Układ hamulcowy » [B4 AAZ]Hamucle będnowe tył
Odpowiedz do tematu
 
byłam na dole i z ciekawości przyświeciłam latarką na to koło od środka... kałuza jest z tego płynu dosłownie i cały beben od srodka zlany i w feldze płyn stoi :/

nie dojade tym autem tam do kolegi za Łodź, on sam mi nawet powiedział, ze jak tak sprawa wygląda to mam nie jechac, bo strach, wiec zrobie w Łodzi u takiego mechanika co juz kiedys robiłam auta i nie było problemów, tylko problem był z dostaniem się na stanowisko, bo kolejki zawsze i się wepchnac ciezko, uprosiłam go na poniedziałek rano, jeszce jutro mam dzwonic i potwierdzic i czy będe miec swoje czesci czy on będzie w swojej hurtowni kupowac (jakby nawet to weżmie co powiem, jesli o firmę chodzi) to chociaz ten cylinderek

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Niekiedy lepiej jest dać mechanikowi kupić części bo jak sobie zarobi troszkę na częściach to mniej krzyknie za robotę. A druga sprawa jak coś się zacznie kisić i przyjedziesz na reklamację to nie ma awaryjnej furtki że części sobie kupiłaś jakieś lipne z internetów. Taka dygresja. Nie mówię że wszyscy tak kombinują ale zdarzyło mi się słyszeć o takich historyjkach. Jak gościa znasz to może nie robi takich cyrków.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth napisał/a:
byłam na dole i z ciekawości przyświeciłam latarką na to koło od środka... kałuza jest z tego płynu dosłownie i cały beben od srodka zlany i w feldze płyn stoi :/

Nie lepiej założyć zacisk na ten wężyk hamulcowy?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
do tego mechanika tu w Łodzi, mam z domu koło 4-5 km, myslisz Adi, ze tez tez strach nawet tak krótki odcinek, ze coś sie moze stac, zeby zacisnąc ten węzyk i tak?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth napisał/a:
do tego mechanika tu w Łodzi, mam z domu koło 4-5 km, myslisz Adi, ze tez tez strach nawet tak krótki odcinek, ze coś sie moze stac, zeby zacisnąc ten węzyk i tak?

Na odcinku 100m może dojść do tragedii. Masz jeszcze hamulec awaryjny, ale i tak jest mało skuteczny. Sądzę, że rozsądniej by było zablokować wężyk i mieć heble na 3 kołach. W taki sposób dojechałabyś do tego swojego mechanika bez żadnych problemów.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zrobiłam dziś hamulce, cylnderki, szczeki i jeszcze spręzyny (oba tylne koła), poprawił ręczny i teraz zaciaga sie do normalnej pozycji, nie jest juz tak nisko, tam w te bębny, to nie zaglądał nikt od lat... przy okazji wyszła kolejna niespodzianka - trzy uchwyty tłumika sparciałe, do wymiany i gorsza rzecz amorki z tyłu jakas chinszczyzna najgorszego sortu, ledwo zywe i tuleje belki wybite i to kolejna robota w miarę pilna

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Amorki bardzo pilna bo na zakręcie zakołysze a przy asfalcie będzie ślisko i można wylądować...
To bardzo ważna sprawa. Ale akurat wymiana nie powinna być droga.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
160 zeta razem z tymi tulejami belki amortyzatory robocizna tak mi powiedział, no i do tego cześci, jakie sobie kupie to mi włoży, jeszcze mogą byc do wymiany poduszki przy tych amortyzatorach, ale to jak rozbierze powie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Myślę że dobra cena. Za koło amorki załóżmy po 50 zł i za jedną tuleję 30 zł. Jak zrobi dokładnie to dobra kasa.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
teraz kwestia wyboru tych amorków albo pełne gazowe albo gazowo-olejowe, musze pomyślec

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tylko nie bierz amorów kayaby A3 I B4 80 U kumpli ledwo 1,5 roku wytrzymaly ;)

Wystawiono 1 piw(a):
Astaroth
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sachs. Ja mam u siebie i jest GIT! :->

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ hamulcowy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa