Witam,
od jakiegoś czasu moja pompka dłużej pompowała przy zamykaniu auta. Drzwi zamyka po około 2-3s ale sama pompka pracuje jeszcze z 10 s i jak się okazuje nie odłącza zasilania na mikrostyk tylnej klapy. W efekcie mimo zazbrojenia alarmu i zamknięcia drzwi klapę można otworzyć.
1. Czy ktoś wie jakie ciśnienie/podciśnienie powinna dawać zdrowa pompka?
2. Elektrozawór wewnątrz pompki nie odłącza zasilania na klapę. Czy zawór ten jest winien, czy pompka, która nie daj rady go przełączyć i dlatego też tak długo pompka pracuje gdy zazbraja alarm.
Pompkę rozebrałem i grafitowy element wirujący jest cały. Rurki raczej szczelne.
VAG pokazuje błąd zbyt długiej pracy pompki ( możliwa nieszczelność).
Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
pompka centralnego A4 B5 długo pracuje
no to najpierw sprawdź "raczej" na 123%, ściągnij wężyk z pompki i dmuchnij w niego bedziesz widział jak zamykają się zamki i który sie nie zamyka... uważam,że ewidentnie coś jest nie tak z wężykiem klapy, skoro pozostałe drzwi zamyka.
Re: pompka centralnego A4 B5 długo pracuje
Siłownik lub rurka klapy bagażnika.
Re: pompka centralnego A4 B5 długo pracuje
A możesz wrzucić dokładny nr błędu wraz z opisem na forum?
| ynos napisał/a: |
| Rurki raczej szczelne |
| ynos napisał/a: |
| ( możliwa nieszczelność). |
Siłownik lub rurka klapy bagażnika.
w moim modelu auta jest tylko rurka pod spryskiwacz w klapie.
Zamek załatwiany elektrycznie przez mikrostyk klapy. Więc jeśli pompka wytworzy odpowiednie ciśnienie w obiegu to elektrozawór pompki odcina zasilanie na mikrostyk klapy i nie jest możliwe otwarcie go. Jeśli elektrozawór nie odetnie zasilania na mikrostyk to mimo zamknięcia wszystkich drzwi i zazbrojenia alarmu - jest możliwe otwarcie klapy.
Czy ktoś wie jakie ciśnienie powinna wytwarzać zdrowa pompka?
Zamek załatwiany elektrycznie przez mikrostyk klapy. Więc jeśli pompka wytworzy odpowiednie ciśnienie w obiegu to elektrozawór pompki odcina zasilanie na mikrostyk klapy i nie jest możliwe otwarcie go. Jeśli elektrozawór nie odetnie zasilania na mikrostyk to mimo zamknięcia wszystkich drzwi i zazbrojenia alarmu - jest możliwe otwarcie klapy.
Czy ktoś wie jakie ciśnienie powinna wytwarzać zdrowa pompka?
Chcesz powiedzieć, że zamek w klapie nie jest zamykany (otwierany) kluczykiem?
Nie no jasne, że kluczykiem jest otwierany.
Ale chciałem powiedzieć, że w B5 klapa tylna nie ma rurki od centralnego.
Czujnik/zawór ciśnienia w pompce odcina mikrostyk klapy, którego wciskamy by otworzyć klapę.
Wyregulowałem styki zaworu i wszystko jest już dobrze.
Dzięki za chęć pomocy.
Temat do zamknięcia.
| Adi202 napisał/a: |
| Siłownik lub rurka klapy bagażnika. |
Ale chciałem powiedzieć, że w B5 klapa tylna nie ma rurki od centralnego.
Czujnik/zawór ciśnienia w pompce odcina mikrostyk klapy, którego wciskamy by otworzyć klapę.
Wyregulowałem styki zaworu i wszystko jest już dobrze.
Dzięki za chęć pomocy.
Temat do zamknięcia.
ynos mam identyczny problem, możesz rozwinąć które regulowałeś styki i w jaki sposób?
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych