cześć,
czy ktoś wie, czy pompę wspomagania w silniku BAT z a6 c6 4.2, można zdemontować bez wyjmowania silnika lub skrzyni??
numer pompy - 4F0145155B
Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
(a6 c6 BAT) demontaż pompy wspomagania+sprawdzenie rozrządu
hehehehe
mam ubaw sam z siebie
poprawiłem
wyciągam silnik BAT w 4F0,,,booo wyje pompa wspomagania i też dlatego by wyeliminować wyciek z pokrywy rozrządu i posprawdzać napinacze. Nie sądziłem że będzie aż tak ciężko szło (jeszcze się nie poddałem)
ale już myślę co by tu zrobić gdy przegram tą nierówną walkę.
nawet tak nie mysl! nie ma opcji,ze przegrasz!
Do tego modelu mam pełny opis napraw.
Ostatnio zmieniony przez jimv8 Pon 27 Paź, 2014 10:52, w całości zmieniany 3 razy
Aby zdemontować pompę wspomagania, trzeba ją zdemontować.
Napisz dokładnie o co kaman.
Napisz dokładnie o co kaman.
| Adi202 napisał/a: |
| Aby zdemontować pompę wspomagania, trzeba ją zdemontować. Napisz dokładnie o co kaman. |
hehehehe
mam ubaw sam z siebie
poprawiłem wyciągam silnik BAT w 4F0,,,booo wyje pompa wspomagania i też dlatego by wyeliminować wyciek z pokrywy rozrządu i posprawdzać napinacze. Nie sądziłem że będzie aż tak ciężko szło (jeszcze się nie poddałem)
ale już myślę co by tu zrobić gdy przegram tą nierówną walkę.| jimv8 napisał/a: |
| ale już myślę co by tu zrobić gdy przegram tą nierówną walkę. |
To zeby wymienic pompe wspomagania trzeba rwac motor to niezłe jajca
Silnika nie trzeba demontować. Zdemontować musisz tylko półośkę.
półoś lewą napędową? dla dojścia? bo bardziej mi przeszkadza sprężarka klimy, która również jest napędzana od strony skrzyni rozrządu. Jeżeli mi się uda rozłączyć wydech to reszta powinna iść gładko.
Na ta chwile największą zmora okazuje się oddzielenie wydechu, brak dojścia, odpowiednich kluczy. Jednak kanał by mi się przydał
Masz Adi może instrukcję serwisową na temat wyjmowania silnika? może coś by to podpowiedziało.
Na ta chwile największą zmora okazuje się oddzielenie wydechu, brak dojścia, odpowiednich kluczy. Jednak kanał by mi się przydał
Masz Adi może instrukcję serwisową na temat wyjmowania silnika? może coś by to podpowiedziało.
| jimv8 napisał/a: |
| półoś lewą napędową? dla dojścia? bo bardziej mi przeszkadza sprężarka klimy, która również jest napędzana od strony skrzyni rozrządu. Jeżeli mi się uda rozłączyć wydech to reszta powinna iść gładko.
Na ta chwile największą zmora okazuje się oddzielenie wydechu, brak dojścia, odpowiednich kluczy. Jednak kanał by mi się przydał
Masz Adi może instrukcję serwisową na temat wyjmowania silnika? może coś by to podpowiedziało. |
Do tego modelu mam pełny opis napraw.
W końcu uporałem się z wyjęciem silnika.
Silnik, jak na takie cudo, jest w opłakanym stanie. Porobię zdjęcia to wkleję. Sporo wycieków oleju, prawie z każdej strony.
Po demontażu pompy wspomagania i sprężarki klimatyzacji (idzie do regeneracji) biorę się za rozrząd.
Proszę o poradę, jak dokładnie sprawdzić napinacze i łańcuszki.
edit
nie a co sprawdzać ,,,, trzeba wymienić
gdyby ktoś się orientował gdzie zregenerują na 100% taką pompę, to proszę o info
4F0145155B

Silnik, jak na takie cudo, jest w opłakanym stanie. Porobię zdjęcia to wkleję. Sporo wycieków oleju, prawie z każdej strony.
Po demontażu pompy wspomagania i sprężarki klimatyzacji (idzie do regeneracji) biorę się za rozrząd.
Proszę o poradę, jak dokładnie sprawdzić napinacze i łańcuszki.
edit
nie a co sprawdzać ,,,, trzeba wymienić
gdyby ktoś się orientował gdzie zregenerują na 100% taką pompę, to proszę o info
4F0145155B

Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
