100 C3 - problem z szyberdachem.
Cześć, mam problem z szyberdachem manualnym.
Po maksymalnym otworzeniu, mogę go tylko przymknąć do pewnego stopnia - za Chiny nie chce pójść dalej, coś bardzo mocno trzyma. Czy jest jakiś sposób, żeby zamknąć go z powrotem? Ewentualnie wykręcić go tak, jak teraz jest? Śrubki od prowadnicy są rozmieszczone intuicyjnie, nad podsufitką widzę dwie śruby "13-tki" oraz sprężynkę.
Pozdrawiam!
Re: 100 C3 - problem z szyberdachem.
| LucaGda napisał/a: |
Cześć, mam problem z szyberdachem manualnym.
Po maksymalnym otworzeniu, mogę go tylko przymknąć do pewnego stopnia - za Chiny nie chce pójść dalej, coś bardzo mocno trzyma. Czy jest jakiś sposób, żeby zamknąć go z powrotem? Ewentualnie wykręcić go tak, jak teraz jest? Śrubki od prowadnicy są rozmieszczone intuicyjnie, nad podsufitką widzę dwie śruby "13-tki" oraz sprężynkę.
Pozdrawiam! |
cześć, zacznij od przywitania się w odpowiednim dziale
Nie pamiętam czy tak samo jest w manualu,ale w elektrycznej wersji jest pod plastikami oświetlenia mozliwość manualnego zamknięcia kluczem imbusowym, może i u Ciebie będzie taka możliwość, nigdy osobiście nie demontowałem szybra w V-ce a w setce nie miałem, może to Ci pomoże. pozdr

Problem był duży, ale udało się go rozwiązać za pomocą wizyty u pewnego Pana w Gdańsku. Nie będę tutaj robił reklamy, jak ktoś będzie chciał dane, przekażę informacje na PW
| LucaGda napisał/a: |
Problem był duży, ale udało się go rozwiązać za pomocą wizyty u pewnego Pana w Gdańsku. Nie będę tutaj robił reklamy, jak ktoś będzie chciał dane, przekażę informacje na PW |
hmmm a nie lepiej było by napisać, gdzie tkwił problem i jak został rozwiązany?
Pewnie, że można
Miałem złamaną prowadnicę i tym samym jedna strona szyberdachu przyległa do dachu.
Trzeba było go wyciągnąć siłą, ale udało się i został zregenerowany na nowych częściach.
Ważna rada - kiedy widzicie, że macie coś nie tak z szyberdachem - nie otwierajcie go. Ja tak zrobiłem i tylko żałowałem. Przez kolejny tydzień musiałem mieć założoną plandekę na dachu