 |
|
A6 C6 2.4 v6 2005r klekotanie w silniku |
| Autor |
Wiadomość |
MarcoPolo

Model: A6 C6
Silnik: 2.4
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Wiek: 43 Dołączył: 23 Lis 2013 Wszystkie posty: 30
     
Postawił 5 piw(a) Skąd: SIEC
|
Wysłany: Sob 23 Lis, 2013 16:49 A6 C6 2.4 v6 2005r klekotanie w silniku
|
|
|
Witam serdecznie. Mam problem z klekotaniem w silniku, trzęsie lekko i lekko przygasa oświetlenie, przykra sprawa zwłaszcza przed świętami Zaczęło się 3 dni temu o 5.30 rano gdy wsiadałem do samochodu było -1 stopni (to bez znaczenia w sumie). Odpaliłem i bardzo nierówno pracował plus przygaszające oświetlenie, wyłączyłem silnik włączyłem i dalej ten sam problem. Pojechałem do pracy gdy wróciłem podłączyłem pod komputer... pozwoliłem sobie nagrać filmik jak pracuje silnik.
VCDS:
Sunday,05,May,2013,17:39:06:59305
VCDS Version: Beta 12.10.3
Address 01: Engine Labels: Redir Fail!
7 Faults Found:
000833 - Camshaft Position Sensor (G40)
P0341 -- 006 -- Implausible Signal - Intermittent - MIL ON
Freeze Frame:
Fault Status: 10100001
Fault Priority: 4
Fault Frequency: 4
Reset counter: 40
Mileage: 167448 km
Time Indication: 0
Date: 2013.11.21
Time: 05:23:27
Freeze Frame:
RPM: 800 /min
Mass Air / Rev.: 179.9 mg/str
Temperature: 42.0°C
Idle
Bin. Bits: 00010000
Speed: 0.0 km/h
000770 - Cylinder 2
P0302 -- 009 -- Misfire Detected
Freeze Frame:
Fault Status: 00000100
Fault Priority: 6
Fault Frequency: 6
Reset counter: 40
Mileage: 167448 km
Time Indication: 0
Date: 2013.11.21
Time: 05:27:31
Freeze Frame:
RPM: 672 /min
Mass Air / Rev.: 190.8 mg/str
Temperature: 87.0°C
Idle
Load: 43.9 %
Speed: 0.0 km/h
000784 - Cylinder 10
P0310 -- 009 -- Misfire Detected
Freeze Frame:
Fault Status: 00000100
Fault Priority: 6
Fault Frequency: 6
Reset counter: 40
Mileage: 167448 km
Time Indication: 0
Date: 2013.11.21
Time: 05:27:31
Freeze Frame:
RPM: 672 /min
Mass Air / Rev.: 190.8 mg/str
Temperature: 87.0°C
Idle
Load: 43.9 %
Speed: 0.0 km/h
000772 - Cylinder 4
P0304 -- 006 -- Misfire Detected
Freeze Frame:
Fault Status: 00000001
Fault Priority: 6
Fault Frequency: 10
Reset counter: 40
Mileage: 167448 km
Time Indication: 0
Date: 2013.11.21
Time: 05:27:31
Freeze Frame:
RPM: 672 /min
Mass Air / Rev.: 190.8 mg/str
Temperature: 87.0°C
Idle
Load: 43.9 %
Speed: 0.0 km/h
000031 - Unknown Error Code
P001F -- 008 -- - Intermittent
Freeze Frame:
Fault Status: 00001000
Fault Priority: 5
Fault Frequency: 1
Reset counter: 40
Mileage: 167448 km
Time Indication: 0
Date: 2013.11.21
Time: 05:28:40
Freeze Frame:
RPM: 800 /min
Mass Air / Rev.: 147.2 mg/str
Temperature: 40.5°C
Idle
Bin. Bits: 00000000
Steering Angle: 112.79°
000021 - Bank 1: Camshaft B (Exhaust)
P0015 -- 008 -- Advance Setpoint not Reached (Over-Retarded)
Freeze Frame:
Fault Status: 00101000
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 1
Reset counter: 40
Mileage: 167451 km
Time Indication: 0
Date: 2013.11.21
Time: 05:36:47
Freeze Frame:
RPM: 1344 /min
Mass Air / Rev.: 288.9 mg/str
Temperature: 67.5°C
Part Throttle
Bin. Bits: 01000000
Steering Angle: 103.12°
000784 - Cylinder 10
P0310 -- 009 -- Misfire Detected
Freeze Frame:
Fault Status: 00000100
Fault Priority: 6
Fault Frequency: 6
Reset counter: 40
Mileage: 167451 km
Time Indication: 0
Date: 2013.11.21
Time: 05:37:07
Freeze Frame:
RPM: 672 /min
Mass Air / Rev.: 190.8 mg/str
Temperature: 87.0°C
Idle
Load: 43.9 %
Speed: 0.0 km/h
Readiness: 0000 0000
U mechanika na komputerze pokazało parę błędów, usunął je, włączył silnik i znów z czytał i został tylko jeden właśnie ten czujnik położenia walku rozrządu.
Kupiłem dziś czujnik ale niestety problem, błąd dalej ten sam... auto stoi cały czas u mechanika, prosiłbym o opinie, jakieś pomysły ? Będę wdzięczny. |
| Ostatnio zmieniony przez MarcoPolo Sob 31 Maj, 2014 15:59, w całości zmieniany 1 raz |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 23 Lis, 2013 20:53
|
|
|
Na fotce sprzętu mechanika jest bardzo czytelnie zinterpretowany problem zwarcie do plusa czyli obwód czujnika jest otwarty (przerwany). Miernik do ręki, 5 min. i chwila prawdy. Trzeba zmierzyć instalacje w którym miejscu jest przerwa. Na scanie z VCDS opis błędu wyszedł jako sporadyczny, na sprzęcie mechanika zaś statyczny. Możliwe, że uszkodzona jest wiązka przy silniku. Ten odgłos pracy silnika, to praca wtryskiwaczy lub uszkodzonych cewek WN. Jeżeli pojawią się ponownie błędy wypadania zapłonów, to zamień miejscami cewki i porównaj błędy. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): MarcoPolo |
 |
MarcoPolo

Model: A6 C6
Silnik: 2.4
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Wiek: 43 Dołączył: 23 Lis 2013 Wszystkie posty: 30
     
Postawił 5 piw(a) Skąd: SIEC
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 24 Lis, 2013 10:58
|
|
|
| MarcoPolo napisał/a: | | mówił coś ze prawdopodobnie to rozrząd napinacze. |
Przy 167tkm? Chyba za wcześnie na napinacze? |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
MarcoPolo

Model: A6 C6
Silnik: 2.4
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Wiek: 43 Dołączył: 23 Lis 2013 Wszystkie posty: 30
     
Postawił 5 piw(a) Skąd: SIEC
|
Wysłany: Nie 24 Lis, 2013 11:00
|
|
|
zauwazylem wczoraj tez ze wydech bulgotał (strona pasażera) nie wiem czy to wszytsko z soba powiazane czy znow cos nie tak |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 24 Lis, 2013 11:08
|
|
|
Sądzę, że będzie to sprawa powiązana z wypadaniem zapłonu. Podchodząc teoretycznie do problemu napinaczy rozrządu powinieneś mieć błędy dwóch czujników Halla a nie tylko jednego. W praktyce bywa różnie. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
MarcoPolo

Model: A6 C6
Silnik: 2.4
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Wiek: 43 Dołączył: 23 Lis 2013 Wszystkie posty: 30
     
Postawił 5 piw(a) Skąd: SIEC
|
Wysłany: Sob 30 Lis, 2013 09:52
|
|
|
Mam nadzieje ze rozrzad to będzie ta przyczyna, i po wymianie będzie śmigał jak przedtem. Tyle kasy do wydania Wiele ludzi mowi co innego, ze to rozrzad nastepni ze wtryskiwacze, cewki, popychacze, itd sam juz nie wiem kto ma racje... juz sie nie moge doczekac telefonu od mechanika, mam podjechac i obgadac co bedzie dokladnie robione. Planowany tel w poniedzialek ale znajac zycie sie przeciagnie o pare dni. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 30 Lis, 2013 10:36
|
|
|
Wszystko się okaże jak jak wymieni ten rozrząd. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
MarcoPolo

Model: A6 C6
Silnik: 2.4
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Wiek: 43 Dołączył: 23 Lis 2013 Wszystkie posty: 30
     
Postawił 5 piw(a) Skąd: SIEC
|
Wysłany: Pon 02 Gru, 2013 20:21
|
|
|
Witam ponownie, a wiec decyzja sie zmieniła, jednak to nie rozrząd, został sprawdzony i jest w najlepszym porządku. Teraz będzie sprawdzał wszystko po kolei. Jak nie znajdzie to dopiero będzie ciekawie, slychac na filmiku wyraźnie ze coś jest nie tak |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 03 Gru, 2013 08:23
|
|
|
| MarcoPolo napisał/a: | | Teraz będzie sprawdzał wszystko po kolei. |
Od tego powinien zacząć. Dobrze, że go nie wymienił. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
MarcoPolo

Model: A6 C6
Silnik: 2.4
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Wiek: 43 Dołączył: 23 Lis 2013 Wszystkie posty: 30
     
Postawił 5 piw(a) Skąd: SIEC
|
Wysłany: Wto 03 Gru, 2013 16:03
|
|
|
Mechanik nie ma wiecej pomysłów, wszystko co możliwe sprawdzil, instalacje, sygnaly do sterownika, sensory, wszytsko OK...jakies pomysły?` |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 04 Gru, 2013 07:43
|
|
|
zmień mechanika |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
MarcoPolo

Model: A6 C6
Silnik: 2.4
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Wiek: 43 Dołączył: 23 Lis 2013 Wszystkie posty: 30
     
Postawił 5 piw(a) Skąd: SIEC
|
Wysłany: Sro 04 Gru, 2013 12:57
|
|
|
zabieram auto od mechanika dzis i jade do serwisu Boscha moze tam stwierdza przyczyne |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 04 Gru, 2013 14:32
|
|
|
jaki to stukot? niestety mój komp nie ogarnia dźwięki twojego filmiku.
cykliczny co mniej więcej pół sekundy? cykliczny tak że czas nie do określenia?
świece sprawdzone? |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
MarcoPolo

Model: A6 C6
Silnik: 2.4
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Wiek: 43 Dołączył: 23 Lis 2013 Wszystkie posty: 30
     
Postawił 5 piw(a) Skąd: SIEC
|
Wysłany: Sro 04 Gru, 2013 19:58
|
|
|
jimv8, ciezko stwierdzic jaki to dzwiek, dlatego nagralem filmik bo tych dzwiekow podobnych mase.
Auto zabrałem dziś od mechanika - poddał sie niestety. Wymienil olej, sensor walu korbowego i sensor walu rozrządu niestety bez efektu. Nie mial juz pomysłów. Dzis pojechalem do serwisu Boscha, zobaczymy co oni powiedza czekam na telefon od nich |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elementy silnika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.216.241, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |