 |
|
[A4 2002r] Czujnik temperatuy zewnetrznej |
| Autor |
Wiadomość |
bishop
bishop

Model: A4,
Silnik: 1.9 AVB
Zasilanie: Olej napedowy
Nadwozie: Sedan
Wiek: 47 Dołączył: 16 Maj 2010 Wszystkie posty: 28
     
Skąd: podkarpacie
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 01 Lis, 2012 11:29 Re: Czujnik temperatuy zewnetrznej
|
|
|
| bishop napisał/a: | Witam
borykam sie ciekawym zajsciem,a mianowicie.
termometr domowy,okienny rano pokazal 0,a w aucie pokazal na wyswietlaczu -10 ,
jest przeklamanie ewidetne,coz z tym zrobic?????
domyslam sie ze czujnik jest walniety(miesci sie przed chlodnica)aczkolwiek jakis blad w komputerze tkwi,
Prosze o porade |
Jeżeli okno domowe masz zamontowane na wysokości 2cm od podłoża, to faktycznie coś nie tak z czujnikiem w aucie.
Tak na serio samochód mierzy temperaturę przy asfalcie, a okienny temperaturę otoczenia. Czym niżej temperatura jest niższa. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
bishop
bishop

Model: A4,
Silnik: 1.9 AVB
Zasilanie: Olej napedowy
Nadwozie: Sedan
Wiek: 47 Dołączył: 16 Maj 2010 Wszystkie posty: 28
     
Skąd: podkarpacie
|
Wysłany: Nie 25 Lis, 2012 19:24
|
|
|
Witam.
bylem u elektryka,podlaczyl sie komputerem,wyskoczyl blad 00779,nastepnie sprawdzilem miernikiem wiazke co idzie od czujnika temperatury zewnetrznej do zlacza co znajduje sie obok zbiorniczka od wspomagania kierowniczego,wiec tam na tym odcinku przerwy nie ma,jest przejscie.Dalsza czesc wiazki idzie od tego zlacza wenetrzna strona blotnika i wchodzi do srodka auta.I tu duzy plik kabli,brak miejsca,wyszukamnia po kolorze przewodu mozliwosci sprawdzenia czy jest on dobry. Wg.kodu 00779 jest jakies gdzies zawrcie + - tylko gdzie?????
mimo to jak odlacze czujnik od kostki jade kilka km przeklamanie nadal jest na wyswietlaczu,z kad czerpie wartosci temperatury skoro jest odpiety czujnik???czy przewod mozna sprawdzic w inny sposob?
prosze o porade |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 25 Lis, 2012 20:49
|
|
|
| bishop napisał/a: | Witam.
bylem u elektryka,podlaczyl sie komputerem,wyskoczyl blad 00779,nastepnie sprawdzilem miernikiem wiazke co idzie od czujnika temperatury zewnetrznej do zlacza co znajduje sie obok zbiorniczka od wspomagania kierowniczego,wiec tam na tym odcinku przerwy nie ma,jest przejscie.Dalsza czesc wiazki idzie od tego zlacza wenetrzna strona blotnika i wchodzi do srodka auta.I tu duzy plik kabli,brak miejsca,wyszukamnia po kolorze przewodu mozliwosci sprawdzenia czy jest on dobry. Wg.kodu 00779 jest jakies gdzies zawrcie + - tylko gdzie?????
mimo to jak odlacze czujnik od kostki jade kilka km przeklamanie nadal jest na wyswietlaczu,z kad czerpie wartosci temperatury skoro jest odpiety czujnik???czy przewod mozna sprawdzic w inny sposob?
prosze o porade | uważam,że czujnik jest uszkodzony |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
bishop
bishop

Model: A4,
Silnik: 1.9 AVB
Zasilanie: Olej napedowy
Nadwozie: Sedan
Wiek: 47 Dołączył: 16 Maj 2010 Wszystkie posty: 28
     
Skąd: podkarpacie
|
Wysłany: Nie 25 Lis, 2012 21:41
|
|
|
Ok.dzieki za podpowiedz,
a czy mozna sprawdzic przewod jakie wartosc powinien czytac miernik?skoro podpiety jest czujnik to cos on *czyta widzi*,lub ten czujnik jaki powinien miec opor w omach? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 28 Lis, 2012 00:16
|
|
|
Nie pamiętam dokładnych wartości, ale temperatura około 20st powinna mieścić się w granicy 1KOhm. Odepnij czujnik i zmierz na wtyczce napięcie. Jeżeli masz zwarcie do plusa, to układ jest otwarty i napięcia na wtyczce nie nie będzie. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
bishop
bishop

Model: A4,
Silnik: 1.9 AVB
Zasilanie: Olej napedowy
Nadwozie: Sedan
Wiek: 47 Dołączył: 16 Maj 2010 Wszystkie posty: 28
     
Skąd: podkarpacie
|
Wysłany: Sro 28 Lis, 2012 20:22
|
|
|
Dzieki za nocna lekcje
od wtyczki ida dwa przewody,czy te przewody biegna bezposrednio do klimatronik czy ida na zegar,licznik?a czy moze posiadasz schemat elektroniki ??
w jakis sposob musze wybadac to zwarcie,kwestia gdzie szukac konca przewodu do jakiej wtyczki sa wpiete????????
Z gory duze dzieki. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 30 Lis, 2012 18:11
|
|
|
Jeden koniec połaczony jest z czujnikiem, drugi zaś z klimatronikiem. Drugi przewód czujnika to masa. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Czujniki, kody i schematy |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |