 |
|
(A4 AFN)Jak podlaczyc wyswietlacz temperatury zewnetrznej? |
| Autor |
Wiadomość |
semen68
semen68

Model: a4
Silnik: afn
Zasilanie: on
Nadwozie: avant
Dołączył: 03 Lis 2010 Wszystkie posty: 7
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: kedzierzyn - kozle
|
Wysłany: Sro 03 Lis, 2010 14:25 (A4 AFN)Jak podlaczyc wyswietlacz temperatury zewnetrznej?
|
|
|
Zakupile wyswietlacz temperatury zewnetrznej montowany dodatkowo do licznika w audi a4 97 ale nie moge znalezc schematu jak to polaczyc Moze ktos pomoze ?Dzieki ! |
_________________ 681230 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 03 Lis, 2010 17:06 Re: (A4 AFN)Jak podlaczyc wyswietlacz temperatury zewnetrzne
|
|
|
| semen68 napisał/a: | Zakupile wyswietlacz temperatury zewnetrznej montowany dodatkowo do licznika w audi a4 97 ale nie moge znalezc schematu jak to polaczyc Moze ktos pomoze ?Dzieki ! |
Może ten schemat coś Ci pomoże.
1 zapłon
3 czujnik NTC
4 podświetlenie
6 masa
8 prędkościomierz |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
semen68
semen68

Model: a4
Silnik: afn
Zasilanie: on
Nadwozie: avant
Dołączył: 03 Lis 2010 Wszystkie posty: 7
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: kedzierzyn - kozle
|
Wysłany: Czw 04 Lis, 2010 00:24
|
|
|
Schemat ok!!Mam tylko trzy pytania ?1-Co sie stanie jak za mienisz biegunowosc 1z 6 ? 2-na 4pin przychodzi + lub - skad (dublowanie zasilania )? 3-nie mam 8 -ki zato jest 7do czego(automat)? |
_________________ 681230 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 04 Lis, 2010 09:19
|
|
|
| semen68 napisał/a: | Schemat ok!!Mam tylko trzy pytania ?1-Co sie stanie jak za mienisz biegunowosc 1z 6 ? 2-na 4pin przychodzi + lub - skad (dublowanie zasilania )? 3-nie mam 8 -ki zato jest 7do czego(automat)? |
Jezeli zamienisz biegunowość, to wyświetlacz może się uszkodzić. Na 4 pin przychodzi + z podświetlenia deski rozdzielczej jest to przewód szary z niebieskim paskiem. 8ka, to jest połączenie do automatycznej skrzyni biegów jeżeli jest to termometr z modułem wyświetlania biegów. Po prostu zrobiłem błąd we wcześniejszym opisie - zamiast 7 napisałem 8 . 7ka jest to sygnał prędkosciomierza przewód biały z niebieskim paskiem. Rzecz ważna przy dokładnym pomiarze temperatury w trakcie jazdy. Jeżeli nie podłączysz tej linii, to np przy 60km/h odejmie Ci kilka stopni C°.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): semen68 |
 |
semen68
semen68

Model: a4
Silnik: afn
Zasilanie: on
Nadwozie: avant
Dołączył: 03 Lis 2010 Wszystkie posty: 7
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: kedzierzyn - kozle
|
Wysłany: Sob 06 Lis, 2010 13:10
|
|
|
Dzieki!Funguje! |
_________________ 681230 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 06 Lis, 2010 14:22
|
|
|
| semen68 napisał/a: | Dzieki!Funguje! |
Cieszę się, że Ci się udało.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
semen68
semen68

Model: a4
Silnik: afn
Zasilanie: on
Nadwozie: avant
Dołączył: 03 Lis 2010 Wszystkie posty: 7
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: kedzierzyn - kozle
|
Wysłany: Sro 17 Lis, 2010 23:05
|
|
|
Witam !To co na stole wygladalo ze funguje w aucie niebardzo Chodzi oto ze czujnik temperatury zewnetrznej jest wpiety w sterowanie klimy to znaczy jeden przewod braz/zolty idzie z czujnika do klimy a drugi nie idzie do masy ale tez do sterowania klimy braz /bialy i wyswietlacz pokazuje temperature nijaka zas klima nie zalancza chlodzenia Na oporniku pokazuje wplusie Czujnik zmienia wartosc -sprawny Gdzie to wpiac? |
_________________ 681230 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 18 Lis, 2010 08:33
|
|
|
| semen68 napisał/a: | Witam !To co na stole wygladalo ze funguje w aucie niebardzo Chodzi oto ze czujnik temperatury zewnetrznej jest wpiety w sterowanie klimy to znaczy jeden przewod braz/zolty idzie z czujnika do klimy a drugi nie idzie do masy ale tez do sterowania klimy braz /bialy i wyswietlacz pokazuje temperature nijaka zas klima nie zalancza chlodzenia Na oporniku pokazuje wplusie Czujnik zmienia wartosc -sprawny Gdzie to wpiac? |
Podpiąłeś wszystkie przewody? Klima nie załączy się jeżeli jest poniżej 5°C.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
semen68
semen68

Model: a4
Silnik: afn
Zasilanie: on
Nadwozie: avant
Dołączył: 03 Lis 2010 Wszystkie posty: 7
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: kedzierzyn - kozle
|
Wysłany: Czw 18 Lis, 2010 21:41
|
|
|
Przewody podpiolem zgodnie z Twoim schematem i wskazowkami Mam jedynie jedna watpliwosc czy wpiolem w dobra kos kolor przewodu w czujnik predkosci i czy on ma wplyw na wskazania termometru i prace klimy Jak odpiolem przewod od czujnika tem. zewnetrznej przy klimie pracuje normalnie Sztucznie podalem 1,5kom pokazuje od17 do 10,5 nie jest stala Posilkuje sie autodata |
_________________ 681230 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 18 Lis, 2010 22:06
|
|
|
Klimatronik posiada extra wyjście na wyświetlacz temperatury jest na pinie nr 1 w gnieździe B. Podłącz sie bezpośrednio do tego punktu i powinno banglać.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
semen68
semen68

Model: a4
Silnik: afn
Zasilanie: on
Nadwozie: avant
Dołączył: 03 Lis 2010 Wszystkie posty: 7
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: kedzierzyn - kozle
|
Wysłany: Nie 21 Lis, 2010 22:36
|
|
|
Dzieki!Wszyskto dziala!! |
_________________ 681230 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 11 Kwi, 2011 21:49
|
|
|
witam, jakiś czas temu zdobyłem orginalny wyświetlacz do audi a4 b5, mam wersję z klimatronikiem, w zderzaku z przodu jest czujnik, wszystko po podłączeniu działa jednak nie mogę znaleźć prawidłowego sygnału z czujnika temperatury (pokazuje różne temperatury w przedziale - 40 do + 22,5, dodam ze w garażu mogło byc jakieś 15 stopni Celsjusza.
Kolega napisał:
"Klimatronik posiada extra wyjście na wyświetlacz temperatury jest na pinie nr 1 w gnieździe B"
w moim samochodzie po podłaczeniu do tego pinu termometr sie nie uruchamia wcale, w tej kostce B jest drugi przewód brązowo - żółty i to właśnie po przyłożeniu do niego wyświetla dziwne temperatury.
Może koledzy będą potrafili mi jakoś doradzić, spędziłem dziś połowę dnia na poszukiwaniu informacji na temat podłączenia, mam już wszystko oprócz sygnału z czujnika w zderzaku.
Czytałem ze można zamontować drugi (osobno pod termometr) czujnik w zderzaku i że do tego może posłużyć odpowiedni termistor...ja jednak chciałbym, o ile jest to możliwe aby podłączenie było tak zrobione jak w orginale. z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.l |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 11 Kwi, 2011 22:10
|
|
|
| paterek napisał/a: | | zdobyłem orginalny wyświetlacz do audi a4 b5, mam wersję z klimatronikieml |
Albo uzupełnij swój profil, albo podaj dokładniejsze dane Audi w którym ma ten termometr funkcjonować.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 13 Kwi, 2011 14:43
|
|
|
Witam, jest to samochód mojej żonki, Audi A4 Avant 1998 rok 1.9 tdi 110 koni silnik AFN. chyba powinno wystarczyć, jeśli chodzi o podłączenie brakuje mi jedynie sygnału z czujnika w zderzaku, reszta jest (a nie chciałbym jak juz wspomnialem zakładac termistora) z góry dziękuję za podpowiedź oraz za zainteresowanie. pozdrawiam |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 13 Kwi, 2011 15:27
|
|
|
| paterek napisał/a: | | Witam, jest to samochód mojej żonki, Audi A4 Avant 1998 rok 1.9 tdi 110 koni silnik AFN. chyba powinno wystarczyć, jeśli chodzi o podłączenie brakuje mi jedynie sygnału z czujnika w zderzaku, reszta jest (a nie chciałbym jak juz wspomnialem zakładac termistora) z góry dziękuję za podpowiedź oraz za zainteresowanie. pozdrawiam |
Ten drugi przewód jak pisałeś, to jest właśnie wejście termistora który jest w zderzaku. Po podpięciu się do tej linii termometrem zmieniasz parametry wyjściowe termistora i stąd wyświetla głupoty.
Każdy klimatronik wyposażony jest w wyjście sygnału dla termometru z informacją o temperaturze - jest to pin 1 w gnieździe B przewód tego samego koloru co i wejście sygnału.
Podepnij się ponownie pod ten pin i poczekaj chwilkę. Jeżeli po kilkunastu sekundach termometr wyświetli 3 kreski "---", to oznaczać będzie, że nie widzi czujnika. Uruchom tryb serwisowy klimatyzcji i zobacz jaką temperaturę widzi klimatronik i jeżeli tu również odczyt będzie błędny, to problem masz z termistorem, a nie termometrem.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elektryka i elektronika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |