 |
|
[navi plus] nie ma dźwieku w głośnikach |
| Autor |
Wiadomość |
PoLo


Model: A6,C5
Silnik: BES
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Dołączył: 12 Lip 2014 Wszystkie posty: 2
     
Skąd: Jawor
|
Wysłany: Sob 12 Lip, 2014 12:51
|
|
|
Witajcie,na początku chciałem przeprosić za odkopywanie,ale nie chcę zakładać kolejnego tematu z podobnym problemem.
Otóż : moje radio Navigation Plus + Bose zaczęło sobie jakiś czas temu raz grać, raz nie... najczęściej jak grało i dałem głośniej to wyłączało się całkiem i ponownie odpalało. Doszedłem,że jedno zasilanie +12V spada nawet do 7-8V. Nie szukałem przyczyny,bo w skrzynce bezpieczników wychodziło 12V,a do radia wpadało 7-8V,więc coś tam po drodze się stało - nie ważne, poprowadziłem nowy przewód i radio odżyło. Niestety moja radość nie trwała długo, bo po jakimś czasie (2-3dni) zaczęło świrować od nowa,ale już się nie wyłączało tylko dźwięk zanikał, aż w końcu zniknął całkiem i du*a - do dziś dnia (jakieś dwa tygodnie) nie usłyszałem już dźwięku ze swoich głośników. Wynalazłem gdzieś na forach,że to może być wzmacniacz - kupiłem,wymieniłem,ale to nie to. Dałem do jednego elektronika, ten stwierdził,że to końcówka mocy,ale On się tym nie zajmował i polecił mi kolegę. Zawiozłem do Jego kolegi,który po dokładnych oględzinach stwierdził,że końcówka na 100% jest dobra,ale (i tu problem zaczyna się robić taki sam jak w pierwszym poście) mówi,że gdy ustawi opcję telefonu to przez 10 sekund radio gra! Nie sprawdzałem tego jeszcze w aucie,bo dopiero wieczorem odbiorę od Niego radio,ale problem wygląda na pierwszy rzut oka tak samo jak u kolegi powyżej.
Stąd moje pytanie : co robić? Elektronik, który ma to radio teraz twierdzi,że powinien być jakiś skrót klawiszowy na 'restart' radia po czym załączona opcja 'mute' powinna "odpuścić",czy jest coś takiego? Zastanawiałem się nad oprogramowaniem,które samodzielnie sobie zmieniałem, ale to było jakieś połtora roku temu, więc chyba nie wysypało się nagle po takim czasie? W razie czego ściągnąłem software w języku polskim i wgram jeszcze raz, może to coś da,a jeśli nie to proszę Was o pomoc... Szczególnie administratora Adi202,bo widzę że zna się na rzeczy.
Pozdrawiam ! |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 12 Lip, 2014 13:52
|
|
|
Mierzyłeś zasilanie na wzmacniaczu BOSE? |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
PoLo


Model: A6,C5
Silnik: BES
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Dołączył: 12 Lip 2014 Wszystkie posty: 2
     
Skąd: Jawor
|
Wysłany: Sob 12 Lip, 2014 14:04
|
|
|
Naturalnie. Biały,cienki przewód - 12V, grubszy czerwono-żólty 12V. Wzmacniacz załącza się chwilę po włączeniu radia (cyknie),ale dźwięku brak. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale podłączyłem swój wzmacniacz+subwoofer, wpiąłem się (taką specjalną kosteczką,z której wychodzą 4 przewody,a wkłada się do niej chinche) w tylne głośniki w kostce wchodzącej do wzmacniacza,ale przez jakiś czas normalnie mi to grało. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 12 Lip, 2014 14:42
|
|
|
| PoLo napisał/a: | | przez jakiś czas normalnie mi to grało. |
Po opisie problemu (spadek napięcia) wynika, że masz problem z kostką łączącą wiązki - tego jestem pewien jak moich danych personalnych. Wszystko co opisałeś układa się logicznie, ale coś mi się nie zgadza ponieważ:
RNS i wzmacniacz mają wspólne zasilanie które łączą się na kostce za radiem i spadek napięcia powodowany jest przez bardziej prądożerne urządzenie czyli przez wzmacniacz a nie przez RNSa.
W momencie gdy zrobiłeś bypass dla RNS wzmacniacz niekoniecznie musiał otrzymać stabilne 12V, ale skoro piszesz, że 12V na wzmacniaczu jest, to niech tak zostanie.
RNS obecnie pracuje stabilnie (nie resetuje się) po podpięciu innego wzmacniacza gra czyli sygnał m.cz. na wyjściu jest co oznacza, że RNS jest sprawny. Wzmacniacz Bose był sprawdzony przez kompetentną osobę oraz dodatkowo założyłeś drugi taki sam (prawdopodobnie sprawny) więc samo zakończenie mocy możemy wykluczyć jako przyczynę braku dźwięku. Więc co jest uszkodzone?
Moim zdaniem powinieneś zacząć od przywrócenia zasilania do oryginału. Usuń ten bypass i sprawdź jak wygląda biała kostka 17 pin. Mieści się w głębi za klimatronikiem.
Zmierz napięcie głównego zasilania na wzmacniaczu (czerwony z żółtym paskiem) bo to że we wzmacniaczu klika przekaźnik nie oznacza, że ma zasilanie. Przekaźnik wyzwalany jest białym przewodem remote i jeżeli na wejściu nie będzie 12V to wzmacniacz nie ożyje. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
kapsel


