Witam,

Pojawił się w moim Audi kłopot polegający na tym, że zacina się lewarek zmiany przełożeń w pozycji P.

Oczywiście auto stoi, silnik włączony - naciskam hamulec i nie ma możliwości przesunięcia lewarka na R i dalej. Dopiero za którymś razem po naciśnięciu hamulca słychać zwolnienie się blokady i można przesuwać lewarek.

Dodam, że problem występuje tylko na ciepłym silniku (po przejechaniu kilkudziesięciu km) oraz, że wystąpienie problemu poprzedza zazwyczaj wyświetlanie się kontrolki świec żarowych na desce rozdzielczej (rozumiem, że to sygnalizacja błędu, do VAG będę się mógł podłączyć dopiero po weekendzie).

Pytanie brzmi - czy ktoś już kiedyś miał podobny objaw i gdzie szukać przyczyny?