Nie jestem pewien czy w dobrym dziale umieściłem ten temat.
Od jakiegoś czasu borykam się z zakłóceniami w CB radiu. Zakłócenia od samego silnika, elektroniki po samym uruchomieniu silnika są niewielkie. Najgorzej jest jak w czasie jazdy dodaję gazu. Wtedy zakłócenia wzrastają prawie do połowy skali i słychać takie buczenie oddające to jak naciskam na pedał gazu. Mało że jest to wnerwiające to daje oddalone stacje radiowe zostają zakłócone. Jak puszczę pedał gazu to zakłócenia spadają.
Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
zakłócenia CB Radio
raczej tak? Chociaż może być już sfatygowany. Jak to sprawdzić?
Zmieniałem CB. Jedno mam ONWE takie stare radyjko odpowiednim Alana 100 ale moim zdaniem o niebo lepsze i na tym słychać zakłócenia tak jak i na drugim radyjku Intek. Onwa siedzi teraz w A3 i nie słuchać takich zakłóceń.
Będę musiał spróbować z filtrami ale wydaje mi się że zakłócenia ciągną przez antenę bo jak odkręcę bat to następuje cisza. Jakby niosło się po zasilaniu to przy odkręconej antenie też byłyby widoczne
antenę zestroiłem z radiem i SWR mam 1,1 więc jest ok
nie musiałem skracać. Co do źle zestrojonej anteny to duży SWR jest przyczyną palenia się końcówek mocy.
Alternator sprawny?
| Adi202 napisał/a: |
| Alternator sprawny?
|
raczej tak? Chociaż może być już sfatygowany. Jak to sprawdzić?
Niektóre CB radia od nowości mają zakłócenia, zwłaszcza te z dolnej półki. Masz nowe CB czy używasz go już dłużej? Jeśli masz możliwość pożycz od kogoś CB i zobacz czy też są zakłócenia to wyeliminuje samo CB.
tak zwane filtry w układzie zasilania zniwelują znacznie zakłócenia na CB. Są tanie i proste w montażu. Choć na początek dał bym do sprawdzenia CB, nie powinno to być drogie w naprawie.
| Sergio napisał/a: |
| Niektóre CB radia od nowości mają zakłócenia, zwłaszcza te z dolnej półki. Masz nowe CB czy używasz go już dłużej? Jeśli masz możliwość pożycz od kogoś CB i zobacz czy też są zakłócenia to wyeliminuje samo CB. |
Zmieniałem CB. Jedno mam ONWE takie stare radyjko odpowiednim Alana 100 ale moim zdaniem o niebo lepsze i na tym słychać zakłócenia tak jak i na drugim radyjku Intek. Onwa siedzi teraz w A3 i nie słuchać takich zakłóceń.
| jimv8 napisał/a: |
| tak zwane filtry w układzie zasilania zniwelują znacznie zakłócenia na CB. Są tanie i proste w montażu. Choć na początek dał bym do sprawdzenia CB, nie powinno to być drogie w naprawie. |
Moze jest antena do regulacj jakos ja tam przycinaja i stroja do radia
sam nie reguluj antenę bo do tego trzeba mieć taki sprzęcik. Nadmierne skrócenie ''ponoć'' uszkadza radio CB.
może faktycznie antena zakłóca
może faktycznie antena zakłóca
| Łukasz83 zlw napisał/a: |
| Moze jest antena do regulacj jakos ja tam przycinaja i stroja do radia |
antenę zestroiłem z radiem i SWR mam 1,1 więc jest ok
| jimv8 napisał/a: |
| sam nie reguluj antenę bo do tego trzeba mieć taki sprzęcik. Nadmierne skrócenie ''ponoć'' uszkadza radio CB.
może faktycznie antena zakłóca |
nie musiałem skracać. Co do źle zestrojonej anteny to duży SWR jest przyczyną palenia się końcówek mocy.
A było sprawdzane najprostsze co możliwe czyli oporność kabla z anteną oraz bez? bo tego nie wyłapałem. Ja w ten sposób identyfikowałem czemu mi giną falę fm. Okazało się że oporność była za duża zmieniłem antenę i jest ok
Tak więc sprawdź oporność a ja poszperam jeszcze w encyklopedii krótkofalowca może na coś wpadnę
Tak więc sprawdź oporność a ja poszperam jeszcze w encyklopedii krótkofalowca może na coś wpadnę
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych