Elektryka i elektronika » Co to za ustrojstwo?
Odpowiedz do tematu
 Co to za ustrojstwo?
Witam Kolegów ;) po kupnie samochodu, zauważyłem dodatkowy mały głośnik zamontowany pod schowkiem po stronie pasażera, który wygląda jak dodatkowy głośnik do CB. Jako że byłem dziś na etapie zakładania CB, pomyślałem o wykorzystaniu go z powrotem do tego celu. wymacałem kabel, który jak mi się wydawało był tylko schowany pod schowkiem, pociągnąłem i nic. zablokowany gdzieś- myślę. po odkręceniu i wyjęciu schowka, okazało się że jest tego kabla trochę, no i gdzieś dalej idzie w konsolę środkową, po pociągnięciu i pogrzebaniu po omacku, okazało się ze jest gdzieś podłączony, pociągnąłem za owo urządzenie i moim oczom ukazało się TO COŚ... tylko właśnie co to jest? małe pudełeczko, dlugości około dwóch paczek zapałek, do niego podłączony jest owy głośnik, a oprócz niego, jest jeszcze cieniutki, miękki kabelek, podłączony za pomocą mini-jacka mono, którego drugiego końca nie znalazłem, bo idzie gdzieś w kierunku radia, oraz jeszcze jeden płaski kabel, zakończony końcówkami RJ-45(internetowe), który jednym końcem jest wpięty do owego urządenia, a drugi swobodnie był za schowkiem. całe urządzenie jest podłączone jakąś wiązką(chyba, bo dosyc grube toto), która tak samo jak ten cieniutki kabelek leci gdzieś w okolice radia, ale czy jest właśnie tam wpięta nie mam pojęcia, bo nie dałem rady wcisnąć tam dalej łapy. całość uwidaczniam na zdjęciach, proszę o podpowiedź, co to może być, po co i dlaczego :)
ps. wydaje mi się, że nie jest to oryginalny dodatek do samochodu, po pierwsze, z powodu tego głośnika, a po drugie, urządzenie oklejone jest taśmą izolacyjną(szkotem)









Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wygląda mi to na głośnomówiący zestaw GSM.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, mianowicie w puszce bezpieczników włożony mam nr 8, czyli od telefonu. nie sprawdzałem jeszcze po numerach, ale może na pokładzie był kiedyś telefon. tym bardziej że wyposażenie mam całkiem całkiem jak na a4...

na dodatek pod mieszkiem drążka biegów znalazłem przełącznik, który wskazywałby na odcięcie zapłonu, ale po przełączeniu nic nie daje. coś mi sie wydaje ze jesli chodzi o elektryke, to ktoś musiał sobie pogrzebać, bo jeszcze inne ciekawostki zauważyłem...

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa