Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
[100 C4] Czujnik temperatury 4 piny
Re: [100 C4] Czujnik temperatury 4 piny
Napisz jakie kolory masz do podłączenia.
W schematach mam podane kolory niebieski z żółtym paskiem, niebieski z niebieski z zielonym paskiem i brązowy z żółtym paskiem. Jeżeli instalacja była dla starszego typu czujnika 4ro pinowego, to dochodziło jeszcze zasilanie 12V czarny z niebieskim paskiem.
[ Dodano: Sro 29 Gru, 2010 18:32 ]
Fotka przedstawia widok czujnika od strony pinów.
T- brązowy/żółty
R- niebieski/zielony
C-niebieski/żółty
Instalacja jest 4 przewodowa a czujnik 3 pinowy może ktoś wymienił czujnik i nie wiem czym różnią się czujniki 4 i 3 pinowe i czy są zamienne.A możesz mi napisać który kolor do którego pinu w czujniku ma być przypisany i za co odpowiada.Wtedy nawet jak nie dojdę po kolorach to będę mógł przedzwonić przewody i zrobić tak jak ma być.Nie wiem czy opisane piny są na kostce czy na czujniku.
Widzisz takie czasy. Nie zdąży się jeszcze do końca zepsuć, a już wiedzą co jest powodem.
Wracając do czujnika, to starsze miały trochę inną budowę elektroniki. Nowsze nie wymagają już zasilania, a działa tak samo. Który lepszy? Ciężko powiedzieć. Ogólnie starsza elektronika była lepiej wykonana. Nowe czujniki są po prostu nowe i będą działać dłużej niż używany starego typu.
pzdr
Możesz tak jeździć i nic się nie stanie. Sposób który opisałeś jest identyczny z opisem serwisowym przy sprawdzeniu instalacji i wskaźników temperatury. Po podpięciu T wskaźnik musi wychylić się do końca. Po podaniu masy na C po 30s powinna zacząć mrugać kontrolka przegrzania płynu chłodniczego.
pzdr
Jeszcze raz dziękuję za szybkie odpowiedzi.Temperatura na zewnątrz nie sprzyja naprawie ale jak można jeździć z taką usterką to poczekam na odwilż.
Dokładnie. Jak naprawić, to zrobić to już solidnie.
Mam pytanie dotyczące czujnika temperatury 4 pinowego który u mnie jest 3 pinowy(jeden przewód jest "wolny" ).Chodzi mi o kolory przewodów i miejsca w kostce (czujniku) ponieważ kostka rozleciała mi się w ręku i zostały mi cztery gołe przewody.Mam już drugą kostkę ale wydaje mi się że są inne kolory przewodów i chciałem się upewnić i dodatkowo widzieć za co odpowiada dany pin w czujniku.
| wojtas1979 napisał/a: |
| Mam pytanie dotyczące czujnika temperatury 4 pinowego który u mnie jest 3 pinowy(jeden przewód jest "wolny" ).Chodzi mi o kolory przewodów i miejsca w kostce (czujniku) ponieważ kostka rozleciała mi się w ręku i zostały mi cztery gołe przewody.Mam już drugą kostkę ale wydaje mi się że są inne kolory przewodów i chciałem się upewnić i dodatkowo widzieć za co odpowiada dany pin w czujniku. |
Napisz jakie kolory masz do podłączenia.
Nie jestem pewny na 100% bo te przewody są cieniutkie i izolacja stara ale dwa są brązowo-czarne jeden zielono-szary lub zielono-czarny i jeden niebiesko-czarny lub niebiesko-szary.
| wojtas1979 napisał/a: |
| Nie jestem pewny na 100% bo te przewody są cieniutkie i izolacja stara ale dwa są brązowo-czarne jeden zielono-szary lub zielono-czarny i jeden niebiesko-czarny lub niebiesko-szary. |
W schematach mam podane kolory niebieski z żółtym paskiem, niebieski z niebieski z zielonym paskiem i brązowy z żółtym paskiem. Jeżeli instalacja była dla starszego typu czujnika 4ro pinowego, to dochodziło jeszcze zasilanie 12V czarny z niebieskim paskiem.
[ Dodano: Sro 29 Gru, 2010 18:32 ]
Fotka przedstawia widok czujnika od strony pinów.
T- brązowy/żółty
R- niebieski/zielony
C-niebieski/żółty

| Adi202 napisał/a: |
| W schematach mam podane kolory niebieski z żółtym paskiem, niebieski z niebieski z zielonym paskiem i brązowy z żółtym paskiem. Jeżeli instalacja była dla starszego typu czujnika 4ro pinowego, to dochodziło jeszcze zasilanie 12V czarny z niebieskim paskiem. |
Jak wyżej.
He he nie zdążę napisać pytania a już mam odpowiedź.To znaczy że różnica polega na braku zasilania w 3 pinowym czujniku.Czy to znaczy że w 4 pinowym jest jakaś elektronika? który jest lepszy 3 pinowy czy 4?
| wojtas1979 napisał/a: |
| He he nie zdążę napisać pytania a już mam odpowiedź.To znaczy że różnica polega na braku zasilania w 3 pinowym czujniku.Czy to znaczy że w 4 pinowym jest jakaś elektronika? który jest lepszy 3 pinowy czy 4? |
Widzisz takie czasy. Nie zdąży się jeszcze do końca zepsuć, a już wiedzą co jest powodem.
pzdr
Możesz mi jeszcze napisać za co odpowiada R T I C?Pewnie któryś odpowiada za np wskażnik temperatury ale jak będę wiedział to będę mógł przedzwaniać przewody niczego nie uszkadzając np podając masę na pin od wskaźnika temperatury.
Nie ma problemu
T- wysterowanie wskaźnika temperatury
C- wysterowanie czerwonej kontrolki układu chłodzenia
R- klimatyzacja awaryjne rozłączenie kompresora.
+ - zasilanie klema 15
T- wysterowanie wskaźnika temperatury
C- wysterowanie czerwonej kontrolki układu chłodzenia
R- klimatyzacja awaryjne rozłączenie kompresora.
+ - zasilanie klema 15
Ok dzięki czyli ten czujnik nie ma nic wspólnego z pomiarem temperatury wysyłanym do sterownika silnika czyli awaryjnie mogę tak się poruszać.Czy jak podam masę na T i C nic się nie stanie oprócz zapalenia kontrolki i wychylenia się wskaźnika?Bo jak będę to miał obcykane to po znalezieniu zasilania zostanie tylko kompresor i będzie wszystko jasne.
| wojtas1979 napisał/a: |
| Ok dzięki czyli ten czujnik nie ma nic wspólnego z pomiarem temperatury wysyłanym do sterownika silnika czyli awaryjnie mogę tak się poruszać.Czy jak podam masę na T i C nic się nie stanie oprócz zapalenia kontrolki i wychylenia się wskaźnika?Bo jak będę to miał obcykane to po znalezieniu zasilania zostanie tylko kompresor i będzie wszystko jasne. |
Możesz tak jeździć i nic się nie stanie. Sposób który opisałeś jest identyczny z opisem serwisowym przy sprawdzeniu instalacji i wskaźników temperatury. Po podpięciu T wskaźnik musi wychylić się do końca. Po podaniu masy na C po 30s powinna zacząć mrugać kontrolka przegrzania płynu chłodniczego.
pzdr
| Adi202 napisał/a: |
| Możesz tak jeździć i nic się nie stanie. Sposób który opisałeś jest identyczny z opisem serwisowym przy sprawdzeniu instalacji i wskaźników temperatury. Po podpięciu T wskaźnik musi wychylić się do końca. Po podaniu masy na C po 30s powinna zacząć mrugać kontrolka przegrzania płynu chłodniczego. |
| wojtas1979 napisał/a: |
| Temperatura na zewnątrz nie sprzyja naprawie ale jak można jeździć z taką usterką to poczekam na odwilż. |
Dokładnie. Jak naprawić, to zrobić to już solidnie.
Witam! Mógłby ktoś podać oporności do tego czujnika? Grzebałem w necie ale nic nie znalazłem, mam 2 takie czujniki i na każdym z nich wskazówka ani drgnie. Z góry dziękuje
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych