Elektryka i elektronika » [A6 c4 2,6-2,8] swap silnika 2,8 zamiast 2,6
Odpowiedz do tematu
 [A6 c4 2,6-2,8] swap silnika 2,8 zamiast 2,6
cześć Wam :)
kupiłem już trzecią A6 c4 z silnikiem 2,6 ABC
Jest tu padnięty silnik (pęknięty wałek rozrządu)
mam dawcę ale posiada on silnik 2,8 AAH

oprócz pojemności, 2,8 ma inny kolektor i posiada przepływomierz. Prawdopodobnie trzeba będzie również wymienić wiązkę silnikową ale może jest to zbędne? być może wystarczy mała dokładka wiązki niż wyrywanie tej starej.
i otóż pytanie - posiada ktoś schemat el. silnika do tych pojazdów i/lub rozpiskę pinów sterownika silnika?

mam schematy we dwóch wersjach ale tylko silnika 2,8 AAH.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Posiada.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Posiada.


a istnieje coś czego nie masz, dotyczące schematów ? :D

dzięki, biorę się za przestudiowanie tych kresek i numerków :P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Posiada.


a istnieje coś czego nie masz, dotyczące schematów ? :D

Schematów Audi Cabrio B4 jeszcze nie mam. :-/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dużo się różni od zwykłej 80tki?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
dużo się różni od zwykłej 80tki?

Taki sam, ale Sedan nie posiada elektrycznie składanego dachu. :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To jest właśnie ten schemat.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
To jest właśnie ten schemat.


:) brakuje czegoś ? więcej nie mam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ten schemat chyba nie jest cały.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Ten schemat chyba nie jest cały.


więcej ni mom :(

dziękuję za schematy:) walkę z przekładką czas zacząć :D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Hej!
Ja już jestem po wymianie z ABC na AAH. Wymieniałem całą wiązkę, ale też wcześniej myślałem nad dołożeniem instalacji pod przepływomierz, zmiana pinologii przy sterowniku i osprzęcie (krokowy i elektrozawór do skracania dolotu).

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rtoip_2004 napisał/a:
Hej!
Ja już jestem po wymianie z ABC na AAH. Wymieniałem całą wiązkę, ale też wcześniej myślałem nad dołożeniem instalacji pod przepływomierz, zmiana pinologii przy sterowniku i osprzęcie (krokowy i elektrozawór do skracania dolotu).



robiłes to sam? a tak po fakcie, drugi raz robiąc to ponownie wywalił byś wiązkę czy zamienił piny?i dółożył to co potrzeba ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wszystko robiłem sam oprócz obróbek mechanicznych części silnka. W sumie ja miałem wiązkę z AAH więc ją dobrze posprawdzałem polutowałem i zmieniłem całą wiązkę (ciężko było bo maglownica trochę przeszkadza). Jak bym nie miał pewnie dokładałbym przewody i wykorzystywał istniejące (np w 2.6 do krokowego idzie aż 4 przewody). Ale proponowałbym Ci poszukać oryginalnej (odpowiednie kolory przewodów, grubość -przekrój), później łatwiej ewentualnie Tobie, bądź komuś innemu będzie naprawiać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rtoip_2004 napisał/a:
Wszystko robiłem sam oprócz obróbek mechanicznych części silnka. W sumie ja miałem wiązkę z AAH więc ją dobrze posprawdzałem polutowałem i zmieniłem całą wiązkę (ciężko było bo maglownica trochę przeszkadza). Jak bym nie miał pewnie dokładałbym przewody i wykorzystywał istniejące (np w 2.6 do krokowego idzie aż 4 przewody). Ale proponowałbym Ci poszukać oryginalnej (odpowiednie kolory przewodów, grubość -przekrój), później łatwiej ewentualnie Tobie, bądź komuś innemu będzie naprawiać.



wiem o co chodzi, mam silnik i wiązkę więc teraz tylko kwestia 'co łatwiej' :)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa