Pozostałe tematy » [A4 96] centralny zamek
Odpowiedz do tematu
 [A4 96] centralny zamek
Witam mam problem z zamkiem centralnym mianowicie od strony kierowcy otwiera wszystkie zamki lecz przy próbie zamknięcia zamykają się tylko te drzwi a od strony pasażera działa poprawnie proszę o pomoc z góry dziękuję :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czy sprawdzałeś wężyki ciśnieniowe pompki?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
no właśnie nie ale czasami się zamyka ale po czasie właśnie dzisiaj zauważyłem

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zapraszam tu...
http://www.audi-tech-team.eu/powitanie-vf3.htm
myśle, że pompka już nie domaga...
albo jakaś nieszczelność.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Podepnę się pod temat,
Mam A3 z 2001r. , ostatnio przestał mi działać centralny zamek .
Jechałem do rodzinki,po dojechaniu wysiedliśmy z auta i już centralny nie działał.
Nie wiem czy to ma coś wspólnego ale nagle wszystkie kontrolki na panelu z radiem zaczęły się świecić i radio też .Radio się świeciło ale nie pokazywało stacji radiowych tylko wyświetlacz się świecił bez napisów . Nie mogłem tego wyłączyć ,dopiero ściągnięcie klemy pomogło .
Nie działa również światło ,które się świeci jak się drzwi otwiera .
W czym może tkwić problem ?
Komputer podpiąłem i wyskakuje jakiś błąd modułu .
Podpowiedzcie jak sprawdzić w czym tkwi problem ?
Nie jestem mechanikiem,ale zanim oddam auto ,to chcę spróbować swoich sił w naprawie .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdź na początek bezpieczniki.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bezpieczniki sprawdziłem i są ok .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli bezpieczniki sa sprawne a oświetlenie tez nie działa, to sądzę, że uszkodzona będzie pompka np zalanie (elektrokorozja) W innym przypadku mógł skończyć się sam kompresor, ale nie w przypadku braku oświetlenia. Sądząc po roczniku powinieneś mieć pompkę z odbiornikiem fal radiowych. Jeżeli nic się nie dzieje po zamknięciu z pilota czy też z zamka w drzwiach zostaje tylko rozebranie pompki do oględzin.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Gdzie się znajduje pompka ?
Czy to jest w bagażniku , w schowku po prawej stronie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dokładnie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Można wyciągnąć z auta pompkę i jeździć autem,a pompkę sobie w domu na spokojnie przeglądać ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Można.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kurcze nie widzę pompki z prawej strony w bagażniku.
Jest czarna skrzynka podłączona dwoma wtyczkami,a w środku jest płytka z elektroniką .

Już znalazłem,zrobiłem się w balona bo jest po lewej stronie a tutaj nie zaglądałem.Muszę tylko wyciągnąć.

Rozebrałem pompkę i nic nie widzę uszkodzonego w środku.Wirnik jest cały , nie widać uszkodzeń. Poradźcie co robić ,bo kupować nową w ciemno to za duży wydatek .
Jest sposób ,żeby sprawdzić czy jest sprawna ?
Może kabel ,który wisi z przodu pod przednią lampą ma coś wspólnego z tym ,że nie działa mi centralny zamek .Miałem stłuczkę i przedni zderzak jest pęknięty a na dole pod lampą wisi kabel z wtyczką ( dwa przewody są w kablu ) . Narazie nie robiłem tego bo czekałem na rzeczoznawcę,ale centralny kilka dni po stłuczce siadł.Nie wiem od czego jest to kabel,może do spryskiwaczy reflektorów.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdź czy pompka ma zasilanie - gruby brązowy i czerwony z zielonym lub niebieskim paskiem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Sprawdź czy pompka ma zasilanie - gruby brązowy i czerwony z zielonym lub niebieskim paskiem.

Zasilanie jest na tych przewodach.

Dzisiaj zauważyłem ,że szyby też nie działają.
Można pominąć przy wymianie pompy ostatnią literę ?
Moja ma numer 8D0862257B a znalazłem na Allegro z ostatnią literą E (8D0862257E ).

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa