Car Audio » Strzelanie w głośnikach i rozładowywanie akumulatora
Odpowiedz do tematu
 Strzelanie w głośnikach i rozładowywanie akumulatora
Witam serdecznie, posiadam A3 2004 ROK z systemem Bose i radiem Symphony oraz zmieniarką. Wszystko pracowało ok, wyjąłem subwoofer oryginalny, zamontowałem swój i wszystko działało tak jak należy.
Ostatnio przy zgaszeniu samochodu i wyjęciu kluczyka zaczęły strzelać głośniki mimo tego że radio jest wyłączone. Jak zamknę samochód z pilota to przez noc rozładowuje mi się akumulator. Próbowałem odpinać wszystko, odpinałem mój subwoofer z piecem od systemu Bose i dalej strzelało. Odpinałem samą kostkę od wzmacniacza Bose i jak ręką odjął. Próbowałem każdą kombinację i wychodzi na to, że coś jest nie tak z tym Bose. Głośniki strzelają np po wsadzeniu kluczyka do stacyjki albo po przekręceniu zapłonu. Po zgaszeniu strzelają i bzyczą, jak włączę radio to jest strzał, wyłączę i jest cisza, jednak gdy otworzę drzwi to bzyczenie zaczyna się na nowo.

W sumie podsumowując:

- odłączając "moją" instalację, strzela dalej
- odłączając wtyczkę "Bose" z tyłu od wzmacniacza, wiadomo, nie strzela
- czasami jak odłączę, przekręcę kluczyk, wyjmę ze stacyjki, podłączę wszystko na nowo to na dwa rozruchy, wszystko działa i nie strzela, lecz wraca po drugim czy trzecim zgaszeniu silnika.

Schemat podłączenia:

Mój wzmacniacz posiada osobny manualny włącznik, nie włącza się ze stacyjką lub z radiem.

Z góry dziękuję za pomoc :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na początek zapraszamy do działu przywitań.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przywitane, sorki za to, że zapomniałem ale pomóżcie bo nawet radia nie mogę posłuchać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na początek odłącz te dodatki które wpiąłeś oraz wyciągnij na chwilę bezpieczniki nr 18 i 19 w pojemniku pod maską. Jeżeli po tym te trzaski będą nadal słyszalne, to będzie oznaczać, że udało Ci się uszkodzić wzmacniacz.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dziękuję za odpowiedź, zaraz to wypróbuję. Podzielę się rezultatami.
Jak mogłem go uszkodzić skoro to się stało z minuty na minutę ? Wszystko działało super i pewnego dnia przyjechałem pod dom i usłyszałem brzęczenie.

Na innym forum przeczytałem, że mogła się zrobić pętla na masie i dlatego przy przekręceniu kluczyka lub otwieraniu drzwi brzęczą głośniki. Tam ludzie radzili, żeby kupić jakiś element, który niweluje pętlę lecz nie mogę znaleźć takowego cuda na allegro.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
buddy napisał/a:
Dziękuję za odpowiedź, zaraz to wypróbuję. Podzielę się rezultatami.
Jak mogłem go uszkodzić skoro to się stało z minuty na minutę ? Wszystko działało super i pewnego dnia przyjechałem pod dom i usłyszałem brzęczenie.

Na innym forum przeczytałem, że mogła się zrobić pętla na masie i dlatego przy przekręceniu kluczyka lub otwieraniu drzwi brzęczą głośniki. Tam ludzie radzili, żeby kupić jakiś element, który niweluje pętlę lecz nie mogę znaleźć takowego cuda na allegro.
ja bym proponował posłuchac rady Adiego, , petla powinna powstać zaraz po podłaczeniu, a nie po jakimś czasie...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wyjąłem bezpieczniki, zaczekałem chwilę, wpiąłem z powrotem i problem jak ręką odjął, tyle, że radio jest zablokowane, tryb "SAFE", i przy trzecim zgaszeniu samochodu problem wrócił.

[ Dodano: Pon 13 Lut, 2012 15:07 ]
Widzę, że stanęło w martwym punkcie. Więc co teraz ? Zna ktoś cenę całego zestawu BOSE, bez głośników ?
Zaraz się okaże, że muszę wyrzucić wzmacniacz Bose, radio od Audi i wszystko niestandardowe włożyć, tak ?

Zadzwoniłem do jakiegoś magika-elektronika w mojej okolicy, to powiedział, że odblokowanie radia 50zł, a naprawa BOSE, to musi obejrzeć i ocenić.

Any help ?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa