Blacharstwo i lakiernictwo » A2 i zabezpeczenie antykorozyjne spodu
Odpowiedz do tematu
 A2 i zabezpeczenie antykorozyjne spodu
Witam, w związku z tym że A2 ma oprócz nadwozia z alum., podwozie normalne, czy ma sens zabezpieczenie tego podwozia na zimę np: barankiem. Nie wiem jak wygląda to w przypadku audi bo może akurat podwozie nigdy się nie sypie bo jest dobrze już fabrycznie zabezpieczone ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: A2 i zabezpeczenie antykorozyjne spodu
grom546 napisał/a:
Witam, w związku z tym że A2 ma oprócz nadwozia z alum., podwozie normalne, czy ma sens zabezpieczenie tego podwozia na zimę np: barankiem. Nie wiem jak wygląda to w przypadku audi bo może akurat podwozie nigdy się nie sypie bo jest dobrze już fabrycznie zabezpieczone ?
nidy żadnej ze swoich Audi nie zabezpieczałem w ten sposób , a wszystkie podłogi miały jak dzwon :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
grom546 napisał/a:
czy ma sens zabezpieczenie tego podwozia na zimę np: barankiem.


Baranek nie służy do zabezpieczania podwozia,gdyż baranek to takie coś, co musi zostać polakierowane,sam baranek bez lakieru będzie chłonął wilgoć.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: A2 i zabezpeczenie antykorozyjne spodu
grom546 napisał/a:
Witam, w związku z tym że A2 ma oprócz nadwozia z alum., podwozie normalne, czy ma sens zabezpieczenie tego podwozia na zimę np: barankiem. Nie wiem jak wygląda to w przypadku audi bo może akurat podwozie nigdy się nie sypie bo jest dobrze już fabrycznie zabezpieczone ?

A ja do tej pory sądziłem, że A2 jako ASF zrobiona jest tylko z Amelinium i plastiku. :mrgreen:
Nic nie musisz zabezpieczać. Fabryczne zabezpieczenie wystarczy na dość długi czas.

Postaw piwo autorowi tego posta
 A2 i zabezpieczenie antykorozyjne spodu
Wiadomo ze Audi ma bardzo dobre podłogi ale jednak lepiej zadbać o zabezpieczenie antykorozyjne, żeby nie poleciała podłoga;) Ja osobiście do drobnych napraw i zabezpieczenia podłogi czy innych części podwozia oprócz baranka polecam preparat Polrust ale to się tylko nadaje na rdzę i do stalowych blach. 3 krotne pomalowanie tym cudem daje powłokę jak baranek, wiedza może mało przydatna przy aluminium ale stare Audiczki jednak wymagają dopieszczenia;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Audi A2 jako jedyne prócz A8 posiada system ASF. Cała konstrukcja jest aluminiowa. Karoseria plastik + aluminium. Cały przód oprócz maski, tylne ranty błotników i część klapy bagażnika, to tworzywo- reszta amelinium. W tym modelu może skorodować chyba jedynie kolumna kierownicza.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: A2 i zabezpieczenie antykorozyjne spodu
michu89 napisał/a:
Wiadomo ze Audi ma bardzo dobre podłogi ale jednak lepiej zadbać o zabezpieczenie antykorozyjne, żeby nie poleciała podłoga;)


Myślę tak samo;) Zabezpieczenie wykonane mam i to takie z górnej półki że tak powiem. Dałem tysiaka, ale mam za to po roku darmowe uzupełnienie ubytków. I pięć lat gwarancji.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
daniels, temat dotyczy zabezpieczenia antykorozyjnego A2!!!
Cieszę się, że tak bardzo dbasz o swoje C4, ale myśle, że Twoim postem wprowadzasz zamieszanie w temacie.
Adi napisał wyczerpującą odp.
Pzdr!

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Blacharstwo i lakiernictwo  

[ IP: 216.73.216.241 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa