Pozostałe tematy » [A2 1.4 AUA] Zapalająca sie kontrolka check engine
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [A2 1.4 AUA] Zapalająca sie kontrolka check engine
Witam
Mam problem ze znalezieniem przyczyny falowania obrotów czego wynikiem jest wyświetlanie się kontrolki check engine i błąd 16555 system zbyt ubogi sekcja1.
Wyczyściłem i adaptowałem przepustnice , wymieniłem świece i akumulator gdyż na oryginalnym 13 letnim ciągle paliła się kontrolka EPC i różne błędy wywalało.
Zastanawia mnie tez to jakie obroty na jałowym powinien mieć ten silnik bo u mnie na rozgrzanym wahają się 650-700 obr. I czasem występuje takie zawahanie że silnik prawie z gaśnie i wtedy zapala się kontrolka , po czym silnik znów pracuje w miarę równo przez kilka minut i tak w koło. Druga rzecz jest jak sie doda gazu i silnik schodzi z obrotów to zejdzie na ok 700obr i zarywa prawie do zgaśnięcia po czym wyrównuje i pracuje jw.
Jedyne co mi jeszcze pozostało to wymiana sondy co zrobię niebawem.
Za wszelkie sugestie będę bardzo zobowiązany.

POzdro Maniek887

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [A2 1.4 AUA] Zapalająca sie kontrolka check engine
Maniek887 napisał/a:
Witam
Mam problem ze znalezieniem przyczyny falowania obrotów czego wynikiem jest wyświetlanie się kontrolki check engine i błąd 16555 system zbyt ubogi sekcja1.
Wyczyściłem i adaptowałem przepustnice , wymieniłem świece i akumulator gdyż na oryginalnym 13 letnim ciągle paliła się kontrolka EPC i różne błędy wywalało.
Zastanawia mnie tez to jakie obroty na jałowym powinien mieć ten silnik bo u mnie na rozgrzanym wahają się 650-700 obr. I czasem występuje takie zawahanie że silnik prawie z gaśnie i wtedy zapala się kontrolka , po czym silnik znów pracuje w miarę równo przez kilka minut i tak w koło. Druga rzecz jest jak sie doda gazu i silnik schodzi z obrotów to zejdzie na ok 700obr i zarywa prawie do zgaśnięcia po czym wyrównuje i pracuje jw.
Jedyne co mi jeszcze pozostało to wymiana sondy co zrobię niebawem.
Za wszelkie sugestie będę bardzo zobowiązany.

POzdro Maniek887
błąd 16555 może być spowodowany poprzez nieszczelność w dolocie lub przepływomierz, co także bedzie oddziaływac na obroty biegu jalowego. Zacznij od sprawdzei tych 2 rzeczy, jesli tam będzie ok, to pasowalo by przeglądnąć wydech i ciśienie paliwa. pozdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
w tym silniku nie ma przepływomierza dolot tez jest ok , muszę jeszcze w pierwszej kolejności wymienić filtr paliwa bo go jeszcze nie wymieniałem odkąd posiadam to auto (po prostu jakimś sposobem o nim zapomniałem).
W tym układzie jak sie zorientowałem większość informacji odnośnie składu mieszanki pochodzi z sondy niestety, a ona kosztuje co najmniej 300PLN a to nie mało.

Poszukuje informacji czym różni sie sonda 5 przewodowa z niebieskim i żółtym przewodem od takiej z czerwonym i żółtym i czy można by je stosować zamiennie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Błąd 16555 może być spowodowany nieszczelnością układu ssącego - w tym przypadku plastikowy kolektor ssący lub bardziej prawdopodobne za niskie ciśnienie paliwa - zafajdany filtr paliwa, pompa paliwa, regulator ciśnienia paliwa lub uszkodzone wtryskiwacze.
Wymień filtr paliwa sądzę, że pomoże.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak zrobię bo to najtańsze rozwiązanie ale obawiam sie że sonda też może się kończyć bo ma ok 300kkm na kulane a żywotność sondy wynosi do 250kkm , ale miejmy nadzieje że filtr pomoże .
Dzięki za zainteresowanie
Pozdro Maniek887

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wystarczy zrobić podgląd w wartościach mierzonych. Będziesz wiedzieć czy sondy pracują. W AUA są 2, przed i za katem.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak wiem że są dwie muszę odpalić drugiego kompa z vag 3.11 bo na polskim vagu to nic nie widać .
Ile obr powinien mieć na jałowym ten silnik bo te 650-700 to trochę mało.
Mam jeszcze jedno pytanko przy okazji bo cieknie mi olej do świec i nie wiem czy w tym silniku pokrywa trzyma wałki czy nie bo nie udało mi sie znaleźć jednoznacznej informacji a nie chciał bym sobie zbędnej roboty narobić.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Maniek887 napisał/a:
Tak wiem że są dwie muszę odpalić drugiego kompa z vag 3.11 bo na polskim vagu to nic nie widać .
Ile obr powinien mieć na jałowym ten silnik bo te 650-700 to trochę mało.
Mam jeszcze jedno pytanko przy okazji bo cieknie mi olej do świec i nie wiem czy w tym silniku pokrywa trzyma wałki czy nie bo nie udało mi sie znaleźć jednoznacznej informacji a nie chciał bym sobie zbędnej roboty narobić.

Pokrywę głowicy demontuje się razem z wałkami rozrządu. Obroty jałowe powinieneś mieć w granicy 850/min. Tak więc masz ich trochę mało.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Idąc za waszymi sugestiami trochę sceptycznie nastawiony wymieniłem filtr paliwa i muszę przyznać że trafiona diagnoza bo wyżej wymienione objawy ustąpiły . Mało tego ustąpiły dolegliwości których nie łączyłem z tymi o które pytałem a mianowicie dławienie sie przy ruszaniu i bardzo słaba reakcja na gaz w zakresie obr do 3000rpm. Silnik co prawda ma niskie obr na jałowym bo 700rpm ale nie falują i pracuje płynnie i idealnie równo. Mam też wrażenie że szybciej sie rozgrzewa bo dotychczas słabiej łapał temperaturę niż mój stary 1z.

Mam jeszcze tylko pytanie czy jest możliwość przy pomocy vaga 3.11 regulacji obrotów tak jak ma to miejsce np w przypadku TDI ??

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 216.73.216.241 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa