 |
|
opadła wskazówka obrotomierza |
| Autor |
Wiadomość |
muffasasf
POLSKA

Model: A6 C5
Silnik: 2.0
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: kombi
Wiek: 36 Dołączył: 27 Kwi 2013 Wszystkie posty: 5
     
Skąd: Kamienna Góra
|
Wysłany: Sob 27 Kwi, 2013 19:04 opadła wskazówka obrotomierza
|
|
|
Witam, problem jest taki, że wsiadam do samochodu, odpalam patrzę na obrotomierz, a wskazówka spadła poniżej zera Zdenerwowany tym faktem Jadę do elektryka samochodowego, i pytam go.
- Panie w czym problem?
Ten mi odpowiada
- Ten typ tak ma.
Pierwsza moja reakcja
Stwierdziłem, wejdę na forum i poszukam, ale nic nie znalazłem na ten temat, więc pytam was, i proszę o pomoc, najlepiej jakiś manual.
Czy wiecie co może być powodem tego, że wskazówka opadła, poniżej zera, i przez to okłamuje w obrotach. Czy wystarczy wyjąć licznik i przestawić wskazówkę na zero i twierdząc, że jest po problemie, czy mam zrobić łubudu z przepaści i kupić Lagune II która jednak okazała się lepszym autem. |
_________________ Tak, tak! Wiem... |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 27 Kwi, 2013 19:50 Re: opadła wskazówka obrotomierza
|
|
|
| muffasasf napisał/a: | Witam, problem jest taki, że wsiadam do samochodu, odpalam patrzę na obrotomierz, a wskazówka spadła poniżej zera Zdenerwowany tym faktem Jadę do elektryka samochodowego, i pytam go.
- Panie w czym problem?
Ten mi odpowiada
- Ten typ tak ma.
Pierwsza moja reakcja
Stwierdziłem, wejdę na forum i poszukam, ale nic nie znalazłem na ten temat, więc pytam was, i proszę o pomoc, najlepiej jakiś manual.
Czy wiecie co może być powodem tego, że wskazówka opadła, poniżej zera, i przez to okłamuje w obrotach. Czy wystarczy wyjąć licznik i przestawić wskazówkę na zero i twierdząc, że jest po problemie, czy mam zrobić łubudu z przepaści i kupić Lagune II która jednak okazała się lepszym autem. | kupić mozesz nawet malucha i nim jeździć jesli uważasz ,że jest lepszy.... natomiast jesli chcesz naprawić usterke zacznij od diagnozy zegarów i testu elementów wykonawczych, podczas których to bedziesz widział jak zachowuje się obrotomierz. Ponadto przydalo by sie tez wiecej informacji tzn. kodowanie zegarów no i jak doszło do tej usterki tzn. czy kupiłeś juz z takim defektem, czy wyciagaes zegary,czy po prostu tak z dnia na dzień cos się pokićkało. Co do Twojego elektryka to mozesz powiedziec mu,żeby zaczął handlować warzywami na rynku, może w tym pojdzie mu lepiej. pozdr |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
muffasasf
POLSKA

Model: A6 C5
Silnik: 2.0
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: kombi
Wiek: 36 Dołączył: 27 Kwi 2013 Wszystkie posty: 5
     
Skąd: Kamienna Góra
|
Wysłany: Sob 27 Kwi, 2013 22:06
|
|
|
Co do elektryka masz racje, nadaje się tylko do warzyw. Kwestia tego jak się, to stało. Stało się, to tak, że było, to z dnia na dzień, tzn. po pracy, wyszedłem, wsiadłem, odpaliłem i bach, wskazówka opadła. Podłączany był do komputera diagnostycznego, i był robiony test zegarów. Zakręciły się testowo, wskazówki obrotomierza i prędkościomierza na maksa. ale wskazówka z "obro", dalej była poniżej zera. Teraz nie wiem co mam z tym zrobić, czy przestawić wskazówkę na zero, ręcznie... czy, to bardziej zaawansowany problem...? |
_________________ Tak, tak! Wiem... |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 27 Kwi, 2013 22:21
|
|
|
| muffasasf napisał/a: | | Co do elektryka masz racje, nadaje się tylko do warzyw. Kwestia tego jak się, to stało. Stało się, to tak, że było, to z dnia na dzień, tzn. po pracy, wyszedłem, wsiadłem, odpaliłem i bach, wskazówka opadła. Podłączany był do komputera diagnostycznego, i był robiony test zegarów. Zakręciły się testowo, wskazówki obrotomierza i prędkościomierza na maksa. ale wskazówka z "obro", dalej była poniżej zera. Teraz nie wiem co mam z tym zrobić, czy przestawić wskazówkę na zero, ręcznie... czy, to bardziej zaawansowany problem...? | a jak zachowała sie wskazówka w czasie testów? Tzn czy na końcu zatrzymała się na samym środku? Ręcznie jej nie przestawisz bo uszkodzisz zegary tzn. po podlaczeniu i tak wskazówka zejdzie na dół. Miałem podobna sytuację z predkosciomierzem i zastosowałem patent z innych zegarów a dokładniej przykleiłem z innych zegarów klin na którym wskazówka mogła się oprzeć. Była to jedyna opcja jaka mogłem zastosowac,gdyz nastepnego dnia jechałem na MOT (przegląd) i predkosciomierz musiał działać jak nalezy. |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
muffasasf
POLSKA

Model: A6 C5
Silnik: 2.0
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: kombi
Wiek: 36 Dołączył: 27 Kwi 2013 Wszystkie posty: 5
     
Skąd: Kamienna Góra
|
Wysłany: Sob 27 Kwi, 2013 22:38
|
|
|
Wskazówka zatrzymała się na samym końcu, a potem opadła, na sam dół. Kurcze, szkoda, że nie można tego ogarnąć, zwykłym przesunięciem wskaźnika, no ale, to by było zbyt proste. Czyli czeka mnie wymiana licznika? Czy po prostu muszę jakiś moduł zmienić? Jak sprawa się ma w tej sytuacji? |
_________________ Tak, tak! Wiem... |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 27 Kwi, 2013 22:58
|
|
|
| muffasasf napisał/a: | Wskazówka zatrzymała się na samym końcu, a potem opadła, na sam dół. Kurcze, szkoda, że nie można tego ogarnąć, zwykłym przesunięciem wskaźnika, no ale, to by było zbyt proste. Czyli czeka mnie wymiana licznika? Czy po prostu muszę jakiś moduł zmienić? Jak sprawa się ma w tej sytuacji? | podczas testów zegarów wskazówki powinny dojść do końca skali, wrócic do poczatku a nastepnie na sam środek skali... nie ma konieczności wymiany calych zegarów, możesz wymienić sam obrotomierz |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 27 Kwi, 2013 23:32
|
|
|
Sądzę, że jest to problem pękniętej wskazówki. Powinieneś rozebrać zegary i wyciągnąć wskazówkę aby się upewnić, czy część wskazówki która nachodzi na oś silnika obrotomierza nie jest czasem pęknięta w pół. Wskazówka powinna wejść trzymać sie na osi dość ciasno - jeżeli jest pęknięta to moze opaść w dół. Może o to chodziło temu mechaniorowi. Faktycznie dość często zdarza się to pęknięcie. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
muffasasf
POLSKA

Model: A6 C5
Silnik: 2.0
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: kombi
Wiek: 36 Dołączył: 27 Kwi 2013 Wszystkie posty: 5
     
Skąd: Kamienna Góra
|
Wysłany: Nie 28 Kwi, 2013 00:03
|
|
|
Jutro obadam, co jest przyczyną tej awarii, bo jak wiadomo, w oczy kole, ta usterka. Co do ruchu wskazówek, z komputera diagnostycznego, wskazówki zrobiły ruch od "zera do końca" bez "zatrzymywania" się na środku. Adi202 - Co do wskazówki i jej pęknięcia... Sam wskaźnik jest cały, rozumiem że chodzi ci o część, wskazówki która pękła w środku obrotomierza? Ale z zewnątrz, tzn. na tarczy obrotomierza jest cała? |
_________________ Tak, tak! Wiem... |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 28 Kwi, 2013 00:41
|
|
|
| muffasasf napisał/a: | | Jutro obadam, co jest przyczyną tej awarii, bo jak wiadomo, w oczy kole, ta usterka. Co do ruchu wskazówek, z komputera diagnostycznego, wskazówki zrobiły ruch od "zera do końca" bez "zatrzymywania" się na środku. Adi202 - Co do wskazówki i jej pęknięcia... Sam wskaźnik jest cały, rozumiem że chodzi ci o część, wskazówki która pękła w środku obrotomierza? Ale z zewnątrz, tzn. na tarczy obrotomierza jest cała? |
Przy teście elementów wykonawczych wskazówka obrotomierza powinna dojść do końca skali, wrócić na początek i zatrzymać sie na 3000obr/min. Co do wskazówki, to pod spodem wskazówki jest plastikowa rurka którą nakłada się na oś silnika i chodziło mi właśnie o tą rurkę Pęka wzdłuż przez co jej średnica wewnętrzna jest trochę większa i robi się luz na ośce.
Mam nadzieję, że wytłumaczyłem to zrozumiale.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
muffasasf
POLSKA

Model: A6 C5
Silnik: 2.0
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: kombi
Wiek: 36 Dołączył: 27 Kwi 2013 Wszystkie posty: 5
     
Skąd: Kamienna Góra
|
Wysłany: Nie 28 Kwi, 2013 00:56
|
|
|
Tak zatrzymały się wskazówki i licznika i obrotomierza, ta druga właśnie gdzieś koło 3tys. A rozumiem o co z tym chodzi, no ale czy w takim razie wskazówkę mogę zdemontować? nie jest ona klejona lub mocno na wcisk osadzona? Czy muszę demontować tarcze itp? |
_________________ Tak, tak! Wiem... |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 28 Kwi, 2013 01:13
|
|
|
| muffasasf napisał/a: | | Tak zatrzymały się wskazówki i licznika i obrotomierza, ta druga właśnie gdzieś koło 3tys. A rozumiem o co z tym chodzi, no ale czy w takim razie wskazówkę mogę zdemontować? nie jest ona klejona lub mocno na wcisk osadzona? Czy muszę demontować tarcze itp? |
Mocno na wcisk to ona była "kiedyś". Obecnie jeżeli się nie mylę zdejmiesz ją dwoma palcami. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pozostałe tematy |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |