Skrzynie manualne » 1 bieg , wsteczny problem, pomocy.
Odpowiedz do tematu
 1 bieg , wsteczny problem, pomocy.
Witam mam taki o to problem ze skrzynia w 2.0tdi 2006r ! 1 bieg jak i wsteczny ciężki wychodzi np podczas zawracania nie mogłem wybić wstecznego jak i wrzucić jedynki reszta biegow podczas jazdy ok, zauważyłem tez ze podczas jazdy gdy dodaje gazu i lewa stopa dotyka sprzęgła czuć jak wpada na kilka cm , tak samo gdy sie puszcza gaz sprzęgło podnosi sie albo odwrotnie już nie pamietam, co to może byc? Czytałem cos o luzie wzdluznym walka sprzeglowego czy to może byc przyczyna, sprzęgło raczej jest ok dwumas rownież zadnych niepokojących objawów zużycia tych elementów nie zauważyłem, Byłem u speca od skrzyń dzisiaj tym samochodem, wczasie jazdy znowu problem z wrzuceniem jedynki na światłach.Dojechalem do speca, mechanik wsiadł do auta silnik odpalony, zaczął wachlowac biegami i mówi wchodzą jak w masło, powiedziałem niech wrzuci wsteczny i pojedzie kawałek do tylu i tak zrobił a tu ZONk nie mozna wybić wstecznego, ostatecznie powiedzieli ze do wysprzeglik niby, ze skrzynie trzeba zwalać ,ale pedal nie wpada do środka wiec czy aby to napewno wysprzeglik?acha i jak już sie zablokował ten wsteczny to gość podpompowal pedal sprzegla i bieg wyszedł.Prosze o jakieś sugestie bo szczerze mówiąc czy tak odrazu zrzucać skrzyńie, czy aby to napewno wysprzeglik?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Niestety wysprzęglik w tym aucie jest zamocowany wewnątrz korpusu skrzyni więc bez jej wyjęcia się nie obędzie. Możesz spróbować odpowietrzyć sprzęgło, bo to wiele nie kosztuje a może pomóc. Ja obstawiam na kończącą się tarczę sprzęgłową...miałem tak kiedyś w seacie wsteczny i jedynka stanowiły problem reszta biegów ok. Ale po wyjęciu skrzyni będzie dopiero coś więcej wiadomo. Pozdrawiam.
Ps. Jeśli już uporałeś się z problemem...podziel się...będzie dla potomnych ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie manualne 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa