Wracają do tematu po pewnych przemyśleniach.
Czy X-Can od Smoka ogarnie klonowanie Security i nowy klucz? W planie jest też zmiana zegarów.
Odpowiedz do tematu
Klonowanie tak, nowy klucz niestety nie. Do tego musiałbyś dokupić Key Marker. Magic Dash Can czy X-CAN radzi sobie z klonowaniem bardzo dobrze, natomiast Key Marker ma problemy z niektórymi transponderami wiem to z autopsji. Kupiłem i leży bezużytecznie w szuflandii.
Tak naprawdę nie wiem do czego zmierzasz. Temat dotyczy dorobienia klucza do B7, a pytasz o możliwości sprzętu którego i tak nie kupisz dla dorobienia tylko jednego klucza.
Warte jest tyle samo co oryginał tyle tylko, że stanowczo tańsze.
Taaa... i dają jeszcze wieczną gwarancję. Kupiłem takie 2 szt i wcale tak pięknie nie jest jak piszą.
Odpowiedz do tematu
| XaVeR napisał/a: |
| Wracają do tematu po pewnych przemyśleniach.
Czy X-Can od Smoka ogarnie klonowanie Security i nowy klucz? W planie jest też zmiana zegarów. |
Klonowanie tak, nowy klucz niestety nie. Do tego musiałbyś dokupić Key Marker. Magic Dash Can czy X-CAN radzi sobie z klonowaniem bardzo dobrze, natomiast Key Marker ma problemy z niektórymi transponderami wiem to z autopsji. Kupiłem i leży bezużytecznie w szuflandii.
Skośni mają FVDI w okolicach 650-1300 USD. Ciekawe co to jest warte.
| XaVeR napisał/a: |
| Skośni mają FVDI w okolicach 650-1300 USD. Ciekawe co to jest warte. |
Tak naprawdę nie wiem do czego zmierzasz. Temat dotyczy dorobienia klucza do B7, a pytasz o możliwości sprzętu którego i tak nie kupisz dla dorobienia tylko jednego klucza.
Warte jest tyle samo co oryginał tyle tylko, że stanowczo tańsze.
Oczywiście - masz rację.
Ale może kiedyś...
Wychodzi w takim razie, że dobrze mieć CarProga i XCana lub Magic Dash'a. Pierwszym powalczyć z kluczami, zakładając, że pętla programująca poradzi sobie, drugi(e) do bakapu i przerzucenia security.
Taniej chyba się nie da... Chyba, że coś przeoczyłem?
Ale może kiedyś...
Wychodzi w takim razie, że dobrze mieć CarProga i XCana lub Magic Dash'a. Pierwszym powalczyć z kluczami, zakładając, że pętla programująca poradzi sobie, drugi(e) do bakapu i przerzucenia security.
Taniej chyba się nie da... Chyba, że coś przeoczyłem?
Pod warunkiem, że trafisz na taki egzemplarz Carproga, gdzie pętla będzie działać.
Chłopaki w PL tuningują ryżowe CP pod kątem działania z A1 pod CAN i pętlą. Trzeba jeszcze podumać.
| XaVeR napisał/a: |
Chłopaki w PL tuningują ryżowe CP pod kątem działania z A1 pod CAN i pętlą. Trzeba jeszcze podumać. |
Taaa... i dają jeszcze wieczną gwarancję. Kupiłem takie 2 szt i wcale tak pięknie nie jest jak piszą.
Tego nie wiem... Ale skoro się sparzyłeś znaczy tak jest... Na Elce dość dokładnie opisano kłopoty i możliwości poprawienia CP. Zresztą na stronie oficjalnego dystrybutora CP na Polskę jest do nabycia takowy zestaw za ok. 50 zł. Oczywiście chodzi o poprawę A1 nie o pętlę.
Kolega pewnie chce otwierac warsztat i dopytuje jakie sprzety beda najlepsze
I tak duzo info uzyskałes od Adiego bez przywitania sie
I tak duzo info uzyskałes od Adiego bez przywitania sie Litości... gdybym miał coś otwierać, kupiłbym Abritesa + parę pomniejszych i nie rozmieniałbym się na drobne na forum. Kolega nie trzęsie kalesonami, żadna konkurencja to dla Łodzi jak i zachodniej Polski. Lubię mieć ugruntowaną wiedzę. A że to przy okazji pasja...
A za podpowiedzi Adiego jestem mu wdzięczny. Potwierdza to, że te 5 lat, to faktycznie jest znaczący postęp jeśli chodzi o immo i zapewne nie tylko na tym poletku.
Tak przy okazji, preparowanie kluczyka pod Dealer Key i Key Learing w wykonaniu Abritesa na pacjencie jakim jest A4 2008 rok. Dobry sprzęt, to faktycznie chwila przyjemniej pracy.
A za podpowiedzi Adiego jestem mu wdzięczny. Potwierdza to, że te 5 lat, to faktycznie jest znaczący postęp jeśli chodzi o immo i zapewne nie tylko na tym poletku.
Tak przy okazji, preparowanie kluczyka pod Dealer Key i Key Learing w wykonaniu Abritesa na pacjencie jakim jest A4 2008 rok. Dobry sprzęt, to faktycznie chwila przyjemniej pracy.
XavI,
Odgrzeję trochę tego kotleta bo z wypowiedzi wynika że planowałeś wymianę zegarów z MONO na KOLOR w A4 B7 czyli zegary RB8. Tak się składa że obecnie zderzyłem się z podobnym wyzwaniem w moim aucie, z opisu widzę że mamy bardzo podobne auta, ten sam kolor oraz silnik BKE tylko Twój jest o rok młodszy. Jeśli już wymieniłeś to prośba o podzielenie się jak Ci poszło, jeśli jeszcze nie zdążyłeś to moja rada aby trochę dłużej poszukać odpowiedniego licznika ponieważ okazuje się że w RB8 były dwa różne immo. Niestety ja akurat trafiłem na inne immo niż mam swoim i teraz walczę
Przy doborze licznika należy porównać jego numer do przedziału VIN do którego będzie pasował na 100% w ETKA.
Odgrzeję trochę tego kotleta bo z wypowiedzi wynika że planowałeś wymianę zegarów z MONO na KOLOR w A4 B7 czyli zegary RB8. Tak się składa że obecnie zderzyłem się z podobnym wyzwaniem w moim aucie, z opisu widzę że mamy bardzo podobne auta, ten sam kolor oraz silnik BKE tylko Twój jest o rok młodszy. Jeśli już wymieniłeś to prośba o podzielenie się jak Ci poszło, jeśli jeszcze nie zdążyłeś to moja rada aby trochę dłużej poszukać odpowiedniego licznika ponieważ okazuje się że w RB8 były dwa różne immo. Niestety ja akurat trafiłem na inne immo niż mam swoim i teraz walczę
Przy doborze licznika należy porównać jego numer do przedziału VIN do którego będzie pasował na 100% w ETKA.
Ok, temat w trakcie... Jeśli masz życzenie wymiany szczegółami naszych aut zapraszam na priv.
Co do ogólnych zasad porozmawiajmy tutaj, publicznie. Jaką dostrzegłeś zależność między VIN a immo? Możesz zapodać jakiś zrzut z Etki z numerami zegarów? Domyślam się, że skoro zegary są powiedzmy RB4 2005 to szukamy RB8 również z okolic 2005 nie wyżej? Jeśli 2006-2008 to RB8 szukamy z tych lat? Fakt, zauważyłem, że w roku 2005 były one jakieś "przełomowe". A może się mylę?
Co do ogólnych zasad porozmawiajmy tutaj, publicznie. Jaką dostrzegłeś zależność między VIN a immo? Możesz zapodać jakiś zrzut z Etki z numerami zegarów? Domyślam się, że skoro zegary są powiedzmy RB4 2005 to szukamy RB8 również z okolic 2005 nie wyżej? Jeśli 2006-2008 to RB8 szukamy z tych lat? Fakt, zauważyłem, że w roku 2005 były one jakieś "przełomowe". A może się mylę?
Ja mam auto z kwietnia 2005 roku czyli początek B7.
Soft mojego licznika jest z lutego 2005 roku i mimo że sygnowany jest RB8 to wygląda na przejściówkę pomiędzy RB4 a RB8. Licznik kolorowy który kupiłem z zamiarem wymiany jest z 2007 roku rzekomo miał pasować do mojego auta (zawierzyłem sprzedawcy który sprawdził w ETKA jednak nie dopatrzył że tam są podane przedziały VIN do odpowiednich numerów licznika).
Po wniknięciu w szczegóły jednak okazało się że nie pasuje i można to wywnioskować w prosty sposób bo są podane przedziały VIN (screen w załączeniu numer który kupiłem zaznaczony). Niestety osobiście zacząłem wnikać w to dopiero jak kupiłem i po pierwszej próbie wymiany nieudanej zresztą a powinienem to zrobić przed zakupem teraz już nieistotne.
Z Adim walczymy z tym w moim wątku, byłem po prostu ciekawy czy Ty już wymieniłeś i jak Ci poszło.
Także moja rada to jak będziesz kupował to sprawdź dokładnie numer licznika vs VIN.

Soft mojego licznika jest z lutego 2005 roku i mimo że sygnowany jest RB8 to wygląda na przejściówkę pomiędzy RB4 a RB8. Licznik kolorowy który kupiłem z zamiarem wymiany jest z 2007 roku rzekomo miał pasować do mojego auta (zawierzyłem sprzedawcy który sprawdził w ETKA jednak nie dopatrzył że tam są podane przedziały VIN do odpowiednich numerów licznika).
Po wniknięciu w szczegóły jednak okazało się że nie pasuje i można to wywnioskować w prosty sposób bo są podane przedziały VIN (screen w załączeniu numer który kupiłem zaznaczony). Niestety osobiście zacząłem wnikać w to dopiero jak kupiłem i po pierwszej próbie wymiany nieudanej zresztą a powinienem to zrobić przed zakupem teraz już nieistotne.
Z Adim walczymy z tym w moim wątku, byłem po prostu ciekawy czy Ty już wymieniłeś i jak Ci poszło.
Także moja rada to jak będziesz kupował to sprawdź dokładnie numer licznika vs VIN.

Podstawą do działań będzie narzędzie i XCAN widzę to minimum do tych manewrów. Cena lekko zaporowa, ale przy zrzutce może mieć to sens.
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych