Witam,
Czy ktoś posiadaczy FSI czyścił już może silnik z nagaru np na takim urządzeniu: http://www.liqui-moly.de/...ocument&land=DE
Kupiłem samochód, przebieg 110 tyś. akurat będę zmieniał olej i nie wiem czy go czyścić w ten sposób, czytałem że fsi 1.6 mają tendencję bo odkładania nagaru ?
Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
Czyszczenie FSI
Re: Czyszczenie FSI
jak nic sie nie dzieje nie ruszaj
Re: Czyszczenie FSI
Sugeruję skorzystać z tej maszyny. Ja czyściłem eSe i daje to efekt.
Castrol powoduje odkładanie się nagaru w silniku i to jest jego jedyna wada. Mimo to grupa VAG zaleca taką właśnie markę i takie się leje. Flush sobie z tym poradzi. jeżeli nie masz większego przebiegu niż 300tkm, to możesz tez zalać full syntetic.
pzdr
| grom546 napisał/a: |
| Witam,
Czy ktoś posiadaczy FSI czyścił już może silnik z nagaru np na takim urządzeniu: http://www.liqui-moly.de/...ocument&land=DE Kupiłem samochód, przebieg 110 tyś. akurat będę zmieniał olej i nie wiem czy go czyścić w ten sposób, czytałem że fsi 1.6 mają tendencję bo odkładania nagaru ? |
jak nic sie nie dzieje nie ruszaj
Ale podobno może być za późno jak się okaże że nagar doprowadził do zniszczenia zaworów ?
| grom546 napisał/a: |
| Witam,
Czy ktoś posiadaczy FSI czyścił już może silnik z nagaru np na takim urządzeniu: http://www.liqui-moly.de/...ocument&land=DE Kupiłem samochód, przebieg 110 tyś. akurat będę zmieniał olej i nie wiem czy go czyścić w ten sposób, czytałem że fsi 1.6 mają tendencję bo odkładania nagaru ? |
Sugeruję skorzystać z tej maszyny. Ja czyściłem eSe i daje to efekt.
Powiedzcie mi jeszcze proszę czy silniki FSI są głośne i to jest normalne ? Bo mi to trochę diesla przypomina
?
?Punk widzenia zależy od punktu siedzenia. Zależy jak głośno pracuje. na pewno nie powinien przypominać Diesla.
Porównywałem z dieslem nie przypomina
chociaż cichy nie jest. Dzwoniłem z pytaniem do ASO to na początku bardzo głośne chodzenia spowodowane samoregulacją zaworów jest normalne jeżeli nie trwa więcej niż 1-2 s a u mnie nie trwa. Cykanie jest też normalne. Chyba wszystko ok
pozdrawiam
W sobotę mam zamiar wypłukać silnik LM flush engine i zalać motula zobaczymy czy będzie ciszej. Na razie przechodzę z Castrola 15w40 (wiem że Castrol to kiepski olej ale pocieszam się że ten był robiony z Niemczech
) półsyntetyk na motul 10w40 a po roku jak zobaczę czy bierze coś oleju itp. To może zmienię na 5w40
chociaż cichy nie jest. Dzwoniłem z pytaniem do ASO to na początku bardzo głośne chodzenia spowodowane samoregulacją zaworów jest normalne jeżeli nie trwa więcej niż 1-2 s a u mnie nie trwa. Cykanie jest też normalne. Chyba wszystko ok
pozdrawiam
W sobotę mam zamiar wypłukać silnik LM flush engine i zalać motula zobaczymy czy będzie ciszej. Na razie przechodzę z Castrola 15w40 (wiem że Castrol to kiepski olej ale pocieszam się że ten był robiony z Niemczech
) półsyntetyk na motul 10w40 a po roku jak zobaczę czy bierze coś oleju itp. To może zmienię na 5w40| grom546 napisał/a: |
wiem że Castrol to kiepski olej ale pocieszam się że ten był robiony z Niemczech ) półsyntetyk na motul 10w40 a po roku jak zobaczę czy bierze coś oleju itp. To może zmienię na 5w40 |
Castrol powoduje odkładanie się nagaru w silniku i to jest jego jedyna wada. Mimo to grupa VAG zaleca taką właśnie markę i takie się leje. Flush sobie z tym poradzi. jeżeli nie masz większego przebiegu niż 300tkm, to możesz tez zalać full syntetic.
pzdr
Ja czyściłem w :
http://graftechservice.pl/info-tech
https://www.facebook.com/...226853260858669
Polecam.
http://graftechservice.pl/info-tech
https://www.facebook.com/...226853260858669
Polecam.
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych