| Adi202 napisał/a: |
| Tak więc nie masz się co unosić, bo może właśnie ty nie masz racji? |
Adi202 wie co mówi
Dobrze, to zostanmy przy tym ze ja nie mam racji i nie drazmy juz tematu bo i tak kazdy bedzie mial swoja prawde.
Napisales ...rdzeniem miedzianym... i tego sie nie wypieraj bo wiem co przeczytalem, jesli nie ty to ktos inny to zmienil.
Czy 5x czy 10x wieksza/mocniejsza iskra tego nie jestem w stanie ci powiedziec, do cylindra sie nie zmieszcze

.
faktem jest że przewody w grupie VAG mają mieć sporą oporność. Sam to przerabiałem i wiem że przewody mają mieć od 6 do 25 kohm dla węglowego. Dla miedzi od 1 do 8 kohm. Większość jeździ na miedzi a różnica pomiędzy oryginałem a zamiennikiem jest oporność na metr przewodu i czy rdzeń miedziany jest ocynkowany ponieważ miedź się utlenia.
Same wykonanie izolacji nie ma znaczenia.
zamiennik na co dzień nie ma to szczególnej różnicy, pomijając przebicia, siadające cewki, zakłócenia i czas eksploatacji. Znaczną różnicę zauważą użytkownicy LPG gdzie sprawny zapłon ma ogromne znaczenie i taki zamiennik może narobić sporo zamieszania i szkód.
PS. rozumiem że założycielka tematu zakupiła już swoje wymarzone przewody i temat jest do zamknięcia?
Tak jest, wymarzone przewody już są jakis czas

Dodam tylko że przewody Beru, Champion ciężko dostac przynajmniej u mnie.
Jeśli chodzi o mnie, temat można zamknąć.