A6 C5 niedziałająca nagrzewnica dodatkowa
Witam serdecznie.
Pacjent to Audi A6 C5 2001r (polift) Silnik 2,5 tdi V6 AYM.
Nie działa nagrzewnica elektryczna pomimo spełnienia wszystkich warunków.
Przekaźniki J359 i J360 sprawne , podczas testów wykonawczych klapią, nagrzewnica sprawna.
W blokach pomiarowych klimatronika 016 pokazuje ON:
W bloku pomiarowym silnika 016 wygląda że pomimo spełnienia warunków dalej jest 00:
Tabelka warunków:
Oraz kodowania sterowników:
Silnik:
Klimatronik:
Jakieś sugestie? gdzie szukać, komunikacja pomiędzy silnikiem a klimatronikiem ??
Dziwne to trochę, klimatronik wystawia sygnał włączenia, silnik warunki spełnia ale nie załącza..
Pozdrawiam
Re: A6 C5 niedziałająca nagrzewnica dodatkowa
| Multis napisał/a: |
klimatronik wystawia sygnał włączenia, silnik warunki spełnia ale nie załącza..
|
Przekaźnikami steruje sterownik silnika i od tego bym zaczynał.
W testach wykonawczych steruje, natomiast w normalnej pracy nie uruchamia, nawet potwierdzenia brak w bloku 16 , pokazane 00 czyli low i high nie włączone.
Sprawdzałeś czy są ewentualne błędy w pozostałych sterownikach?
Tylko błąd czujnika świeżego powietrza w klimatroniku. Ale nie ma on wpływu na uruchomienie "farelki" zasymoulowałem w innym aucie taki błąd i nie ma on wpływu na włączeni.
Czujnik ten odpowiedzialny jest tylko za dławienie klapy przy zanieczyszczonym powietrzu. A co z pomiarem temperatury zewnętrznej? Jest właściwa?
Akurat tyle co na fisie. Zawsze testowałem to fis pokazywał poniżej 0. W warunkach jest niby ok.
Ewentualnie w którym bloku to sprawdzić?
Właściwą temperaturę sprawdzisz w zegarach jak dobrze pamiętam w bloku 003. Informacja wysyłana jest do pozostałych sterowników przez magistralę CAN.
Sprawdź jeszcze wartości kanału 60 i 61 w adaptacji zegarów.
Dzis już chyba nie dam rady, od czego te kanały?
Kanały adaptacji magistrali danych w zegarach CAN napęd i CAN komfort.
Zapytam po lamersku,
Tam sie ma samo coś wyzerować, czy trzeba coś wklepac.
Popołudniu skocze do auta z kompem, wolę być przygotowany.
Tam się nic nie zeruje tylko wpisuje wyposażenie. Spisz wartości w tych kanałach. Możesz sprawdzić jeszcze 62 CAN info.
pzdr
Ok, po południu podrzucę zdjęcia.
Pozdrawiam
OK.