Car Audio » Audi Navigation Plus - programowanie
Odpowiedz do tematu
 
Narazie zakładam że końcówka jest ok, to zmienić trzeba kodowanie radia czyli adres [56] tak? Jesli tak to czy mógłbyś napisać w które bloki w adaptacji trzeba wejść i jakie wpisac wartości? A czy rozwiąże to również problem wyświetlania radia na FIS-e?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kurakk napisał/a:
Narazie zakładam że końcówka jest ok, to zmienić trzeba kodowanie radia czyli adres [56] tak? Jesli tak to czy mógłbyś napisać w które bloki w adaptacji trzeba wejść i jakie wpisac wartości? A czy rozwiąże to również problem wyświetlania radia na FIS-e?

Podaj aktualną wartość kodowania napiszę Ci co masz zmienić. FIS to zupełnie inna para butów.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Po wejściu w [56] jest taka pozycja jak software coding, myślę,że o to chodzi to tam mam 00117.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kurakk napisał/a:
Po wejściu w [56] jest taka pozycja jak software coding, myślę,że o to chodzi to tam mam 00117.

Zmień na 00207.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jakbyś mógł jeszcze napisać jak to zmienić to byłaby rewelacja:)A co do FIS to co nalezałoby zrobić żeby że to uruchomić? Jest to kwestia tych nie podłączonych kabli z czerwonej kostki?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kurakk napisał/a:
Jakbyś mógł jeszcze napisać jak to zmienić to byłaby rewelacja:)A co do FIS to co nalezałoby zrobić żeby że to uruchomić? Jest to kwestia tych nie podłączonych kabli z czerwonej kostki?

Do zmiany kodowania potrzebny jest klawisz Backspace i klawisze 0, 2 i 7. Wchodzisz w kodowanie kasujesz aktualny kod 00117 i w to miejsce wpisujesz 00207, klawisz gotowe i po bólu. Do wyświetlania na FISie potrzebować bedziesz dodatkowo moduł TMC

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok,jak narazie wszystko jasne.
Jeszcze mam pytanie odnośnie działania samej navi bez tej dodatkowej wtyczki,która doprowadza sygnał z abs,tego rozumiem,że nie przeskoczę?Zastanawiam się co byłoby jakbym miał navi z A4, tam pewnie też trzeba podłączyć te sygnały z abs i jeśli taka navi jest zamontowana seryjnie w A4 to pewnie ma doprowadzone te sygnały? A u mnie jeśli nie ma tej wtyczki to taka navi z A4 też nie działałaby poprawnie nie mając tych sygnałów?Dodam że w tej chwili mam navi ktróra na fisie pokazuje strzałkami,a w bagażniku wkłada się płytkę z mapą DX. Czy to coś zmienia jeśli chodzi o podłączenie Audi navigation plus?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kurakk napisał/a:
Czy to coś zmienia jeśli chodzi o podłączenie Audi navigation plus?

Nic tego nie zmienia. Sygnał prędkości nie musi koniecznie pochodzić z ABS. Do tego możesz użyć sygnału GALA który idzie do radia wtykiem zasilającym (czarna kostka przewód biały z niebieskim paskiem pin nr 1)
Na Allegro sa takie gotowe przejściówki za 50zł.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok, czyli rozumiem, z tą przejściówką powinno to funkcjonować poprawnie.
Co do modułu TMC to poczytałem trochę i podobno muszę mieć moduł o numerach 4D0 919 894 B, czy mogłbyś ewentualnie potwierdzić, że właśnie taki muszę kupić? Tak w ogóle to jak patrzyłem na allegro to nie jest z tym łatwo.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kurakk napisał/a:
Ok, czyli rozumiem, z tą przejściówką powinno to funkcjonować poprawnie.
Co do modułu TMC to poczytałem trochę i podobno muszę mieć moduł o numerach 4D0 919 894 B, czy mogłbyś ewentualnie potwierdzić, że właśnie taki muszę kupić? Tak w ogóle to jak patrzyłem na allegro to nie jest z tym łatwo.

Z tym łatwo nie będzie, ale jeżeli chcesz mieć wyświetlanie, to musisz sobie sprawić tuner o tych numerach co napisałeś.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A jesli uda mi się dostać ten tuner to czy będzie FIS pokazywał również kierunki jazdy jak będzie włączona navi czy tylko pójdą sygnały z radia?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kurakk napisał/a:
A jesli uda mi się dostać ten tuner to czy będzie FIS pokazywał również kierunki jazdy jak będzie włączona navi czy tylko pójdą sygnały z radia?

Kierunek pokazuje Ci tylko nawigacja.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam.
Audi S8 98
Mam pewna niedogodnosc z FIS
tzn nie wyswietla mi info z radia.Reszta komunikatow dziala
Mam navi plus
zaladowana jest mapa polski (pewnie nie ori i niezbyt swieza) z polskim lektorem .Dziala poprawnie

Info spisane z elementow Vagiem
Radio
4B0035192K BNO 0001 kodowanie 00017 kod serwisu 9801
Navi
4B0035192K RNS 4.2 H06 BNO 0102 (co to za typ jest bo sie w sieci odnalezc niemoge tzn DX non DX? ewentualnie aktualne mapy???)
Licznik
4D0919033AF D2 kombiinstrument D57 kodowanie 15183 kod 65535 (Przyjemniejszy bylby po angielsku )

Gdzie i co poprzestawiac ( w kodowaniu)

dzieki za wszelkie instrukcje

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli mapa jest z polskim lektorem, to navi jest DX w której sygnał dla FIS przekazywany jest przez magistralę CAN. Przedliftowa A8 CANu nie posiada.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam.
Licznik jest orginalny ale nikt nigdy sie tym nie zainteresowal.
Badam temat.
Znalazlem w sieci ze kodowanie licznika powinno zaczynac sie na 16 a nie jak u mnie na 15(co to za kod?)
Ogolnie dziwny przypadek ten samochod Niby przedlift a wychodzi ze radio polift choc jest orginal.
Kierownica multimedialna z podgrzewaniem.
Radio ktos ponoc odblokowywal by mozna bylo TV w trakcie jazdy ogladac.Calosc dzialala i poprzedni wlasciciel(moj znajomy) normalnie mial tv .Cos sie spitolilo i vizja jest a foni brak.
Musze zainstalowac else by zaczac badac kabelki.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa