 |
|
Falujące obr. na biegu jałowym |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
Wysłany: Wto 27 Gru, 2016 13:17 Falujące obr. na biegu jałowym
|
|
|
2 Faults Found:
17927 - Camshaft Adjustment: Bank 1: Malfunction
P1519 - 008 - Implausible Signal - Intermittent
16804 - Catalyst System: Bank 1: Efficiency Below Threshold
P0420 - 001 - Upper Limit Exceeded
Cześć wszystkim jestem posiadaczem audi a4 b6 2004 rok kombi
od pewnego czasu mam problem z falującymi obrotami. falują w granicy od 900 do 700 obr i trzęsie autem jakby wypadał zapłon.
Wraz z mechanikiem wymieniłem już cewke na 1 cylindrze bo na vagu wyskakiwał bład wypadającego zapłonu po wymianie błąd znikł ale problem pozostał.
wymieniłem też wszystkie świece i czujnik położenia wałka rozrządu i nadal to samo.
proszę pomóżcie może wy macie jakieś pomysły??? |
|
|
|
|
|
 |
grze-mar
audi-maniak


Model: A4 B6
Silnik: 2.0 ALT
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Pomógł: 4 razy Wiek: 46 Dołączył: 25 Maj 2011 Wszystkie posty: 158
     
Piwa: 3/2 Skąd: Holandia, Ter Aar
|
Wysłany: Wto 27 Gru, 2016 16:18
|
|
|
Spróbuj odpiąć przepływkę i zobacz czy jest różnica w pracy. Poza tym posprawdzaj dolot i odmę czy nie ma jakiś nieszczelności. W skrajnych przypadkach może być już wariator wykrwawiony. Jaki przebieg auta, jaki olej, czy ma problem ze startem na zimno?
pzdr |
_________________ "...nie ma takiego gó***a, z którego nie dało by się wyjść..." |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 27 Gru, 2016 18:31
|
|
|
sprawdź zawór wariatora
sprawdź sondy i lewe powietrze
Auto nie ma LPG ? |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 27 Gru, 2016 20:15
|
|
|
auto ma 200 tys przebiegu chyba problemów ze startem nie ma zadnych pali od razu zaznacze ze im cieplejszy silnik to objawy mniejsze i zadziej występują
auto nie ma instalacji LPG |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 28 Gru, 2016 09:09
|
|
|
masz VAGa ? przydało by się mieć wgląd chociażby do bieżących parametrów.
sprawdzić nieszczelność no i ten regulator ciśnienia. |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 28 Gru, 2016 18:31
|
|
|
mam vaga com. dałbyś mi trochę wskazówek jak i co mogę sprawdzić Vagiem.
a czy na przykład czujnik wału korbowego może dawać takie objawy ?? |
|
|
|
|
|
 |
grze-mar
audi-maniak


Model: A4 B6
Silnik: 2.0 ALT
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Pomógł: 4 razy Wiek: 46 Dołączył: 25 Maj 2011 Wszystkie posty: 158
     
Piwa: 3/2 Skąd: Holandia, Ter Aar
|
Wysłany: Sro 28 Gru, 2016 20:33
|
|
|
Przepustnica może dawać takie objawy. Czyszczenie i ponowna adaptacja powinna pomóc.
Zawór wariatora bym wykluczył bo jeśli nie ma problemów z odpalaniem to raczej pierścienie ok i trzyma ciśnienie a jeśli nie daje błędu to elektrycznie też jest sprawny.
Sondy lambda nie powodują zakłóceń na biegu jałowym, raczej podczas jazdy dałyby o sobie znać i objawiłoby się to kontrolką na desce i większym spalaniem.
Ale najpierw sprawdź wizualnie czy nie ma jakiś nieszczelności tak jak ci piszemy a nie od razu z vag'iem lecisz. Spróbuj coś pokombinować i to opisz a my wtedy spróbujemy ci pomóc bo na razie widzę że tak na ślepo strzelamy.
pzdr |
_________________ "...nie ma takiego gó***a, z którego nie dało by się wyjść..." |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 29 Gru, 2016 08:48
|
|
|
ALT ma sondę szerokopasmową.
wejdż VAGiem w bloki pomiarowe. Grupe 32 i 9. Na biegu jałowym, dobrze rozgrzany silnik. Podaj screena lub zdjęcie.
Grupe 2 też jak możesz. Na początek |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
bombellwr

Model: A6 C5
Silnik: 2.8 ATQ
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Wiek: 43 Dołączył: 15 Sty 2017 Wszystkie posty: 1
     
Skąd: Radom
|
Wysłany: Nie 15 Sty, 2017 12:22
|
|
|
Witam czy ktoś mi podpowie jak to się nazywa ??
|
|
|
|
|
|
 |
grze-mar
audi-maniak


Model: A4 B6
Silnik: 2.0 ALT
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Pomógł: 4 razy Wiek: 46 Dołączył: 25 Maj 2011 Wszystkie posty: 158
     
Piwa: 3/2 Skąd: Holandia, Ter Aar
|
Wysłany: Nie 15 Sty, 2017 19:57
|
|
|
W odpowiedzi na twoje pytanie jest to tzw kierownica kolektora dolotowego która zmienia geometrie dolotu.
Po drugie dziwnie wciąłeś się w temat.
A po trzecie to nawet się nie przedstawiłeś.
pzdr |
_________________ "...nie ma takiego gó***a, z którego nie dało by się wyjść..." |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 15 Lut, 2017 12:50
|
|
|
ok Panowie naprawione po wielu chybionych diagnozach
udało się wszystkiemu winny był zawór wysokiego ciśnienia.
Dziękuje wszystkim za pomoc szczególnie jimv8 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |