[90 B3 2,3] pedał hamulca wpada w podłogę
Witam
Mam kolejny problem z moja Audi

Po założeniu nowych tylnych tarcz, klocków i zacisków oraz po odpowietrzeniu całego układu, pedał hamulca wpada w podłogę. Jest opór przy hamowaniu ale auto hamuje z opóźnieniem a gdy sie wcisnie pedal mocno to włącza się abs i auto staje od razu. Oddałem samochód do mechanika, powiedzial ze sprobuje odpowietrzyc uklad jeszcze raz, ale jezeli to nie da efektu to gdzie szukac przyczyny? Czy to wina pompy hamulcowej? Przed demontazem tylnych hamulcow wszystko bylo OK. Dodam jeszcze ze przez 3 dni auto stało bez hamulcow, moze ma to jakies znaczenie.
Z góry dziekuje za pomoc
stawiał bym na zapowietrzony układ
Auto było odpowietrzone juz dwa razy i mechanik zapewnil mnie ze nie ma w układzie ani grama powietrza. On również stawia na pompe hamulcową...
| ak1 napisał/a: |
| Auto było odpowietrzone juz dwa razy i mechanik zapewnil mnie ze nie ma w układzie ani grama powietrza. On również stawia na pompe hamulcową... |
jak juz MECHANIK to robił mi się wydaje że jest w stanie stwierdzić że to pompa bo pewnie wie jak to zrobić?
a u mnie z kolei od wczoraj pedał jest twardy

ale jutro wymieniam obie pompy i płyn
istnieje jeszcze druga mozliwosc, mianowicie zapowietrzona pompa ABS-u, tak sądzę a nie mam zielonego pojęcia jak odpowietrzyć pompe ABS
normalnie w tm roczniku razem z hamulcami sie odpowietrza. Wymien pompe tą ze zbiorniczkiem i zoabcz wtedy. Powinno pomoc.
ok, wiec teraz wymienie pompe hamulcowa i zobaczymy... Mam nadzieje ze juz wszystko bedzie działać. Wielkie dzieki za pomoc