 |
|
Zegary temp. i paliwa, pokazuja jak chca |
| Autor |
Wiadomość |
bialy


Model: c4
Silnik: ABC
Zasilanie: BENZYNA+LPG
Nadwozie: Avant
Pomógł: 1 raz Wiek: 36 Dołączył: 20 Mar 2012 Wszystkie posty: 125
     
Piwa: 2/2 Skąd: GRÓJEC
|
Wysłany: Pon 26 Maj, 2014 20:41 Zegary temp. i paliwa, pokazuja jak chca
|
|
|
Wtam. Mam takie pytanie dotyczace zegara temperatury plynu chlodzacego i zegara poziomu paliwa a mianowicie zegar od temperatury raz pokazuje temp. a raz nie. zegar od paliwa caly czas lezy na dole. Wczesniej byl czujnik 3-pinowy i tak jakos nie chetnie chcial pokazywac(sporadycznie i chyba nawet niepoprawnie), mialem uzywany 4-pinowy starszej generacji z 2.8 aah i tu czesciej wstaje wskazowka. A co do poziomu paliwa wyciagalem plywak i nie zauwazylem jakis uszkodzen, gdzies wyczytalem ze trzeba podgiac ta blaszke zeby lepiej dotykala to pomoze ale w moim przypadku to nie pomoglo. Reasumujac moim zdaniem wina nie dzialajacych zegarow nie lezy po stronie czujnika ani plywaka i tumoje pytanie co moze byc przyczyna tego? czy moze zegary sie jakos wyeksplatowaly sie? z gory dzieki za jakies podpowiedzi . Pozdrawiam. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 26 Maj, 2014 22:25
|
|
|
Przelutuj płytę zegarów. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
bialy


Model: c4
Silnik: ABC
Zasilanie: BENZYNA+LPG
Nadwozie: Avant
Pomógł: 1 raz Wiek: 36 Dołączył: 20 Mar 2012 Wszystkie posty: 125
     
Piwa: 2/2 Skąd: GRÓJEC
|
Wysłany: Wto 27 Maj, 2014 15:32
|
|
|
Jak bys mogl to wytlumacz mi to dokladniej bo ja na elektryce to tak nie bardzo |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 27 Maj, 2014 15:35
|
|
|
| bialy napisał/a: | | Jak bys mogl to wytlumacz mi to dokladniej bo ja na elektryce to tak nie bardzo |
Trzeba wykręcić zegary, rozebrać do gołej płyty i przelutować wszystkie punkty lutownicze. W elektronice po tylu latach użytkowania mogą pojawić się tzw zimne luty i elektronika może wówczas szwankować. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
bialy


Model: c4
Silnik: ABC
Zasilanie: BENZYNA+LPG
Nadwozie: Avant
Pomógł: 1 raz Wiek: 36 Dołączył: 20 Mar 2012 Wszystkie posty: 125
     
Piwa: 2/2 Skąd: GRÓJEC
|
Wysłany: Wto 27 Maj, 2014 17:00
|
|
|
OK teraz teorwtycznie juz wiem o co chodzi . a czy do tego potrzebna jest jakas specjalna lutownica czy taka zwykla tez to mozna zrobic? Dzieki za pomoc. Jak to ogarne w wolniejszym czasie to napisze co i jak zeby ewentualnie zakonczyc temat. Pozdrawiam. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 27 Maj, 2014 17:30
|
|
|
Lutownica na miarę możliwości byle nie do rynien. Może być nawet transformatorowa. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
bialy


Model: c4
Silnik: ABC
Zasilanie: BENZYNA+LPG
Nadwozie: Avant
Pomógł: 1 raz Wiek: 36 Dołączył: 20 Mar 2012 Wszystkie posty: 125
     
Piwa: 2/2 Skąd: GRÓJEC
|
Wysłany: Wto 27 Maj, 2014 19:26
|
|
|
Oki dzieki za pomoc.
[ Dodano: Czw 07 Sie, 2014 19:16 ]
Witam. Udało sie naprawic zegary. Ogolnie dokładnie nie wiem co zrobiłem ale po kolei. Zmieniałem zarówki w podswietleniu zegaró wymieniłem od razu wszystkie, na koniec poruszałem tymi srubkami ktore trzymaja wskaznik temp. i paliwa, pozniej jeszcze ruszyłem ten czrny mały rezystorek przykrecany na jedna srubke on popdobno odpowiada za wskazniki. złożyłem wszystko i po odpaleniu wszystko gra:) Takze u mnie to była tylko kwestia ruszenai. pozdrawiam. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elektryka i elektronika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |