Pozostałe tematy » [c4 92 2.0] Ciężko pali zawsze rano.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [c4 92 2.0] Ciężko pali zawsze rano.
Witam.
Zauważyłem już jakiś czas temu że im zimniej na dworze tym ciężej samochód odpala. Ostatnio mamy duże mrozy nocą i auto naprawdę ciężko odpalić. silnik chwyta tak tylko na około 1sec i potem gaśnie... Jedynym sposobem na odpalenie samochodu jest przełączenie na gaz w momencie jak silnik chwyci na tej benzynie przez tą jedną sekundę. Niestety wtedy reduktor zamarza i na gazie zaczyna przerywać, wystarczy wtedy przełączyć znów na benzyne i po kilku minutach męczenia się z obrotami można jechać...
Dodam że świece były wymieniane w sierpniu 2011r filtry i olej również w lipcu. filtr powietrza jest w dobrym stanie.
Co może być przyczyną tak ciężkiego rozruchu?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zacznijmy od tego jak długo po załączeniu zapłonu uruchamiasz silnik.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pierwszy raz to od razu chwyci na tą jedną sekunde. A potem to już muszę dość długo kręcić. Czasem jak próbuje kolejny raz zakręcić to również od razu chwyci na tą jedną sekunde.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Frodoss napisał/a:
Pierwszy raz to od razu chwyci na tą jedną sekunde. A potem to już muszę dość długo kręcić. Czasem jak próbuje kolejny raz zakręcić to również od razu chwyci na tą jedną sekunde.

W takim razie po załączeniu zapłonu odczekaj około 7-12s zanim obrócisz rozrusznikiem. Jeżeli nadal będzie problem, to zainteresuj się wtryskiwaczem rozruchowym. On jest odpowiedzialny za stabilizację rozruchu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A w którym miejscu jest ten wtryskiwacz rozruchowy??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Frodoss napisał/a:
A w którym miejscu jest ten wtryskiwacz rozruchowy??

Dojdziesz po przewodach paliwowych. Piąty przewód - wtryskiwacz jest z przodu po lewej stronie silnika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a jaka to instalacja lpg?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Już wszystko ok:) Okazało się że to po raz drugi Silniczek krokowy... wcześniej kupiłem Jakiś chiński na allegro może dlatego, teraz kupiłem oryginalny, zobaczymy jak długo będzie działał. A druga rzecz to nasze kochane i drogie PALIWO! Strasznie dużo wody! (Tankowałem na Stacji Orlen...)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja mam ten sam problem w moim silniku w którym miejscu u mnie znajduję się ten silniczek?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Daj fotke

Postaw piwo autorowi tego posta
 

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tu masz lokalizacje elektrozaworu

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok znalazłem silniczek znajduje się za silnikiem. Zacznę do czyszczenia może coś pomoże. Frodoss ile dałeś za nowy silniczek?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
za podróbę chińską 150zł, a za używany oryginalny z bosha 120zł

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 216.73.216.241 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa