Elektryka i elektronika » A6 C5 niedziałająca nagrzewnica dodatkowa
Odpowiedz do tematu
 A6 C5 niedziałająca nagrzewnica dodatkowa
Witam serdecznie.

Pacjent to Audi A6 C5 2001r (polift) Silnik 2,5 tdi V6 AYM.
Nie działa nagrzewnica elektryczna pomimo spełnienia wszystkich warunków.
Przekaźniki J359 i J360 sprawne , podczas testów wykonawczych klapią, nagrzewnica sprawna.
W blokach pomiarowych klimatronika 016 pokazuje ON:



W bloku pomiarowym silnika 016 wygląda że pomimo spełnienia warunków dalej jest 00:



Tabelka warunków:





Oraz kodowania sterowników:

Silnik:



Klimatronik:





Jakieś sugestie? gdzie szukać, komunikacja pomiędzy silnikiem a klimatronikiem ??

Dziwne to trochę, klimatronik wystawia sygnał włączenia, silnik warunki spełnia ale nie załącza..

Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: A6 C5 niedziałająca nagrzewnica dodatkowa
Multis napisał/a:

klimatronik wystawia sygnał włączenia, silnik warunki spełnia ale nie załącza..

Przekaźnikami steruje sterownik silnika i od tego bym zaczynał.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W testach wykonawczych steruje, natomiast w normalnej pracy nie uruchamia, nawet potwierdzenia brak w bloku 16 , pokazane 00 czyli low i high nie włączone.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdzałeś czy są ewentualne błędy w pozostałych sterownikach?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tylko błąd czujnika świeżego powietrza w klimatroniku. Ale nie ma on wpływu na uruchomienie "farelki" zasymoulowałem w innym aucie taki błąd i nie ma on wpływu na włączeni.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czujnik ten odpowiedzialny jest tylko za dławienie klapy przy zanieczyszczonym powietrzu. A co z pomiarem temperatury zewnętrznej? Jest właściwa?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Akurat tyle co na fisie. Zawsze testowałem to fis pokazywał poniżej 0. W warunkach jest niby ok.
Ewentualnie w którym bloku to sprawdzić?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Właściwą temperaturę sprawdzisz w zegarach jak dobrze pamiętam w bloku 003. Informacja wysyłana jest do pozostałych sterowników przez magistralę CAN.
Sprawdź jeszcze wartości kanału 60 i 61 w adaptacji zegarów.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzis już chyba nie dam rady, od czego te kanały?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kanały adaptacji magistrali danych w zegarach CAN napęd i CAN komfort.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zapytam po lamersku,
Tam sie ma samo coś wyzerować, czy trzeba coś wklepac.

Popołudniu skocze do auta z kompem, wolę być przygotowany.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tam się nic nie zeruje tylko wpisuje wyposażenie. Spisz wartości w tych kanałach. Możesz sprawdzić jeszcze 62 CAN info.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok, po południu podrzucę zdjęcia.


Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
OK.

Postaw piwo autorowi tego posta
 













Wyglada na to że temperatura jest taka jak na fisie czyli 1 st

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa