Temat Ceramizera był już poruszany, ale chciałem opisać wszystko ze szczegółami jak wpłynął na silnik w mojej eSce.
Cały proces zaczął sie 03.10.2010r. Przed zalaniem tego cudownego środka zmierzyłem kompresję na każdym z cylindrów przyrządem który wyskalowany jest w funtach na cal kwadratowy PSI oraz w europejskiej skali kg/cm2 czyli BAR i wynik był następujący
1- 15
2- 15,2
3- 15,2
4- 15
5- 15,2
6- 15
7- 15
8- 15
Ceramizacja odbyła się dokładnie tak ja w instrukcji obsługi - na gorący silnik zalana zostało zawartość ampułki szt1 i po zalaniu min 15min pracy na wolnych obrotach. Przez 200km zalecane jest nie przekraczanie 2700obr/min i tak też było - typowy dziadkowóz, wszyscy mnie wyprzedzali. Po zrobieniu 1000km (14.11.2010) zalałem silnik ponownie dawką Ceramizera i przed tym zrobiłem pomiar każdego z cylindrów
1- 15
2- 15,3
3- 15,3
4- 15,3
5- 15,3
6- 15
7- 15
8- 15
Nie liczyłem na nie wiadomo jaki przyrost kompresji, ponieważ 15Bar jest i tak rewelacja jak na 16 letni silnik, ale silnik chodzi obecnie jeszcze ciszej niż wcześniej, oraz zrobił sie miej łakomy na benzynę.
Zastanawiałem się, czy mój manometr jest sprawny, ale tym samym robiłem pomiar w innych silnikach i między innym w silniku który kilka dni wcześniej miał robiony również pomiar kompresji w innym warsztacie i wynik sie potwierdził. Panowie i Pnie gorąco polecam ten specyfik- to faktycznie działa.
Teraz kolej na Audi 100, a później na Vkę.
działa pod względem że jest mniej hałaśliwy i mniej pali czy bazujesz to na niezauważalnej różnicy w ciśnieniu na grach??
Diabeł tkwi w szczegółach - biorę pod uwagę wszystkie parametry. Jak a razie ceramizacja nie zakończyła się więc po całym procesie zrobię ponownie pomiary. W sumie zastanawiam się jaka kompresję mógł mieć mój silnik jak był nowy.
ADI ja myśle że góra 16,5 - więcej jak to się nie spotkałem
więc mało co miałeś do poprawy, może 100'tce będzie konkretniej, jeżeli się nie mylę to silniki te mają ciśnienie w granicach 13,5
ADI ja myśle że góra 16,5 - więcej jak to się nie spotkałem
więc mało co miałeś do poprawy, może 100'tce będzie konkretniej, jeżeli się nie mylę to silniki te mają ciśnienie w granicach 13,5
Mierzyłem tez w 100ce przed remontem.
1- 12
2- 14
3- 14
4- 14
5- 14
ADI ja myśle że góra 16,5 - więcej jak to się nie spotkałem
więc mało co miałeś do poprawy, może 100'tce będzie konkretniej, jeżeli się nie mylę to silniki te mają ciśnienie w granicach 13,5
Mierzyłem tez w 100ce przed remontem.
1- 12
2- 14
3- 14
4- 14
5- 14
wynik godny szacunku. widziałem silnik 2,3 w audi 90 co miał w granicach 9, ale chodził i to nawet ładnie.
nie jestem pewny, ale jak mierzyłem swoją v'ke to miałem ciśnienie też coś koło 15...
bylem i jestem bardzo zadowolony. jestem o tym przekonany że to tylko dobrze świadczy o silnikach grupy VAG.
czy w ogóle wiadomo jakie to ma skutki na silnik patrząc z biegiem czasu??
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum