Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Audi !!
Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
[A3 99r] pytanie o felgi !
Re: pytanie o felgi !
5x100 co do felg to zdecydowanie nie polecam 17-tek ze wzgledu na nasze drogi, no chyba,że lubisz ostre klimaty i nie szkoda Ci zawieszenia. Co do opon to kazde maja swoje wady i zalety (oczywiście pisze tu o nowych oponach) choć ja gustuje w michałkach
wiec jeśli tylko nie kupisz chińskich lub 300-tu letnich uzywek, to bedzie gitara. Zapraszamy tez do działu przywitań
dobre micheliny nie są złe ...
Ja jeżdżę na "17 z letnimi kapciami. Rozmiar opony 225/45 i prawdopodobnie ich nigdy nie zmienię, choć wcześniej planowałam. Uwielbiam swoje szerokie kapcie, które sprawiają, że auto toczy się po drodze jak po szynach. Wcześniej jeździłam na Michelin Primacy i odetchnęłam z ulgą, kiedy się zdarły - były zdecydowanie za głośne.
Jest jeden bardzo duży minus podanej przeze mnie rozmiarówki - osoby ceniące sobie komfort jazdy będą zgrzytać zębami. Auto fantastycznie trzyma się drogi, ale w krzyżu odczujesz każdą nierówność. W szczególności jeżeli masz utwardzone zawieszenie.
Absolutnie nie, nic nie wystaje. To jest seria u mnie, nie modyfikacja
weż pod uwagę że szynszylek, jeżeli się nie mylę ma nowszą A3, i tam jest 5x112 ET50
O ile mam dobry zrzut z ETKI, na "17 mam 5x112 i ET48.
Widziałem wcześniejszy post dość podobny do mojego problemu. Jestem tu nowy i nie chce zaśmiecać, ale mam problem. planuje zakup felg, 17 do mojej audiczki 1,9 tdi 110 km 1999r. Mam kilka pytań : rozstaw śr€b w tych modelach to 5x100 czy 5x 112 ? Czy da radę w miarę poruszać się na tych 17 felgach bo 16 już tak nie wylądają ?? I najważniejsze pytanie o opony, jakie opony letnie mam do tego dobrać ?? Byłbym wdzięczny jeśli udzielilibyście pomocy
Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Audi !!
Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Audi !!| karolus111 napisał/a: |
Widziałem wcześniejszy post dość podobny do mojego problemu. Jestem tu nowy i nie chce zaśmiecać, ale mam problem. planuje zakup felg, 17 do mojej audiczki 1,9 tdi 110 km 1999r. Mam kilka pytań : rozstaw śr€b w tych modelach to 5x100 czy 5x 112 ? Czy da radę w miarę poruszać się na tych 17 felgach bo 16 już tak nie wylądają ?? I najważniejsze pytanie o opony, jakie opony letnie mam do tego dobrać ?? Byłbym wdzięczny jeśli udzielilibyście pomocy Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Audi !! |
wiec jeśli tylko nie kupisz chińskich lub 300-tu letnich uzywek, to bedzie gitara. Zapraszamy tez do działu przywitań5x100 ET38
moim zdaniem na 17'tkach smiało można śmigać. Oczywiście zależy jakie masz drogi w swoim otoczeniu ponieważ to przecież różnie bywa a nie każdy rejon polski ma tak kiepskie drogi.
moim zdaniem na 17'tkach smiało można śmigać. Oczywiście zależy jakie masz drogi w swoim otoczeniu ponieważ to przecież różnie bywa a nie każdy rejon polski ma tak kiepskie drogi.
| Pasiak napisał/a: |
| choć ja gustuje w michałkach |
dobre micheliny nie są złe ...
No właśnie kurcze nie mogę się zdecydować, bo 16 wygladają tak zwykle a 17 już fajnie i mam straszny dylemat, kto jeszcze może powiedzieć coś na ten temat, może ma ktoś 17 u siebie, jak sie sprawują, chce je tylko na lato .
| karolus111 napisał/a: |
| No właśnie kurcze nie mogę się zdecydować, bo 16 wygladają tak zwykle a 17 już fajnie i mam straszny dylemat, kto jeszcze może powiedzieć coś na ten temat, może ma ktoś 17 u siebie, jak sie sprawują, chce je tylko na lato . |
Ja jeżdżę na "17 z letnimi kapciami. Rozmiar opony 225/45 i prawdopodobnie ich nigdy nie zmienię, choć wcześniej planowałam. Uwielbiam swoje szerokie kapcie, które sprawiają, że auto toczy się po drodze jak po szynach. Wcześniej jeździłam na Michelin Primacy i odetchnęłam z ulgą, kiedy się zdarły - były zdecydowanie za głośne.
Jest jeden bardzo duży minus podanej przeze mnie rozmiarówki - osoby ceniące sobie komfort jazdy będą zgrzytać zębami. Auto fantastycznie trzyma się drogi, ale w krzyżu odczujesz każdą nierówność. W szczególności jeżeli masz utwardzone zawieszenie.
No właśnie zawieszenie twarde, strasznie, aż myślałem że amorki do wymiany ale jeszcze sprawne. A nie za szerokie masz te kapcie ?? nie wystaja za nadkole ?? i Jakie ET do tej felgi ??
ET38
lekko można odchylić ta wartość ale jest to niezalecane.
lekko można odchylić ta wartość ale jest to niezalecane.
Ostatnio zmieniony przez jimv8 Czw 19 Kwi, 2012 14:41, w całości zmieniany 1 raz
Znalazłem takie felgi, tu ET jest 40, ale strasznie mi sie podobają i myśle że ją wrzucę, i co z ET teraz ?? I jaki rozmiar opon do tego ? Podaje link do felg : http://moto.allegro.pl/hi...2285880950.html ???
| karolus111 napisał/a: |
| A nie za szerokie masz te kapcie ?? nie wystaja za nadkole ?? |
Absolutnie nie, nic nie wystaje. To jest seria u mnie, nie modyfikacja
| szynszylek napisał/a: |
| karolus111 napisał/a:
A nie za szerokie masz te kapcie ?? nie wystaja za nadkole ?? Absolutnie nie, nic nie wystaje. To jest seria u mnie, nie modyfikacja |
weż pod uwagę że szynszylek, jeżeli się nie mylę ma nowszą A3, i tam jest 5x112 ET50
| jimv8 napisał/a: | ||
weż pod uwagę że szynszylek, jeżeli się nie mylę ma nowszą A3, i tam jest 5x112 ET50 |
O ile mam dobry zrzut z ETKI, na "17 mam 5x112 i ET48.
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych