Odpowiedz do tematu
I tak 3mać.
Odpowiedz do tematu
Wczoraj wreszcie Ceramizer został dodany do oleju, poza pomiarami wszystko zostało zrobione zgodnie z instrukcją. Pozostało jeszcze do przejechania 100km nie przekraczając 60/h.
| kamila666 napisał/a: |
| Wczoraj wreszcie Ceramizer został dodany do oleju, poza pomiarami wszystko zostało zrobione zgodnie z instrukcją. Pozostało jeszcze do przejechania 100km nie przekraczając 60/h. |
I tak 3mać.
Adi robiłeś finalny pomiar kompresji po procesie ??
Jeszcze nie mierzyłem, ale moge to zrobić.
ja nalałam dziś na gorący silnik ten ceramizer malutki w strzykawce oryginalny, zobaczymy co z tego wyniknie, bo narazie to tylko co wróciłam z tego sklepu co kupiłam bo od razu pod sklepem nalałam do domu, a ze upał i korki, to bardzo powoli jechałam
mam jeszcze pytanie co do tego nieprzekraczania 60, w mieście w tłoku centrum to jest do przeskoczenia, ale jak będę na weekend jechac na działkę, to będą na mnie trabic inni kierowcy i wyzywac jak będe 60 po trasie jechala, bo tam po jednym pasie w obie strony
, wiec czy jak mam 5 biegową skrzynie, to czy na 5 te 80-90 chociaz mozna? bez ciągania obrotów oczywiście, tak po emerycku
mam jeszcze pytanie co do tego nieprzekraczania 60, w mieście w tłoku centrum to jest do przeskoczenia, ale jak będę na weekend jechac na działkę, to będą na mnie trabic inni kierowcy i wyzywac jak będe 60 po trasie jechala, bo tam po jednym pasie w obie strony
, wiec czy jak mam 5 biegową skrzynie, to czy na 5 te 80-90 chociaz mozna? bez ciągania obrotów oczywiście, tak po emerycku
Nie chodzi o prędkość, a o ilość obrotów aby nie przekracały 2700/min. W Twoim przypadku będzie ciężko określić ponieważ chyba nie posiadasz obrotomierza.Sądzę że będzie to odpowiadać 80km/h
a mam jeszcze pytanie takie, czy ten ceramizer wpuszczony do oleju, działa oprócz silnika też na turbinę
Sądzę, że w miejscu smarowania również coś się odłoży.
w tym motorze stopień kompresji masz 10.8
w necie piszą, że stopień sprężania x 0.125 = ciśnienie w MPa (tutaj - ale nie tylko wzór ogólny)
z tego wynika że powinieneś mieć 1,35 MPa czyli 13,5 bara.
Moim zdaniem masz zły manometr...
w necie piszą, że stopień sprężania x 0.125 = ciśnienie w MPa (tutaj - ale nie tylko wzór ogólny)
z tego wynika że powinieneś mieć 1,35 MPa czyli 13,5 bara.
Moim zdaniem masz zły manometr...
pierwsze wrażenia, po koło 300 kilometrach przejechanych od dodania ceramizera przestał kopcić na siwo przy zimnym silniku przy dodaniu gazu, mam też wrażenie, że jest trochę cichsza praca
Dzieki Waszej rekomendacji i ja postanowilem obdarowac moja nowa niunie takim specyfikiem. Zrobilem pomiary kompresji, oraz poziom u halasu i wstrzyknalem ceramizer. mysle,ze za tydzien zobaczymy jaka bedzie roznica
Można zapodać ceramizer dwa miesiące po wymianie oleju?
a ja mam takie jeszcze pytanie, przed wakacjami dodałam ceramizer do silnika, nie wiem ile przejechałam do tej ppry, bo mam naliczanie km trafione, no i wczoraj musiałam dolac pól litra oleju, czy to osłabia działanie tego ceramizera? poci mi sie troche uszczelka pokrywy, plus cos tam wypił jak to stary diesel, no i 0,5 musiałam dolac
Co miał zrobić już zrobił , nie sądzę żeby osłabiło to jego działanie
Jeżeli rewitalizacja dobiegła końca to dolewanie czy wymiana oleju nic nie zmieni. Osobiście używam rewitalizacyjny firmy Xado do wszystkich moich aut i jestem bardzo zadowolony z efektów.
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych