v8 - kontrolka akumulatorek
witam wszystkich
od dluższego czasu swieci mi się podczas jazdy kontrolka na wyswietlaczy - akumulator
akumulator jest nowy i podaje napiecie 12,20 V a przy ładowaniu mam napięcie 13,4 Volty.
może jakieś pomysły co może powodować niskie napięcie?
z góry dziękuje
ja obstawiam regulator napięcia,choć ładowanie wydaje się w pożądku
Pasiak,
ja też obstawiałem

ale ładuje a rok temu był wymieniany.
jeżeli nie będzie innego pomysłu to poprostu kupuje drugi i zamieniam
| jimv8 napisał/a: |
Pasiak,
ja też obstawiałem ale ładuje a rok temu był wymieniany.
jeżeli nie będzie innego pomysłu to poprostu kupuje drugi i zamieniam |
A skąd wiesz, że napięcie nie jest za wysokie? Może masz uszkodzony regulator napięcia?
Adi202,
13,4 za wysokie?? może ty mi powiesz
| jimv8 napisał/a: |
Adi202,
13,4 za wysokie?? może ty mi powiesz |
13,4 jest bardzo optymalnym napięciem w samochodzie. Napięcie nie powinno być wyższe niż 14,2V. Jeżeli masz 13,4V na zaciskach, to jest OK, ale nie wiesz jakie masz na drugim końcu przewodu - przy zegarach. Wyższe na pewno nie będzie tylko niższe, ale nie tego nie mierzyłeś i nie wiesz. Kontrolka akumulatora pali się w dwóch przypadkach za niskiego i za wysokiego napięcia. Za wysokie juz wykluczyliśmy więc zostaje za niskie napięcie lub uszkodzenie w zegarach.