GPS i GSM » MMI 2G
Odpowiedz do tematu
 
jarecki01 napisał/a:
ok,ale jeśli zmieniarka jest uszkodzona i nie czyta np. płyt mp3, to nie uruchomi się update..
to takie moje przemyślenia,nie siedzę głęboko w elektronice,robiłem to w swoim aucie 2 razy,za drugim razem załączyło się cp,bo nie chciało mi się podłączyć prostownika i wychodziłem z auta podczas instalacji

Często gęsto zdarzają się przypadki, że płyty czyta, a nie potrafi odczytać CD ROMu. W momencie potwierdzenia flashowania przez serwis mode szuka pliku meta i jak nie znajdzie, to lipa. Prostownik nie ma tu znaczenia auta z MMI 2G mają przeważnie akumulatory powyżej 100Ah i też dają radę.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
czyli złośliwość rzeczy bezdusznych,niewiadoma,dlaczego załączyło się cp, jak pisłeś zawsze jest jakieś ryzyko

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jarecki01 napisał/a:
czyli złośliwość rzeczy bezdusznych,niewiadoma,dlaczego załączyło się cp, jak pisłeś zawsze jest jakieś ryzyko

Tylko gdy flashujesz przez serwice menu. Ostatnio zaniżałem soft i wgrywałem PL w A6 i CP się pojawił na 5min. Na szczęście nie miałem jeszcze takiej sytuacji aby po zmianie programu wysyłać kogoś do ASO. 25€ za przypisanie sterownika, to jeszcze nie majątek, ale... niesmak zostaje.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ze mnie w Gdańsku zdoili 245 zeta heh..

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jarecki01 napisał/a:
Ze mnie w Gdańsku zdoili 245 zeta heh..

Niestety p. Kulczyk tez musi sobie coś zarobić. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
trochę zbaczamy z tematu,ale przyda się info o cenie zdjęcia cp w fota-groblewski gdańsk przyszłym zainteresowanym

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jarecki01 napisał/a:
trochę zbaczamy z tematu

Spoko. Jeżeli nic w tym kierunku nie robię i nie rozdaję klapsów, to jest OK. Temat jak najbardziej rozwojowy.

Wystawiono 1 piw(a):
jarecki01
Postaw piwo autorowi tego posta
 
A co to jest to CP? :oops:

Aha, i czy faktycznie podłączać prostownik pod akumulator, czy spokojnie mogę przeprowadzić update bez tego? I czy muszę spisać wartości adaptacji jakby coś się skasowało? Czy nic nie powinno sie stać?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli robisz to pierwszy raz, to podłącz zasilanie zewnętrzne ale stabilizowane z braku laku możesz dopiąć się drugim akumulatorem. Zrób kopię kodowania oraz kanałów w adaptacji. W razie jakiegoś problemu łatwiej będzie przywrócić oryginalne nastawy.
CP to ochrona komponentu (component protection). Jest to zabezpieczenie sterownika przed zamontowaniem w drugim aucie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
;dworek; tak na marginesie,ty masz w tym audi 100 z 92drugiego zamontowane mmi 2g?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
HAha, no jasne :-)

W S8 D3, zapomniałem uaktualnić w profilu ;-p

A jeszcze jedno - jeśli mam słuchawkę w podłokietniku (w jednej jego połówce), to znaczy że mam blututa? Bo wkładałem pierwszą i trzecią płytę z aktualizacji i nie widziałem nigdzie, że blututa akurat w nich nie ma - i nie wiem, czy wypalać CD2, i wtedy dopiero się pojawi ten Handyvorb2? Bo gdzieś czytałem, że w starszych autach blutut jest tylko do łączenia się z tym telefonem w podłokietniku, i wtedy jak sie chce mieć taki blutut do połączenia z każdym komem, to trzeba wymienić moduł blututa pod siedzeniem kierowcy zdaje się, koszt ca. 600 PLN?

Adi, może być podpięty po prostu prostownik pod kabelki pod maską albo akumulator?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ja mam blutufa co sie łączy z każdą komą,nie mam nic w podłokiet,to nie pomogę
a prostownik podepnij lepiej pod maską z przodu

Postaw piwo autorowi tego posta
 
U ciebie jest telefon stacjonarny a nie handyvorbereitung. nie musisz nic dodatkowego dorzucać. Wystarczy CD1. CD2 i CD3 są zbędne.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Aha OK. a NA CD3 nie ma tej aktualizacji 5570? Bo zakładając, ze nie chce PL, mogę chyba wgrać tą najnowszą 5570? Czy nic to nie daje?

Na dniach wezmę się za operację, VAG już mi działa, tylko pytanie: których kanałów, zrobić zapis adaptacji?
Adi202 napisał/a:
Najważniejsze abyś przed updatem spisał sobie kodowanie i adaptację MMI. W razie wywalenia jej w "kosmos" będziesz miał możliwość wpisanie wszystkich ustawień na swoje miejsce.


Tylko MMI, jak rozumiem, tak? Napisz która to opcja w VAG-COM PRO bo tu deczko inaczej jest niż w VCDS o którym sporo informacji w necie jest. Spisanie adaptacji i kodowania to dwa różne procesy, czy to za jednym zamachem się robi? :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wejdź w adaptację MMI i spisz sobie po kolei wszystkie aktywne kanały. Zakładając, że nie chcesz PL, to śmiało możesz pociągnąć ją do ostatniej wersji 5570.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » GPS i GSM  

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa