Tuning wizualny » diody LED
Odpowiedz do tematu
 
Chciał bym się podpiąć pod temat. Założyłem sobie światła do jazdy dziennej dzisiaj. Mają wszelkie homologacje oraz podpiąłem tak że już po przełączeniu włącznika świateł na pozycję "postojowe" światła do jazdy dziennej gasną. Pytanie moje odnosi się jednak do innej kwestii. Czy światła mogą załączać się nie tyle na pozycji zapłon ale w momencie kręcenia rozrusznika? Taki plus znalazłem a był mi wygodny :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mogą. Światła DRL mają się świecić w trakcie ruchu auta.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mogą. Światła DRL mają się świecić w trakcie ruchu auta.
Odnośnie tych LEDów do Q7 właściciel kupuje jednak oryginał więc nie będę w stanie przetestować tych z Alledrogo.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A znasz jakąś podstawę prawną? Bo w jakimś tam rozporządzeniu które znalazłem w sieci jest napisane że mają się włączyć wtedy kiedy w stacyjce jest pozycja umożliwiająca pracę silnika i jakiś policjant którego pytałem powiedział że tą pozycją jest wszystkim znany zapłon... Pytam bo chcę wiedzieć co w razie czego w czasie kontroli mówić.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Po co ci podstawa prawna skoro auto z unieruchomionym silnikiem nie może być w ruchu. W samochodach które stoją zaparkowane na parkingu światła się nie świecą. W fabrycznym oprogramowaniu w modelach VW jest również opcja gaśnięcia dziennych przy zaciągnięciu hamulca awaryjnego (ręcznego) - czyli silnik pracuje, hamulec zaciągnięty auto stoi a nie jedzie. Nie sądzę aby któryś z urzędników był aż tak tępy aby podważać zasady funkcjonowania świateł dziennych.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mi też się to wydaje logiczne. Poza tym można powiedzieć że to dobrze kiedy odbiorniki się wyłączają na zapłonie bo likwiduje to ryzyko usterek (cewki) lub rozładowania akku. Na zdrowy rozsądek jest tak jak mówisz ale po rozmowie z policjantem powiem Ci że zaczynam wątpić w to czy oni mają wykształcenie wyższe. Nie pytał bym tutaj na forum o to gdyby misiaczek nie powiedział mi, cytuję: "światła do jazdy dziennej mają włączyć się w pozycji zapłon nawet jeśli nie uruchomił pan silnika" - koniec cytatu :)
Albo misiek sobie poszalał z własną interpretacją albo sam nie wiem :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Już jeden taki chciał zabłysnąć i zaszalał z moimi ksenonami zabierając mi dowód rej.
Sprawa zakończyła się u komendanta przeprosinami samego komendanta jak i nadgorliwego policjanta. Zwrotu 20zł za przegląd nie przyjąłem, ponieważ nie byli w stanie wypisać mi na to papieru, a "łapówek" nie przyjmuję. Tak na przyszłość - nie przyjmujesz mandatu i sprawę kierujesz do sądu. Da mu do myślenia kto ma rację - on, czy przepisy EU.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No to wlałeś mi pewność że mam wszystko OK :)
A jak będą się sadzić to powiem że Adi202 się zgodził na takie rozwiązanie :P: P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wymieniłam oświetlenie kabiny i bagaznika na diody LED i wrażenia takie, rurka w bagazniku świeci bardzo fajnie, rurka w głównym oświetleniu kabiny przy sterowaniu szyberdachu tez - jasne białe światło, ale te małe żarówki jak postojówki co mam w rączkach, to ledwo sie żarzą, w ciemności ledwo co oswietlaja tylną kanapę gdy palą się dwie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A ja zrobiłem pakiet LED z taśmy LED. IMO o wiele lepsze rozwiązanie. Co prawda więcej pracy ale jest trwałe. Nie twierdze że lampki LED nie są ale często nim trafi się na porządną to strzela się do upadłego a taśma wygląda ładnie świeci mocno i jest trwała masakrycznie :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
te zarówki z lewej poszły do trzeciego stopu w lotce a te obok do swiatełek w rączkach we wnętrzu (są lepsze niż LED co miałam w raczkach wczesniej takie w plastikowej bance, bo tamte ledwo się zazyły a te świeca ładnie)




zdjęcie gówniane, bo telefonem



ale naprawdę jasno swiecą

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No to teraz żeby tylko tak ładnie świeciły długo. W wielu przypadkach żaróweczki wykonane przez malutkie rączki nie mają odpowiednich oporników i skutkuje to tym że po krótkim czasie robi się w aucie imprezka :) Migają jak stroboskop :D Ale ja nic nie mówiłem :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dobrze wiedzieć ;)

edit://

we wnętrzu mam teraz te LEDy w rączkach, w głównej lampce i rurkę w bagażniku

az z ciekawości napisałam zapytanie do osoby z Allegro od której kupuję te żarówki... bo ja jeszcze zamówiłam sobie więcej, na oświetlenie tablicy rejestracyjnej i postojówki chce w reflektorach takie i czekam na list, bo juz zapłaciłam, no i odpisał mi tak, ze sam używa w swoim aucie i w oświetleniu wnetrza nie ma zadnego problemu, ale na oświetleniu tablicy rej. jest gorzej, jedna mu się psuje co jakis czas i własnie mruga, a powodem tego jest, ze te zarówki nie znoszą wilgoci i pod wpływem wilgoci powstaje rdzawy osad na stykach diod i zaczynają być małe przepieęcia, które powodują mruganie
nie wiem jak jest jest w B4 w szczelnością tych lampek oświetlenia tablicy rej, ale obawiam się, ze tez mogę mieć z jedną problem, bo ja te lampki juz odkrecałam i czyściłam styki, bo jedna na zwykłej zarówce raz była raz nie, to tam w tej jednej u mnie był ten srodek za***any i nalot z rdzy na stykach tej lampki, ja to wyczyściłam papierem sciernym i już mi zawsze sie pali teraz, ale jak tak było, to chyba tez nie jest szczelny, no to cienko to widze... jeśli te zarówki takie maja przypadłosci, to tak samo w tej lotce, przecież ja tego stopa pół dnia reanimowałam, cała ta listwa z srodka była tak brudna, ze zeby ją domyć i wyjąc stare zarówki to ja moczyłam ją w misce :P a potem ze starych zarówek druciki zostały na zardzewiałych stykach i kolejne pół dnia obczyszczenie tego drobnym papierem, no to cienko te ledy teraz tam widze, jesli jak domyslam się, nie jest to 100% szczelne :-/

w kazdym razie dzieki za informacje, bo teraz już wiem i będe zwracac uwagę czy wszystko jest OK... no a po prostu jak się popsują to już wróce do tradycyjnych na zewnątrz zarówek w tej sytuacji

a tu wszystkie LED w lotce




wczesniej kupiłam do podświetlenia rączek takie



jest inna budowa, ale te są mega ch***we - odradzam ten rodzaj, ledwo co się żarzą i dają bardzo niebieskawe światło, jak wsadziłam do tablicy rej, to nawet jej nie oświetlały, wiec parę godzin tylko tam siedziały, bo na 100% dowód by mi zabrali jakby mnie z tym namierzyli :roll: wiec jak zapaliłam swiatła po zmroku i zobaczyłam, to ręce mi opadły i nastepego dnia rano wyjełam, no a te "gołe" co wilgoci nie lubią, świeca zupełnie inaczej i jasno

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mój znajomy w bagażniku miał imprezkę a tam wilgoci nie ma. Ja miałem w tablicy rejestracyjnej imprezkę a gdy wyjąłem leda to wyglądał jak nowy. Nie zwalał bym tutaj winy na wilgoć a na kiepską jakość wykonania. Jakimś cudem jak się trafi na leda z dobrego sortu to działa latami. Ja już wyleczyłem się z żarówek ledowych. Kupuje taśmę led i ją umieszczam w miejscu żaróweczki. Zwróć uwagę że na taśmie są oporniki i w tym jest tajemnica ich trwałości. Ja mam taśmy w A3 od października i wszystko działa idealnie i myślę że podziała jeszcze baardzo długo. A żaróweczki potrafiły po jednym dniu paść. A niekiedy po miesiącu padały. Być może jakieś żarówki za duże pieniądze działają bezbłędnie ale taśma wychodzi tanio jak barszcz a jest trwała więc:

PO CO PRZEPŁACAĆ? :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Audi202, a jak można dostosować taką taśmę LED do listwy trzeciego stopu w lotce? albo przerobić ją na zarówki w3w, bo ja nie wiem :oops:

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Tuning wizualny 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa