Układ hamulcowy » hamulce ręczny audi A6 C6
Odpowiedz do tematu
 hamulce ręczny audi A6 C6
Witam,
dziś zabrałem się za swoją 6 a mianowicie wymieniłem wiązkę hamulca ręcznego. Myślałem, że to rozwiąże mój problem z tym hamulcem ale jak na złość w dalszym ciągu pojawai ami się ten problem


Saturday,17,November,2012,17:33:30:36838
VCDS Version: Release 10.6.3

Address 53: Parking Brake Labels: 4F0-910-801.lbl
Control Module Part Number: 4F0 910 801 HW: 4F0 907 801
Component and/or Version: EPB C63C0030 H03 0030
Software Coding: 0000321
Work Shop Code: WSC 02334 785 00200
VCID: DDBA05F07DB7
1 Fault Found:

02432 - Supply Voltage for Left Parking Brake Motor (V282)
011 - Open Circuit - MIL ON
Freeze Frame:
Fault Status: 11111011
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 2
Reset counter: 115
Mileage: 231328 km
Time Indication: 0
Date: 2012.10.09
Time: 07:13:54

Freeze Frame:
Voltage: 9.73 V
Count: 116


Wydaje mi się że wszystko zrobiłem dobrze. Nawet zrobiłem zdjęcia jak się do tego zabrać żeby pomóc innym w dziale "zrób to sam", które załączę jak naprawię tą usterkę. Przewody rzeczywiście były utlenione i do wiązki którą kupiłem (w ASO) musiałem jeszcze dosztukować dwa przewody bo były za krótkie. Czujnik ABS działa bez problemu i tak samo jest z czujnikiem poziomowania świateł które idą w tej samej wiązce , więc już nie wiem.
Więc jak możecie to podpowiedzcie coś.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: hamulce ręczny audi A6 C6
WOJTAS napisał/a:
Witam,
dziś zabrałem się za swoją 6 a mianowicie wymieniłem wiązkę hamulca ręcznego. Myślałem, że to rozwiąże mój problem z tym hamulcem ale jak na złość w dalszym ciągu pojawai ami się ten problem


Saturday,17,November,2012,17:33:30:36838
VCDS Version: Release 10.6.3

Address 53: Parking Brake Labels: 4F0-910-801.lbl
Control Module Part Number: 4F0 910 801 HW: 4F0 907 801
Component and/or Version: EPB C63C0030 H03 0030
Software Coding: 0000321
Work Shop Code: WSC 02334 785 00200
VCID: DDBA05F07DB7
1 Fault Found:

02432 - Supply Voltage for Left Parking Brake Motor (V282)
011 - Open Circuit - MIL ON
Freeze Frame:
Fault Status: 11111011
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 2
Reset counter: 115
Mileage: 231328 km
Time Indication: 0
Date: 2012.10.09
Time: 07:13:54

Freeze Frame:
Voltage: 9.73 V
Count: 116


Wydaje mi się że wszystko zrobiłem dobrze. Nawet zrobiłem zdjęcia jak się do tego zabrać żeby pomóc innym w dziale "zrób to sam", które załączę jak naprawię tą usterkę. Przewody rzeczywiście były utlenione i do wiązki którą kupiłem (w ASO) musiałem jeszcze dosztukować dwa przewody bo były za krótkie. Czujnik ABS działa bez problemu i tak samo jest z czujnikiem poziomowania świateł które idą w tej samej wiązce , więc już nie wiem.
Więc jak możecie to podpowiedzcie coś.
jesli jestes pewien na 123%,że wszystko podlaczyłeś jak się należy to wyjmij na chwilę bezpiecznik i włóż z powrotem, skasuj błąd i zobacz,czy przyniesie to efekt.

Wystawiono 1 piw(a):
WOJTAS
Postaw piwo autorowi tego posta
 
no właśnie nad tym bezpiecznikiem myślałem, jak już wróciłem do domu :-> .
Jeżeli chodzi o kasowanie błędu to kasowałem ale spróbuje z tym bezpiecznikiem. Ale to chyba jutro ogarnę i dam znać. Dzięki NACZELNICZKU za podpowiedz. :mrgreen:

[ Dodano: Nie 18 Lis, 2012 20:50 ]
wyciągnąłem bezpieczniki z obu silniczków hamulca i wywaliło mi dwa błędy których nie mogę wykasować z lewego jak i z prawego:

Sunday,18,November,2012,20:40:10:36838
VCDS Version: Release 10.6.3

Address 53: Parking Brake Labels: 4F0-910-801.lbl
Control Module Part Number: 4F0 910 801 HW: 4F0 907 801
Component and/or Version: EPB C63C0030 H03 0030
Software Coding: 0000321
Work Shop Code: WSC 02334 785 00200
VCID: DDBA05F07DB7
Fault Codes have been Erased

2 Faults Found:
02435 - Supply Voltage for Control Module for Right Channel
009 - Open or Short to Ground - MIL ON
Freeze Frame:
Fault Status: 11111001
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 1
Reset counter: 175
Mileage: 232752 km
Time Indication: 0
Date: 2012.11.18
Time: 13:23:56

Freeze Frame:
Voltage: 9.63 V
Count: 113

02432 - Supply Voltage for Left Parking Brake Motor (V282)
011 - Open Circuit - MIL ON
Freeze Frame:
Fault Status: 11111011
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 2
Reset counter: 115
Mileage: 231328 km
Time Indication: 0
Date: 2012.10.09
Time: 07:13:54

Freeze Frame:
Voltage: 9.73 V
Count: 116



może trzeba zrobić jakąś adaptację,, albo przywrócić ustawienia fabryczne. Nie mam pomysłu :-/
Tylko że są dwa błędy ale nie dotyczą tego samego. Pomoooocyyyyy! :-?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdź ciągłość przewodów między zaciskiem a sterownikiem hamulca elektrycznego.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi sprawdziłem przewody od sterownika do zacisku i wszystko jest ok. Nie ma żadnej przerwy. Zdaje się że wszystko powinno działać.
I jak wykluczyliśmy przerwę w wiązce to pozostaje moim zdaniem w tym przypadku sterownik hamulca. Poczytałem trochę na ten temat i jeden gość miał taki przypadek że wymienił przewody, wymienił włącznik oraz zacisk z silnikiem hamulca i du** nic nie pomogło aż wymienił sterownik. Ja na samym początku wymieniłem silnik lewy z zaciskiem, przewody no i teraz pozostaje włącznik albo sterownik. Bardziej obstawiałbym sterownik ponieważ po wyjęciu bezpieczników ( za radą jaśnie panującego nam Naczelniczka Pasiaczka :mrgreen: ) nie mogę wykasować błędów ze sterownika na lewym silniku jak i na prawym.

I co Ty o tym myślisz, co Wy na to? :-/

[ Dodano: Sro 21 Lis, 2012 16:40 ]
a i jeszcze. zadzwoniłem do ASO żeby dowiedzieć się o ceny tych modułów i koszt takiego to 1000zł, ale to nie o to mi chodzi tylko, że te pierwsze były wadliwe i wyszły chyba trzy inne wersje poprawione - co utwierdziło mnie w przekonaniu, że tu leży przyczyna wkurzającej mnie usterki :idea:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Szukaj używki. Używany sterownik nie jest drogi.

Wystawiono 1 piw(a):
WOJTAS
Postaw piwo autorowi tego posta
 
właśnie zakupiłem za 150zł. Pewnie na początku przyszłego tygodnia przyjdzie. Dzięki za pomoc jak wymienię to dam znać co i jak. :mrgreen:

[ Dodano: Wto 27 Lis, 2012 20:50 ]
wczoraj dostałem nowy moduł hamulca postojowego i dziś wymieniłem go. To była końcowa przyczyna nie licząc wiązki. Zatem w moim przypadku żeby pozbyć się usterki hamulca lewego potrzebowałem nowej wiązki, oraz nowego modułu.
Jestem w trakcie opisu wymiany w dziel "zrób to sam" Dzięki wszystkim za pomoc i moim zdaniem temat można zamknąć. Foto story już niedługo :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam
Mam podobny problem. Skorodowane przewody hamulca postojowego. Niestety problem pojawił się przy wymianie klocków hamulcowych. Tłoczki ładnie się schowały ale niestety po wymianie klocków gdy zacząłem je zamykać nagle przerwało i wyskoczył błąd:

02433 - napięcie zasilania prawego silnika hamulca postojowego (V283)
011 - Przerwa w obwodzie - MIL zapalona

Po osłonięciu gumki z wtyczki wysypał mi się proszek. Patrzę w drugą to samo, sprawdzam jeszcze raz błędy a tam już litania:

02435 - Sterownik prawego kanału; zasilanie napięciowe
009 - Przerwa / zwarcie z mas¹ - MIL zapalona

01487 - Test funkcjonowania systemu
008 - Niezrozumiały sygnał - Sporadyczny

02432 - napięcie zasilania lewego silnika hamulca postojowego (V282)
011 - Przerwa w obwodzie - MIL zapalona

02443 - Panel obsługi
012 - usterka elektryczna w obwodzie - MIL zapalona

Jutro będę miał nowe wtyczki. Ale obawiam się jak przerwało mi zamykanie klocków to nawalił sterownik :kwasny: Jest możliwość naprawy?? Czy tylko mi alledrogo zostało?? Czy trzeba programować ten sterownik jakoś potem?? Od dziś zawsze przed wymianą będę sprawdzał kable.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nic z tych rzeczy. Naprawisz wiązki i sterownik zacznie działać. Wystarczy uruchomić procedurę otwarcia i zamknięcia zacisku. Wtyczek nowych nie potrzebujesz - chyba, że stare są połamane to co innego. Do naprawy przeważnie wystarczy zasisnąć nowe wsuwki i wcisnąć je do obudowy wtyczki.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Masz rację :-D
Zakupiłem nowe kostki wraz z pinami i kablami. Wszystko działa. Powiedz jeszcze po procedurze schowania tłoczków, tłoczek powinien się sam schować do końca czy trzeba go potem ściść??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przy użyciu diagnozy zacisk cofa się do samego początku.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam

Panowie pomozcie!!!

W moim audi A6 C6 na wyswietlaczu swiecie sie "PARKING BRAKE MALFUNCTION!" wraz z przekreslonym zoltym (P), najdziwniejsze jest to ze wszysto dziala, hamulec reczny zaciaga sie i odpuszcza. Dodam ze klocki hamulcowe wymienialem calkiem nie dawno.
Czy ktos z was tez mial lub ma taki problem?

POMOCY!!!

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli świeci się błąd hamulca elektrycznego, to błąd może być również w ABSie. Wystarczy, że uszkodzony będzie czujnik od ABS i masz choinkę na zegarach w postaci kontrolek ABS, ESP i hamulca elektrycznego. Musisz sparwdzić błędy. Jeżeli wymieniałeś klocki, to na pewno dostęp do diagnoskopu posiadasz.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przyczyną może też być uszkodzona wiązka a dokładnie skorodowana. Sprawdź styki to po pierwsze

Postaw piwo autorowi tego posta
 
WOJTAS napisał/a:
Przyczyną może też być uszkodzona wiązka a dokładnie skorodowana. Sprawdź styki to po pierwsze

Jeżeli oba zaciski funkcjonują, to wiązka będzie raczej sprawna.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ hamulcowy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa