skrzynia 4 biegowa, zero bledow w sterowniku
1.jade na 4 (ostatnim biegu)
2.chce wyprzedzic wiec
a)wciskam pedal gazu ale nie do konca - zrzuca bieg i przyspiesza
b)moge tez wcisnac pedal gazu do konca korzystajac z funkcji kick down i wtedy ten sam efekt co w pkt.a
3.zawsze myslalem ze aby wykonac pkt. 2 trzeba zrobic kick down dlatego pytam
Poza tym mam wrazenie ze po wcisnieciu kick dowan zrzuca mi tylko jeden bieg. Nie zauwazylem takze aby rozlaczalo sprezarke klimatyzacji (nie gasnie gwiazdka na klimatroniku).
Kodowanie w skrzyni jak na obrazku. Dziwi mnie w okienku Soft Coding napis Diagnose VW.
http://postimage.org/image/br6051ehf/
Ma ktos moze jakies przemyslenia w tej kwestii?
Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
Audi C4 100 2.3 AAR - zmiana biegow
Jak mam wcisniety pedal gazu do oporu to przepustnica jest maksymalnie otwarta (tzn. nie moga jej reka juz dalej popchnac). Chyba ze to sie inaczej sprawdza?
Podłącz do włącznika KickDown jakiś miernik i wciśnij pedał do końca. Jeżeli będzie wszystko OK, to w końcowej pozycji gazu włącznik powinien mieć przejście.
Ewentualnie zrób próbną jazdę na odłączonym włączniku.
Przejscie tzn. zmieni sie napiecie?
Kilka centymetrów od linki znajduje się wtyczka która łączy włącznik kick down z instalacja skrzyni. Odłącz tą wtyczkę i naciskając pedał gazu do końca sprawdź czy między dwoma pinami włącznika jest przejście czyli zwarcie.
To są szczegóły które też trzeba sprawdzić.
Sparwdze to. Gdyby jednak kick down nie dawal sygnalu skrzynia nie zrzucalaby biegu na nizszy au mnie zrzuca. Chociaz chyba ani razu o 2 biegi. Z 2 i 3 Biegu zrzuca kickdown zawsze, z 4 biegu nie zawsze zrzuca na nizszy, to mnie dziwi.
Jeszcze dla pewnosci dopytam, miernik ustawic na Ohm i przy nacisnietym pedale do konca ma byc 0?
może nie 0 ale wartość jak najmniejsza, albo możesz też ustawić na brzęczyk i jak będzie przejście to mierzyk zabrzęczy
linka zostala wymieniona poniewaz rozlecial sie na niej kick down
olej na bagnecie full, wymieniany dwukrotnie w przeciagu ostatnich 4 lat, ostatnio wymirniony pazdziernik 2011, kolor jak w butelce lekko czerwony, nie smierdzi spalenizna
praca silnika - mechaniczny wtrysk, jakos to jezdzi, ciezko porownac jak powinno
co dzisiaj sprawdzilem
w normalnym trybie jazdy, 90 - 100 km/h na liczniku, jade na 4 biegu, wciskam kick down -brak reakcji - auto rozpedza sie bez redukcji biegu, 100 razy moge probowac nie zrzuci na nizszy bieg
ta sama sytuacja tylko z wlaczonym trybem SOPRT, jest mozliwosc zrobienia kickdowna - zrzuca 1 bieg w dol
w trybie normalnym jest kick down z 3 na 2 bieg - obroty rosna do 4000 i wraca na wyzszy bieg
wtrybie sport obroty rosna do 6000 i wraca na wyzszy bieg
auto z LPG lae jezdze na PB, wyjety mikser, przywrocona benzyna do orginalu
bardzo ciekawe spostrzezenie, dziekuje koledze za odzew
Aha, u mnie działa tak samo na LPG i PB.
Linkę gazu masz dobrze naciągniętą?
| Adi202 napisał/a: |
| Linkę gazu masz dobrze naciągniętą? |
Jak mam wcisniety pedal gazu do oporu to przepustnica jest maksymalnie otwarta (tzn. nie moga jej reka juz dalej popchnac). Chyba ze to sie inaczej sprawdza?
| itor napisał/a: | ||
Jak mam wcisniety pedal gazu do oporu to przepustnica jest maksymalnie otwarta (tzn. nie moga jej reka juz dalej popchnac). Chyba ze to sie inaczej sprawdza? |
Podłącz do włącznika KickDown jakiś miernik i wciśnij pedał do końca. Jeżeli będzie wszystko OK, to w końcowej pozycji gazu włącznik powinien mieć przejście.
Ewentualnie zrób próbną jazdę na odłączonym włączniku.
| Adi202 napisał/a: | ||||
Podłącz do włącznika KickDown jakiś miernik i wciśnij pedał do końca. Jeżeli będzie wszystko OK, to w końcowej pozycji gazu włącznik powinien mieć przejście. Ewentualnie zrób próbną jazdę na odłączonym włączniku. |
Przejscie tzn. zmieni sie napiecie?
| itor napisał/a: | ||||||
Przejscie tzn. zmieni sie napiecie? |
Kilka centymetrów od linki znajduje się wtyczka która łączy włącznik kick down z instalacja skrzyni. Odłącz tą wtyczkę i naciskając pedał gazu do końca sprawdź czy między dwoma pinami włącznika jest przejście czyli zwarcie.
sparwdze ale zwarcie pewnie bedzie bo linka nowa ma dwa dni raptem
| itor napisał/a: |
| sparwdze ale zwarcie pewnie bedzie bo linka nowa ma dwa dni raptem |
To są szczegóły które też trzeba sprawdzić.
| Adi202 napisał/a: | ||
To są szczegóły które też trzeba sprawdzić. |
Sparwdze to. Gdyby jednak kick down nie dawal sygnalu skrzynia nie zrzucalaby biegu na nizszy au mnie zrzuca. Chociaz chyba ani razu o 2 biegi. Z 2 i 3 Biegu zrzuca kickdown zawsze, z 4 biegu nie zawsze zrzuca na nizszy, to mnie dziwi.
Jeszcze dla pewnosci dopytam, miernik ustawic na Ohm i przy nacisnietym pedale do konca ma byc 0?
| itor napisał/a: |
| Jeszcze dla pewnosci dopytam, miernik ustawic na Ohm i przy nacisnietym pedale do konca ma byc 0? |
może nie 0 ale wartość jak najmniejsza, albo możesz też ustawić na brzęczyk i jak będzie przejście to mierzyk zabrzęczy
praca skrzyni zależy od obciążenia, prędkości i pozycji pedału gazu. To że u ciebie tak pracuje i nie inaczej, może powodować choćby jakość oleju w skrzyni, jej poziom lub do czego dążę - praca silnika i jego elementów/podzespołów.
wymieniałeś linkę - dlaczego? jakie było zachowanie przed wymianą? i co z pozostałymi elementami co opisałem?
auto z LPG?
wymieniałeś linkę - dlaczego? jakie było zachowanie przed wymianą? i co z pozostałymi elementami co opisałem?
auto z LPG?
| jimv8 napisał/a: |
| praca skrzyni zależy od obciążenia, prędkości i pozycji pedału gazu. To że u ciebie tak pracuje i nie inaczej, może powodować choćby jakość oleju w skrzyni, jej poziom lub do czego dążę - praca silnika i jego elementów/podzespołów.
wymieniałeś linkę - dlaczego? jakie było zachowanie przed wymianą? i co z pozostałymi elementami co opisałem? auto z LPG? |
linka zostala wymieniona poniewaz rozlecial sie na niej kick down
olej na bagnecie full, wymieniany dwukrotnie w przeciagu ostatnich 4 lat, ostatnio wymirniony pazdziernik 2011, kolor jak w butelce lekko czerwony, nie smierdzi spalenizna
praca silnika - mechaniczny wtrysk, jakos to jezdzi, ciezko porownac jak powinno
co dzisiaj sprawdzilem
w normalnym trybie jazdy, 90 - 100 km/h na liczniku, jade na 4 biegu, wciskam kick down -brak reakcji - auto rozpedza sie bez redukcji biegu, 100 razy moge probowac nie zrzuci na nizszy bieg
ta sama sytuacja tylko z wlaczonym trybem SOPRT, jest mozliwosc zrobienia kickdowna - zrzuca 1 bieg w dol
w trybie normalnym jest kick down z 3 na 2 bieg - obroty rosna do 4000 i wraca na wyzszy bieg
wtrybie sport obroty rosna do 6000 i wraca na wyzszy bieg
auto z LPG lae jezdze na PB, wyjety mikser, przywrocona benzyna do orginalu
Nie wiem czy tak powinno być, ale u mnie kick-down działa w trybie normalnym i trybie sport, zawsze zrzuca o 2 biegi, ale tylko do prędkości 80 na godz., pomiędzy 80-100 zrzuca o jeden bieg, powyżej 100 kick-down nie działa, auto przyspiesza bez redukcji, nigdy się nad tym dokładniej nie zagłębiałem, ale może po prostu tak powinno być.?
pzdr.
pzdr.
| karlos2 napisał/a: |
| Nie wiem czy tak powinno być, ale u mnie kick-down działa w trybie normalnym i trybie sport, zawsze zrzuca o 2 biegi, ale tylko do prędkości 80 na godz., pomiędzy 80-100 zrzuca o jeden bieg, powyżej 100 kick-down nie działa, auto przyspiesza bez redukcji, nigdy się nad tym dokładniej nie zagłębiałem, ale może po prostu tak powinno być.?
pzdr. |
bardzo ciekawe spostrzezenie, dziekuje koledze za odzew
| itor napisał/a: | ||
bardzo ciekawe spostrzezenie, dziekuje koledze za odzew |
Aha, u mnie działa tak samo na LPG i PB.
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych