Czujniki, kody i schematy » [100 C4] Czujnik temperatury 4 piny
Odpowiedz do tematu
 [100 C4] Czujnik temperatury 4 piny
Mam pytanie dotyczące czujnika temperatury 4 pinowego który u mnie jest 3 pinowy(jeden przewód jest "wolny" ).Chodzi mi o kolory przewodów i miejsca w kostce (czujniku) ponieważ kostka rozleciała mi się w ręku i zostały mi cztery gołe przewody.Mam już drugą kostkę ale wydaje mi się że są inne kolory przewodów i chciałem się upewnić i dodatkowo widzieć za co odpowiada dany pin w czujniku.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [100 C4] Czujnik temperatury 4 piny
wojtas1979 napisał/a:
Mam pytanie dotyczące czujnika temperatury 4 pinowego który u mnie jest 3 pinowy(jeden przewód jest "wolny" ).Chodzi mi o kolory przewodów i miejsca w kostce (czujniku) ponieważ kostka rozleciała mi się w ręku i zostały mi cztery gołe przewody.Mam już drugą kostkę ale wydaje mi się że są inne kolory przewodów i chciałem się upewnić i dodatkowo widzieć za co odpowiada dany pin w czujniku.

Napisz jakie kolory masz do podłączenia.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie jestem pewny na 100% bo te przewody są cieniutkie i izolacja stara ale dwa są brązowo-czarne jeden zielono-szary lub zielono-czarny i jeden niebiesko-czarny lub niebiesko-szary.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wojtas1979 napisał/a:
Nie jestem pewny na 100% bo te przewody są cieniutkie i izolacja stara ale dwa są brązowo-czarne jeden zielono-szary lub zielono-czarny i jeden niebiesko-czarny lub niebiesko-szary.

W schematach mam podane kolory niebieski z żółtym paskiem, niebieski z niebieski z zielonym paskiem i brązowy z żółtym paskiem. Jeżeli instalacja była dla starszego typu czujnika 4ro pinowego, to dochodziło jeszcze zasilanie 12V czarny z niebieskim paskiem.

[ Dodano: Sro 29 Gru, 2010 18:32 ]
Fotka przedstawia widok czujnika od strony pinów.
T- brązowy/żółty
R- niebieski/zielony
C-niebieski/żółty


Wystawiono 1 piw(a):
Jarek605
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
W schematach mam podane kolory niebieski z żółtym paskiem, niebieski z niebieski z zielonym paskiem i brązowy z żółtym paskiem. Jeżeli instalacja była dla starszego typu czujnika 4ro pinowego, to dochodziło jeszcze zasilanie 12V czarny z niebieskim paskiem.
Instalacja jest 4 przewodowa a czujnik 3 pinowy może ktoś wymienił czujnik i nie wiem czym różnią się czujniki 4 i 3 pinowe i czy są zamienne.A możesz mi napisać który kolor do którego pinu w czujniku ma być przypisany i za co odpowiada.Wtedy nawet jak nie dojdę po kolorach to będę mógł przedzwonić przewody i zrobić tak jak ma być.Nie wiem czy opisane piny są na kostce czy na czujniku.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak wyżej. :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
He he nie zdążę napisać pytania a już mam odpowiedź.To znaczy że różnica polega na braku zasilania w 3 pinowym czujniku.Czy to znaczy że w 4 pinowym jest jakaś elektronika? który jest lepszy 3 pinowy czy 4?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wojtas1979 napisał/a:
He he nie zdążę napisać pytania a już mam odpowiedź.To znaczy że różnica polega na braku zasilania w 3 pinowym czujniku.Czy to znaczy że w 4 pinowym jest jakaś elektronika? który jest lepszy 3 pinowy czy 4?

Widzisz takie czasy. Nie zdąży się jeszcze do końca zepsuć, a już wiedzą co jest powodem. :-P Wracając do czujnika, to starsze miały trochę inną budowę elektroniki. Nowsze nie wymagają już zasilania, a działa tak samo. Który lepszy? Ciężko powiedzieć. Ogólnie starsza elektronika była lepiej wykonana. Nowe czujniki są po prostu nowe i będą działać dłużej niż używany starego typu.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Możesz mi jeszcze napisać za co odpowiada R T I C?Pewnie któryś odpowiada za np wskażnik temperatury ale jak będę wiedział to będę mógł przedzwaniać przewody niczego nie uszkadzając np podając masę na pin od wskaźnika temperatury.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie ma problemu
T- wysterowanie wskaźnika temperatury
C- wysterowanie czerwonej kontrolki układu chłodzenia
R- klimatyzacja awaryjne rozłączenie kompresora.
+ - zasilanie klema 15

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok dzięki czyli ten czujnik nie ma nic wspólnego z pomiarem temperatury wysyłanym do sterownika silnika czyli awaryjnie mogę tak się poruszać.Czy jak podam masę na T i C nic się nie stanie oprócz zapalenia kontrolki i wychylenia się wskaźnika?Bo jak będę to miał obcykane to po znalezieniu zasilania zostanie tylko kompresor i będzie wszystko jasne.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wojtas1979 napisał/a:
Ok dzięki czyli ten czujnik nie ma nic wspólnego z pomiarem temperatury wysyłanym do sterownika silnika czyli awaryjnie mogę tak się poruszać.Czy jak podam masę na T i C nic się nie stanie oprócz zapalenia kontrolki i wychylenia się wskaźnika?Bo jak będę to miał obcykane to po znalezieniu zasilania zostanie tylko kompresor i będzie wszystko jasne.

Możesz tak jeździć i nic się nie stanie. Sposób który opisałeś jest identyczny z opisem serwisowym przy sprawdzeniu instalacji i wskaźników temperatury. Po podpięciu T wskaźnik musi wychylić się do końca. Po podaniu masy na C po 30s powinna zacząć mrugać kontrolka przegrzania płynu chłodniczego.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Możesz tak jeździć i nic się nie stanie. Sposób który opisałeś jest identyczny z opisem serwisowym przy sprawdzeniu instalacji i wskaźników temperatury. Po podpięciu T wskaźnik musi wychylić się do końca. Po podaniu masy na C po 30s powinna zacząć mrugać kontrolka przegrzania płynu chłodniczego.
Jeszcze raz dziękuję za szybkie odpowiedzi.Temperatura na zewnątrz nie sprzyja naprawie ale jak można jeździć z taką usterką to poczekam na odwilż. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wojtas1979 napisał/a:
Temperatura na zewnątrz nie sprzyja naprawie ale jak można jeździć z taką usterką to poczekam na odwilż. ;-)

Dokładnie. Jak naprawić, to zrobić to już solidnie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam! Mógłby ktoś podać oporności do tego czujnika? Grzebałem w necie ale nic nie znalazłem, mam 2 takie czujniki i na każdym z nich wskazówka ani drgnie. Z góry dziękuje ;)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Czujniki, kody i schematy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa