są ok. podejrzewam że to wina wodzika bo według mnie powinien stawiać trochę oporu a chodzi bardzo luźno. poradźcie co zrobić.
z góry dziękuję za odpowiedź. |
nie napisałes , czy to sie dzieje na wszystkich biegach , czy tylko na np trójce... warto także zaglądnac do działu przywitań
witam. rzeczywiście nie napisałem

dzieje się to niestety na wszystkich biegach.
witam wyskakuja mi biegi w audi s6 4,2 manual 6, wiem ze mam zerwana poduszke pod silnikiem czy to moze byc przyczyna ??? bieg wyskakuje jak odpuszcze gaz i raptownie dodam pomocy , z góry dziękuje
| smyk napisał/a: |
| czy to moze byc przyczyna ??? |
Jak najbardziej, radziłbym szybko wymienić poduszkę. Szkoda skrzyni.