Model: V8 3.6
Silnik: ARE
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 16 Lis 2010 Wszystkie posty: 198
     
Postawił 4 piw(a) Skąd: Nowy Dwór Gdański
|
Wysłany: Czw 21 Cze, 2018 14:49
|
|
|
Wybaczcie podepnę się pod temat mam dokładnie tak samo a mianowicie na radiu mam 12v na czerwono-żółtym kabelku ale na wzmacniaczu już tego napięcia nie ma , jak zadałem prąd z zapalniczki było słychać przekaźnik i dźwięk się pojawił , czy to znaczy że gdzieś po drodze jest przerwany przewód prądowy?? Ogólnie radio grało dobrze tylko jakiś czas temu zaczęło przerywać dźwięk aż w końcu ucichło na amen. Pytanie jest czy dać bajpas tak jak kolega czy szukać przyczyny na złączach. Pozdrawiam |
_________________ pozdrawiam kapsel
Moja stajnia:
100 C3 2.3 CD 1987
V8 3.6 1990
Allroad A6 C5 2.7 BT 2003
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 21 Cze, 2018 14:58
|
|
|
| kapsel napisał/a: | | Wybaczcie podepnę się pod temat mam dokładnie tak samo a mianowicie na radiu mam 12v na czerwono-żółtym kabelku ale na wzmacniaczu już tego napięcia nie ma , jak zadałem prąd z zapalniczki było słychać przekaźnik i dźwięk się pojawił , czy to znaczy że gdzieś po drodze jest przerwany przewód prądowy?? Ogólnie radio grało dobrze tylko jakiś czas temu zaczęło przerywać dźwięk aż w końcu ucichło na amen. Pytanie jest czy dać bajpas tak jak kolega czy szukać przyczyny na złączach. Pozdrawiam |
Żadnych bajpasów. Zrób to jak należy, szukaj przerwy. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
kapsel


Model: V8 3.6
Silnik: ARE
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 16 Lis 2010 Wszystkie posty: 198
     
Postawił 4 piw(a) Skąd: Nowy Dwór Gdański
|
Wysłany: Czw 21 Cze, 2018 15:29
|
|
|
Musiałbym pruć tapicerkę ale nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Czy z radia ten czerwono/żółty leci bezpośrednio do wzmacniacza?? Nie chciałbym czegoś pozrywać |
_________________ pozdrawiam kapsel
Moja stajnia:
100 C3 2.3 CD 1987
V8 3.6 1990
Allroad A6 C5 2.7 BT 2003
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 22 Cze, 2018 09:46
|
|
|
Za bezpiecznikiem zasilanie się rozdziela na radio i wzmacniacz. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
kapsel


Model: V8 3.6
Silnik: ARE
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 16 Lis 2010 Wszystkie posty: 198
     
Postawił 4 piw(a) Skąd: Nowy Dwór Gdański
|
|
|
|
 |
Łukasz83 zlw
RS6 MTM


Model: A6 C6
Silnik: 3.0 TFSI
Zasilanie: PB
Nadwozie: AVANT
Pomógł: 25 razy Wiek: 42 Dołączył: 02 Gru 2013 Wszystkie posty: 1439
     
Piwa: 66/19 Skąd: Łódzkie Bełchatów Zelów
|
Wysłany: Wto 25 Wrz, 2018 07:56
|
|
|
|
_________________ Niech bedzie pochwalony naped QUATTRO
Szóstego dnia Bóg stworzył silnik diesla tak się uradował tą doskonałością że siódmego dnia stworzył do niego Audi . |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Car Audio |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |