[A3]Rysy i drobne uszkodzenia lakieru
Zakładam oficjalnie pierwszy techniczny temat
Zauważyłam wczoraj na aucie dwie poniższe rysy, chociaż nie jestem w stanie sobie wyobrazić, skąd się wzięły i jak zostały zrobione, bo są w bardzo dziwnych miejscach.
Grill
Bok
Ta akurat jest w "bliskości" zamknięcia maski, więc ktoś się namęczył, żeby ją tam umieścić

(cały prawy bok i zderzak bez żadnych śladów)
Doradźcie mi proszę, jak się ich pozbyć. Wydaje mi się, że nie są zbyt głębokie, ale zwykłe "ścieranie" nie pomaga.
Nie wiem na ile są głębokie , ale może wosk koloryzujący , lub kredka , później pasta polerska.
przykro mi to mówić ale tylko polerka, ale nie ma pewności ,że da rade
Ale ze mnie gafa

Nie dopisałam, że to nie mój jest tak zdarty, tylko na moim lakierze jest jakiś inny. W tym przypadku też tylko polerka???
Jeszcze jedno pytanie: nie wiem, jak Wasze niunie, ale moja ma mnóstwo takich mniejszych lub większych rys wszędzie w lakierze. Staram się w miarę rzadko jeździć do myjni, bo przyczyna leży chyba też tutaj (oprócz normalnego zużycia materiału). Polerka "zahartowałaby" trochę lakier???
polerka zda egzamin jeżeli paznokieć nie zatrzyma sie w rysie ale też zależy na ile ten kto się tym bawi to pozna są 3 sposoby na zlikwidowanie 1-kredka koloryzująca 2-zmatować rysę i wypolerować 3-pomalować czyli tak zwany wtrysk pozdrawiam
Polerka nie zahartuje powłoki, ale wygładzi rysy. Jeżeli na powłoce został obcy lakier, to nie jest tak źle. Całość można wypolerować ręcznie pastą polerską. Ja drobne ryski usuwam pastą polerską Bril. Mimo to przy takim problemie powinien wypowiedzieć się nasz EXPERT w dziedzinie lakiernictwa piecka
pzdr
o wilku mowa
coś koło tego jak hartowanie ja poleciłbym wosk sonax sam go stosuje i jest git
| piecka napisał/a: |
| coś koło tego jak hartowanie ja poleciłbym wosk sonax sam go stosuje i jest git |
potwierdzam.
a co do polerowania to adi ma racje ręcznie to brill . tempo.lekko scierne
No to będę szukać na weekendzie jakiegoś niemieckiego zamiennika
A na zlocie mam nadzieję, że rzucicie okiem i coś doradzicie Panowie
| szynszylek napisał/a: |
No to będę szukać na weekendzie jakiegoś niemieckiego zamiennika
A na zlocie mam nadzieję, że rzucicie okiem i coś doradzicie Panowie |
Te dwa tygodnie chyba Cię nie zbawią - mam prawie całą tubkę.
| piecka napisał/a: |
| polerka zda egzamin jeżeli paznokieć nie zatrzyma sie w rysie ale też zależy na ile ten kto się tym bawi to pozna są 3 sposoby na zlikwidowanie 1-kredka koloryzująca 2-zmatować rysę i wypolerować 3-pomalować czyli tak zwany wtrysk pozdrawiam |
Piecka ja nie widze innej metody jak wtrych widać tu ze to jest ruszone do bazy
czeka Cie robota
za głębokie na polere
obadamy jak zobaczymy
| BJBUSSB4 napisał/a: |
| piecka napisał/a: | | polerka zda egzamin jeżeli paznokieć nie zatrzyma sie w rysie ale też zależy na ile ten kto się tym bawi to pozna są 3 sposoby na zlikwidowanie 1-kredka koloryzująca 2-zmatować rysę i wypolerować 3-pomalować czyli tak zwany wtrysk pozdrawiam |
Piecka ja nie widze innej metody jak wtrych widać tu ze to jest ruszone do bazy
czeka Cie robota
za głębokie na polere |
To białe to prawdopodobnie lakier sprawcy.
| Adi202 napisał/a: |
| To białe to prawdopodobnie lakier sprawcy |
Dokładnie
biało -zielone.
W takim razie nie ruszam, zobaczymy obgadamy. Może samo w myjni odpadnie