Pozostałe tematy » [ A6 1.9 TDI ] silnik nie równo pracuje na biegu
Odpowiedz do tematu
 [ A6 1.9 TDI ] silnik nie równo pracuje na biegu
Witam,
Mam problem z moim audi a6 1.9 tdi manual
mój problem to, gdy odpalę samochód to chodzi ładnie wcisnę pedał gazu na luzie (piękny głos) to wszystko chodzi ładnie równo, aż gdy nagle wrzucę jakiś bieg to już zaczyna chodzić nie równo strasznie szarpie autem a gdy wrzucę spowrotem na luz to chodzi nie równo ponownie, dopiero gdy zgaszę auto i odpalę ponownie to chodzi dobrze ale jak już wrzucę na bieg to chodzi nie równo i szarpie ! A jak samochód dostanie obciążenia to się zapala kontrolka ESP
Wymieniłem już
- x4 wtryski
- przeczyściłem wiązkę
- Przepływomierz powietrza
- Alternator sprawdzony działa poprawnie
- Akumulator dobry jest naładowany
- Wszystkie styczki przeczyszczone
Proszę o pomoc co to może być !

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Audi A6 1.9 TDI silnik nie równo pracuje na biegu
frmaciek napisał/a:
Witam,
Mam problem z moim audi a6 1.9 tdi manual
mój problem to, gdy odpalę samochód to chodzi ładnie wcisnę pedał gazu na luzie (piękny głos) to wszystko chodzi ładnie równo, aż gdy nagle wrzucę jakiś bieg to już zaczyna chodzić nie równo strasznie szarpie autem a gdy wrzucę spowrotem na luz to chodzi nie równo ponownie, dopiero gdy zgaszę auto i odpalę ponownie to chodzi dobrze ale jak już wrzucę na bieg to chodzi nie równo i szarpie ! A jak samochód dostanie obciążenia to się zapala kontrolka ESP
Wymieniłem już
- x4 wtryski
- przeczyściłem wiązkę
- Przepływomierz powietrza
- Alternator sprawdzony działa poprawnie
- Akumulator dobry jest naładowany
- Wszystkie styczki przeczyszczone
Proszę o pomoc co to może być !
odczytywałeś błędy w sterowniku? czy wymieniałes te wszystkie elemety tak po prostu?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak odczytywałem te błędy VAG'iem, i co chwile jakiś nowy błąd się pokazywał, więc zacząłem wymieniać te części po kolei ! I za każdym razem to nie było to !

Postaw piwo autorowi tego posta
 
frmaciek napisał/a:
Tak odczytywałem te błędy VAG'iem, i co chwile jakiś nowy błąd się pokazywał, więc zacząłem wymieniać te części po kolei ! I za każdym razem to nie było to !
masz te błedy? zapodaj je ;) czy robiłeś logi?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To tak
18027- (P 1619) - świeca żarowa/ przekaźnik lub obwód podgrzewania otwarty/zwarty do masy
18076- Valve for Pump-Jet: Cylinder 3 (N242): Electrical Malfunction
18265- Load Signal: Error Message from ECU

Sorry ze 2 błędy na dole so po angielsku ale miałem zapisane tylko kody tych błędów opis wziełem z neta!

Postaw piwo autorowi tego posta
 
frmaciek napisał/a:
To tak
18027- (P 1619) - świeca żarowa/ przekaźnik lub obwód podgrzewania otwarty/zwarty do masy
18076- Valve for Pump-Jet: Cylinder 3 (N242): Electrical Malfunction
18265- Load Signal: Error Message from ECU

Sorry ze 2 błędy na dole so po angielsku ale miałem zapisane tylko kody tych błędów opis wziełem z neta!
sp mnie to nie przeszkadza ;-) więc tak sprawdź czy przekaźnik swiec żarowych jest ok, natomiast co do wariowania obrotów, przeglądnij dokładnie połaczenie elektryczne pomiędzy trzecim cylindrem a pompą,

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak ok ,zapomniałem napisać przekaźnik świec żarowych wymieniłem a pro po pompy to w tym modelu nie ma !Chyba ze jest taka o której nie wiem !

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiakowi chodziło o pompowtryskiwacz. Sprawdź wiązkę przewodów pompowtryskiwaczy pod deklem rozrządu i ewentualnie ją wymień.

Postaw piwo autorowi tego posta
 :)
To tak pompo wtryskiwacze wymieniłem wszystkie 4x, a wiązkę przeczyściłem ale, raczej kupie nową jeszcze !

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: :)
frmaciek napisał/a:
pompo wtryskiwacze wymieniłem wszystkie 4x

Oczywiście były to nówki za 8000zł których jesteś na 123% pewien.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Pompo wtryskiwacze
nówki to one nie były, wysłałem je do generacji , więc nowe to one nie były !Ale wcześniej jeszcze kupiłem używane i też to nie było to !

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Pompo wtryskiwacze
frmaciek napisał/a:
nówki to one nie były, wysłałem je do generacji , więc nowe to one nie były !Ale wcześniej jeszcze kupiłem używane i też to nie było to !

Do regeneracji. Wiec nie możesz być pewien czy są OK. Oszustów robi się z dnia na dzień więcej. Jezeli masz vaga, to możesz je sprawdzić.

Postaw piwo autorowi tego posta
 VAG
Tak mam VAG'a sprawdzałem vagiem i wyszły te same błędy ponownie! Błąd wtryskiwacza 3'go !

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdź status w wartościach mierzonych grupa 018.

Postaw piwo autorowi tego posta
 ok
Ok sprawdzę jeszcze VAG'em ale w razie problemów to napisze THX

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa